Підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку Старший дошкільний вік

Дошкілля

30.05.2020

483

0

0

Опис документу:
Програмовий зміст: виявити вміння дітей розв'язувати логічні задачі, співвідносити кількість предметів із числами один - десять; визначати числа-сусіди; закріплювати знання дітей про геометричні фігури, дні тижня; виявити вміння орієнтуватися у просторі; розвивати у дітей логічне мислення, пам'ять, мовлення; виховувати стриманість, колективізм та інтерес до математики.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку

Старший дошкільний вік

Підготувала: вихователь Коваль Ірина Вікторівна

Тема: «Математична країна»

Програмовий зміст: виявити вміння дітей розв'язувати логічні задачі, співвідносити кількість предметів із числами один - десять; визначати числа-сусіди; закріплювати знання дітей про геометричні фігури, дні тижня; виявити вміння орієнтуватися у просторі; розвивати у дітей логічне мислення, пам'ять, мовлення; виховувати стриманість, колективізм та інтерес до математики.

Матеріал: флешка, диск, набір цифр кожному, цифрові будиночки - завдання із визначення чисел сусідів, дерев`яні скриньки (2 шт), талісмани (6 шт),

медалі шоколадні (10 шт).

Хід заняття

Привітання: Доброго ранку рідний наш дім, доброго ранку гостям усім, доброго ранку сонечку ясному, доброго ранку садочку прекрасному.

Ігровий момент (на столі стоїть скринька в ній диск з написом: дітям групи №6, інструкція: вставити в ноутбук.)

(слайди 1,2 )

Лист від Королеви:

Добрий день, діти! Я – Королева незвичайної країни, де багато геометричних фігур, цифр, задач. Знаю, що ви дуже розумні та кмітливі, тож приготувала для вас

6 цікавих завдань. Виконавши завдання, ви отримаєте медалі,які допоможуть дізнатися назву країни, в якій я живу. Дізнавшись назву країни - отримаєте винагороду!Бажаю успіхів! Королева.


Вихователь: - Ну що , ви хочете отримати винагороду від королеви?

Тоді розпочинаємо.


Завдання 1 «Веселий рахунок» (слайди 3-23)

Викладіть цифру, яка відповідає кількості предметів , що зявились на екрані.

Молодці. От ви і справились з першим завданням. А отже отримуємо першу медаль.

(всі медалі дістаю із скриньки)


Завдання 2 – «Посели сусідів» (робота в парах) (слайд 24- 29)

Перед вами не звичайні а цифрові будиночки. Давайте допоможемо цифрам знайти своїх сусідів.

Молодці.А за виконане завдання ми отримуємо другу медаль.


Завдання 3 – «Яка казка заховалась?» (Геометричні фігури ) (слайд 30-36 )

- А на цій зупинці, нас чекають геометричні фігури. Погляньте на картинку, яку казку вони вам нагадують? (1 казка - «Колосок»; 2 казка - «Колобок»; 3 казка – «Ріпка»)

За виконане завдання ми отримуємо третю медаль.


Завдання 4«Дні тижня» (слайд 37-38)

Королева хоче дізнатися на скільки добре ми знаємо дні тижня.

Вранці ми із добрим ділом

День вітали..(Понеділок)

Ніченька минула скоро,

Трудовий іде..(Вівторок)

За ним спритна, молода

Поспішає..(Середа)

А четвертий день тепер,

Називається..(Четвер)

Діло добре ладиться,

Як настане..(П'ятниця)

Дома скрізь кипить робота,

Як почнеться день..(Субота)

А субота з хлібом – сіллю,

Привела сестру..(Неділю)

- А хто назве їх по порядку?

- Який сьогодні день?

- А який був вчора?

- А який буде завтра?

- Молодці! А за виконане завдання, ми отримуємо четверту медаль.


Завдання 5 «Для кмітливих» (задачі) (слайд 39-43 )

От і п`ята зупинка, нам потрібно розв'язати задачі, щоб отримати медаль.

Отож, слухайте!

  1. Три руді лисиці,
    Грались на травиці.
    З них одна сховалась,
    Скільки їх зосталось? (2)


  1.  Шість спілих грушок
    На гілочці годайдались,
    Одну з'їв Андрійко,
    То скільки груш зосталось?(5)

  2. 7 курок у садку гуляли,

Пшеницю швидко доїдали.

півень один навколо ходив

Поїсти також він дуже любив.

Тож порахуйте всіх птахів у садку.

Скільки їх разом було? (8)


  1. Пять веселих далматинців

грались дружно на травиці

Ще один до них прибіг.

Порахуйте скільки всіх.(6)


- Молодці! А за виконане завдання, ми отримуємо п’яту медаль.


Завдання 6 – Просторове (слайд 44-45)

Погляньте на зображення.Хто знаходиться в лівому верхньому куті? В правому нижньому? В лівому нижніму куті? В правому верхньому куті?Посередині?Де знаходяться бджоли? Де знаходиться Лисичка? Де знаходиться ведмедик?

Молодці. За виконане завдання отримуємо 6 медаль.


Підсумок

- От і виконали ми всі завдання Королеви, зібрали всі шість медалей, а тепер давайте дізнаємось, як же зветься країна, в якій мешкає Королева. Відкриємо наші талісмани. (складаємо слово МАТЕМАТИКА)

- То як зветься ота незвичайна, чарівна країна? (математика)

Що найбільше запамяталось,сподобалось?

За ваші хороші знання королева вам приготувала винагороду.

(медалі шоколадні дістаю із скриньки і роздаю дітям).





















  1. Три руді лисиці,
    Грались на травиці.
    З них одна сховалась,
    Скільки їх зосталось? (2)


  1.  Шість спілих грушок
    На гілочці годайдались,
    Одну з'їв Андрійко,
    То скільки груш зосталось?(5)



  1. 7 курок у садку гуляли,

Пшеницю швидко доїдали.

півень один навколо ходив

Поїсти також він дуже любив.

Тож порахуйте всіх птахів у садку.

Скільки їх разом було? (8)


  1. Пять веселих далматинців

Грались дружно на травиці

ще один до них прибіг

Порахуйте скільки всіх.(6)























Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.