і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Підсумковий урок-квест з природознавства в 3 класі"Знавці природи"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Мордовцева Тетяна Володимирівна-учитель-методист Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст. Луганської області Новопсковського району

Підсумковий урок-квест з природознавства в 3 класі «Знавці природи»

Мета: формування предметних компетентностей:

перевірити знання учнів,набуті на уроках природознавства у 3-му класі про природу, рослинний і тваринний світ рідного краю ;навчати на практиці застосовувати набуті природничі знання та вміння;виховувати впевненість у своїх можливостях;розвивати кмітливість,швидкість мислення; виховувати любов до природи,бережливе ставлення до навколишнього середовища.

ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

формувати здатність визначати мету своєї діяльності,проявляти зацікавленість,володіти навичками самоконтролю.

ТИП УРОКУ: урок узагальнення і систематизіції знань/урок-квест/.

ХІД УРОКУ

І.ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Організація класу

Вчитель:Наш дивний світ, такий, як казка.

Он в небі хмаронька пливе.

Тож бережи його, будь ласка,

Все в ньому гарне і живе.

Он квітка полумям палає, і ясне сонечко блищить.

Чарівна пташечка співає:»Все в дивосвіт прийшло,щоб жить».

2. Повідомлення теми і мети уроку.Мотивація навчальної діяльності

-Усе,що ми називаємо словом « природа»,-це синє небо,швидкі води,рівнини і гори,родючі грунти,рослини і тварини. Спілкування з природою дає найбільшу насолоду і радість, викликає найпалкішу любов до рідного краю,до життя.Всі ми – діти природи, та не всі однаково добре ставляться до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи. Ми повинні берегти природу,охороняти її багатства. Сьогодні ми проведемо урок у формі ігри- квесту. Запишіть, які якості ви візьмете на урок:

К…/кмітливість/

В../винахідливість/

Е../ерудицію/

С../справедливість/

Т../товариськість/

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Протягом уроку-гри на станціях ви виконуватимете завдання та отримуватимете ключі за правильні відповіді

/Клас ділиться на дві команди.Кожна придумує свою назву /.

Правила гри

-2-

1.Подолати всі випробування,де будуть перевірені ваші вміння.

2. На станціях уважно прочитати завдання та виконувати їх.

3. Знайти всі ключики та здобути перемогу!.

4. Прозвітувати про виконану роботу.

- А зараз кожна команда отримає маршрутний лист і вирушить у подорож станціями.

МАРШРУТНИЙ ЛИСТ

  1. Станція «Пізнайко»,-------- ключів.

  2. Станція «Галявина мудрих загадок»,--------------- ключів.

  3. Станція «Закінчи прислівя»,-----------ключів.

  4. Станція «Закінчи речення»,------------ключів.

  5. Станція « В ріднім краї-най-най-най»,-------ключів.

1 СТАНЦІЯ « ПІЗНАЙКО».Відповісти на запитання.

За виконання всіх завдань- 15 ключів.

Перша команда «Розумники»

1.На якій планеті ми живемо?/На планеті Земля/.

2. Суміш газів – це / повітря/.

3. При нагріванні повітря/розширюється/.

4. При охолодженні повітря / стискається/.

5. Азот, кисень,вуглекислий газ-це / склад повітря/.

6. Направлений рух повітря – це / вітер/.

7.Усі гірські породи,що використовуються людьми це- / корисні копалини/.

8.Верхній шар землі,на якому ростуть рослини називається / грунтом/.

9. Основна властивість грунту- / родючість/.

10. Здатність тіл виконувати роботу і рухатися називається / енергією/.

11.Джерело світла і тепла на Землі- / сонце/.

12. Без сонячної енергії/не існує життя/.

13.Дії, спрямовані на економне використання електроенергії і тепла це -/енергозбереження/.

14.Що таке рідна земля?/ Це край, де народився і живеш/.

15. Організми,яким властиві живлення, ріст, дихання розмноження і розвиток – це / рослини/.

Друга команда « Сонячні промінчики»

1. Рослини постачають у повітря / кисень/.

2. Рослини,які мають корінь, стебло,листок, квітку, плід і насіння- це /квіткові рослини/.

3.Колекція спеціально зібраних і засушених рослин для наукового вивчення/гербарій/.

4. Корисні копалини бувають../тверді, рідкі, газоподібні/.

5. Найчисленніша група тварин на Землі/ комахи/.

6. Риб поділяють на два види/ морських та прісноводних/.

-3-

7.Тіло птахів укрите/пірям/.

8. За допомогою передніх кінцівок- крил-птахи/літають/.

9.Найрозвинутіші істоти серед усіх тварин/звірі/.

10.Тварини, як живуть в умовах господарства або вдома, приносять користь людям і потребують піклування./Свійські тварини/

11. Організми дуже малих розмірів,які можна побачити лише під мікроскопом./Бактерії/

12. Сонце впливає на неживу…/природу і погоду/.

13.Рослинам властиві…/ живлення,розмноження, ріст і розвиток/.

14.Дихають, ростуть, а ходити не можуть../рослини/.

15.Шість ніг без копит,ходить,не стукотить./ Комахи/.

ДРУГА СТАНЦІЯ « ГАЛЯВИНА МУДРИХ ЗАГАДОК»

За виконання всіх завданнь -10 ключів.

Команда»Розумники»

1.Восени опадають, а весною виростають./Листя/

2.Без ніг, а біжить, без рук, а рукави має./Річка/

3.Зимою біле, навесні чорне,літом зелене,восени стрижене./Поле/

4.Крил не має,скрізь літає,та ще й куряву здіймає./Вітер/

5.Всіх годує,напуває,а про неї не всяк дбає./Земля/

6.Без крил, а літає,ніхто її не бє,а вона плаче./Хмара/

7.Синій кожух покрив увесь світ./Небо/

8.Вдень у небі гуляє,а ввечері на землю сідає./Сонце/

9.На горішок схожий,а на дубочку росте./Жолудь/

10.Сам на собі хатинку возить./Равлик/.

Команда «Сонячні промінчики»

1.Як у ялинки голки має,ягідки,гриби шукає./Їжачок/

2.Без рук,без ніг на гору побіг./Вітер/

3.Сиві воли усе поле затягли./Туман/

4.Без очей, а сльози ллє./Роса/

5.Є шапка,але немає голови. Є нога,але без черевика./Гриб/

6.Без сокири,без рук, а дім будує./Пташка/

7.Влітку наїдається, а взимку відсипається./Ведмідь/

8.Двічі народжується,а раз помирає./Птах/

9.Яка це тварина:самої не видно, а пісню чути./Комар/

10.Що сходить без насіння?/Сонце/

Третя станція «Закінчи прислівя»

За виконання всіх завдань- 4 ключі.

Команда « Розумники»

Яблуко від яблуні таке і насіння.

Яке зіллячко, а в Києві дядько.

На городі бузина, таке і насіннячко.

-4-

Яке коріння, не далеко падає.

Команда « Сонячні промінчики»

Тихше води, а людина друзями.

Торохтить Солоха, нижче трави.

Дерево міцне коріннями, рано й пожне.

Хто рано посіє, як діжка з горохом.

Четверта станція «Закінчи речення»

За виконання всіх завдань- 10 ключів.

Команда « Розумники»

1.Сонце-це величезна розжарена/куля/.

2.Завдяки Сонцю на нашій планеті існує/життя/.

3.Сонячні промені несуть на Землю світло і /тепло/.

4.Сонце потрібне усьому/живому/.

5.Найчастіше ми споживаємо соняшникову/олію/.

6.У древні часи кукурудзу називали/маїсом/.

7.Їжачок- корисна/тварина/.

8.Калина,верба,тополя,вишня,мальви,соняшник- це рослинні/символи України/.

9.Верба- це символ родинного вогнища,жіночої/долі/.

10.Де ростуть верби,там чисті/джерела/.

Команда « Сонячні промінчики»

1.Цвіт вишні та яблуні-символ материнської/любові/.

2.Мальва- це символ любові до рідної землі,до свого народу,до батьківської/хати/.

3.Багато тварин зимою впадають у/сплячку/.

4.Листопад завершує/осінь/.

5.Найважливіша на нашій планеті рідина-це/вода/.

6.Зелені легені нашої планети-/ліси/.

7.Людям і тваринам для дихання необхідний/кисень/.

8.Весна- пора пробудження/природи/.

9.На деревах набухають/бруньки/.

10.Вересень птахів у дорогу/підганяє/.

Пята станція- « В ріднім краї-най-най-най…»

За виконання всіх завдань- 10 ключів.

Команда «Розумники»

  1. Найбільше море,що омиває Україну-/Чорне/.

  2. Найбільша річка України-/Дніпро/.

  3. Найстаріше дерево України-/дуб/.

  4. Найдавніше дерево України,що охороняється законом-/тис/.

  5. Найбільший гриб-/трутовик/.

  6. Найкисліша рослина країни-/щавель кислий/.

-5-

  1. Найшвидша тварина суші-/заєць/.

  2. Тварина, яка найглибше живе-/бабак/.

  3. Найбільший серед птахів-/гриф чорний/.

  4. Найвищий птах-/журавель сірий /.

Команда « Сонячні промінчики»

  1. Найбільше озеро України-/Ялпуг/.

  2. Найглибше озеро України-/Світязь/.

  3. Найвище дерево в Україні-/модрина європейська/.

  4. Найотруйніший гриб-/бліда поганка/.

  5. Найважчий птах в Україні-/дрохва/.

  6. Найкращий бігун на короткі дистанції-/фазан/.

  7. Найбільші крила має-/беркут/.

  8. Найрухливішу голову має/сова/.

  9. Найраніше прокидається і співає/горихвістка/.

  10. «Найдбайливіші» батьки серед птахів-/синиці/.

ІІІ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

  1. Підсумок уроку

Кожна команда зясовує кількість ключів, визначається переможець.

  1. Рефлексія

-Чи зявилося почуття самоповаги від роботи на уроці?

- За що можна похвалити свою команду?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
На уроці вчитель перевіряє знання учнів,набуті на уроках природознавства в 3 класі про природу,рослинний і тваринний світ рідного краю.
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь