Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Підсумковий урок з літературного читання в 3 класі на тему: «Байки Л. Глібова. Парад літературних героїв»

Літературне читання

Для кого: 3 Клас

02.12.2019

1708

14

0

Опис документу:
На даному уроці підводжу підсумок отриманих знань з теми, учні з'ясовують значення байки в житті людини, формуються позитивні якості характеру людуй, заохочую вивчати байки, До конспекту урока додаються малюнки для проведення "параду"
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Троїцький заклад загальної середньої освіти

Яськівської сільської ради ОТГ

Підсумковий урок з літературного читання в 3 класі на тему:

«Байки Л. Глібова. Парад літературних героїв»

Підготувала: вчитель початкових класів Мороз Є.П.

Мета: поглибити поняття про байку; розвивати уміння аналізувати і робити висновки, логічно і послідовно аргументувати свої міркування, розвивати спостереження, уміння застосовувати набуті знання практично; формувати активну життєву позицію; виховувати повагу до слова, до літератури.

Обладнання: портрет Л.І. Глібова, картки для трьох груп, кросворд, ілюстрації до байок, силуети тварин.

Хід уроку

Організація класу

Учитель: Ранок! Сонце в небі піднімається!

Наш 3 клас із гостями вітається!

Діти: Добрий день!

Учитель: Доброго ранку я зичу тому,

Хто прийшов працювати до класу.

Діти: Чому?

Учитель: Бо я люблю людей і свій 3 клас.

Діти: Чому?

Учитель: Бо чекаю любові і плідної праці від вас.

Мотивація навчальної діяльності.

  • Чи бував хтось із вас на параді?

  • Як ви себе уявляєте парад?

«Парад» - урочистий огляд військ, спортсменів, техніки та інше, їх рух, стрій. На нашому уроці на парад запрошені літературні герої байок Л.І Глібова, знайомі нам і ті, з якими познайомитесь в майбутньому.

Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні поговоримо до пуття про твори відомого українського байкаря Леоніда Івановича Глібова, зустрінемось із героями вивчених байок, проведемо парад літературних героїв.

Опрацювання теми уроку.

Побудова асоціативного куща «Байка»

Зло Глібов Добро Тварини

Байкар Байка Мудрість

«Чиж та голуб» «Лебідь, Щука і Рак» «Коник-стрибунець»

«Мозкова атака»

  • Що таке байка? (Віршований твір з повчальним змістом, у якому вади людей розкриваються через образи тварин і речей.)

  • Чим байка відрізняється від вірша? (Вірш – поетичний твір, байка містить навчальний висновок – мораль, викриває негативні явища)

  • З яких частин складається байка? (З оповідної і повчальної)

  • Скільки байок написав Л.Глібов? (Л.І. Глібов написав 107 байок)

  • В яких жанрах працював видатний байкар? (Писав віршовані казки, загадки з відгадками, акровірші, писав вірші, завдяки мелодійному звучанню більшість з них покладена на музику.)

Повідомлення девізу уроку.

  • Девізом нашого уроку хай буде прислів’я «Мудрим ніхто не вродився, а навчився». Вчимося мудрості у героїв байок, у Леоніда Глібова, який свого часу навчався в народу, з легенд, казок.

Робота в групах: І група – «Лебідь, Щука і Рак»

ІІ група – «Коник-стрибунець»

ІІІ група – «Чиж і Голуб»

1 завдання: Знайдіть рядки байки, які звучать , як прислів’я. Прочитайте з навчальною інтонацією.

«Лебідь, Щука і Рак»

У товаристві лад - усяк тому радіє;

Дурне безладдя лихо діє

І діло, як на гріх

Не діло – тільки сміх.

«Коник – стрибунець»

Хто кохав життя ледаче,

Непереливки тому.

«Чиж та Голуб»

Ото на себе не надійся,

Чужому лихові не смійся!

2 завдання: у кожної групи в конверті прислів’я на різнокольорових смужках; потрібно вибрати те, яке підходить до байки.

  • Як немає в голові, то на базарі не купиш.(«Лебідь, Щука і Рак»)

  • Під лежачий камінь вода не тече. («Коник – стрибунець»)

  • Не смійся з другого, щоб тобі не було того. («Чиж та Голуб»)

3 завдання: конкурс дикторів. Кожна група обирає диктора, який читає уривок з байки.

4 завдання: що неправильно намальовано на ілюстрації до байки?

«Лебідь, Щука і Рак» - не вистачає Щуки на малюнку.

«Коник – стрибунець» - намальований зайвий герой – снігур.

«Чиж та голуб» - у клітці сидить Голуб, а не Чиж.

Завдання для колективної роботи

Кросворд «Глібов»: Треба відгадати слова – назви героїв байок (по горизонталі)

1

г

о

л

у

б

о

с

е

л

2

3

п

і

в

е

н

ь

4

л

е

б

і

д

ь

5

в

о

в

к

6

л

е

в

  1. Осілий птах, переважно із сірувато – голубим або білим пір’ям.

  2. Тварина невисокого зросту, що характеризується впертістю.

  3. Свійський птах. Раніш усіх прокидається.

  4. Великий перелітний птах з довгою шиєю й переважно білим пір’ям.

  5. Хижий ссавець з родини собачих, здебільшого сірої масті.

  6. Великий хижий звір з родини котячих.

Робота з таблицею: знайдіть риси характеру, які притаманні кожній тварині

Ведмідь працьовита

Лисиця хитра

Заєць незграбний

Черепаха мудра

Собака повільна

Сова вірний

Бджола боязкий

Робота з антонімами.

Байки відкривають негативні риси характеру людини. Відповідно до негативних рис підберіть позитивні:

Нікчемний – ввічливий

Скупий – щедрий

Лінивий – працьовитий

Агресивний – мирний

Злий – добрий

Хитрий – простуватий, безкорисний

Загадки про людську вдачу та позитивні людські якості.

Зроду не збіднієш з нею, далебі,

Бо за тую вдачу матимеш віддачу:

Що роздав ти людям – вернеться тобі.

Яка це риса вдачі? (Щедрість)

У тварин не буває,

Навіть і в шимпанзе.

Хоч зубів і не має,

А людину гризе.

Що це таке? (Совість)

І співчуття, й розуміння,

Ніжна турбота проста –

Ось що панує у серці людини,

Там, де живе … (доброта)

  • Хто з героїв байок був безсердечний? (Чиж)

  • А Муравей був добрим? (справедливим)

  • Підтвердить свої думки словами байки.

Ні птахи, ні комахи не можуть бути добрими. Милосердя, доброта – два крила, на яких тримається людство, і ці риси можуть мати лише люди.

Сказав мудрець: живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай.

Лише добро і в вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

Метод «Мікрофон»

Давайте поміркуємо, де живе доброта. Продовжити речення:

  • Я думаю, що доброта живе…(в серці доброї людини)

  • Я знаю, що доброта живе…(в маминому серці)

  • На мою думку доброта живе…(в нашому класі)

Підсумок уроку.

На уроці всі плідно працювали. А тепер візьміть силуети тварин і нехай вишикуються герої уроку, зробимо для них парад. У параді беруть участь риби, птахи, звірі.

Завдяки байкам Л.І.Глібова ми навчаємося бути:

Лагідними чесними скромними

Добрими чуйними щирими мудрими

Щедрими працьовитими ввічливими

Кмітливими сміливими терплячими

Риси характеру написані на промінцях сонця. Учням вручаю ці промінці і складаємо на дошці сонечко «Люди повинні бути».

  • Який девіз нашого уроку?(Мудрим ніхто не вродився, а навчився)

Діти, з кожним роком ви поповнюєте знання, мудрішаєте. І на прикладах героїв байок ви повинні негативні риси людей засуджувати і ніколи не повторювати, а виховувати ті риси, які б допомогли вам стати справжніми людьми.

Рефлексія.

  • Які враження від уроку?

  • Що, на вашу думку, вдалося найкраще? Чому?

  • Що нового дізналися?

  • Для чого нам потрібні ці знання?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.