До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
5
міс.
2
2
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Підприємницький дохід, конспект уроку для учнів 10 класу

Опис документу:
закріпити знання по темі «Підприємницький дохід:теорія», з׳ясувати, що таке підприємницький дохід та з чого він складається;розвивати пізнавальні інтереси в учнів, критичний спосіб мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: «Підприємницький дохід.»

Мета:
1     закріпити знання по темі «Підприємницький дохід:теорія»
2    з׳ясувати, що таке підприємницький дохід та з чого він складається;
3    розвивати пізнавальні інтереси в учнів, критичний спосіб мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
4    виховувати творчу  активність,вміння працювати в команді, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;

Обладнання:
комп’ютер, підручники, слайди.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

I   Привітання (настрій на позитив-1 хв.)

ІІ Нова тема (25 хв.)

Доходи підприємства формуються передусім від реалізації виробленого продукту чи послуг, тобто вони являють собою грошову виручку від реалізації товарів і послуг.


Розрізняють звичайний,капітальний та дивідендний доходи фірми.


Звичайний дохід – формується за рахунок грошових надходжень від основної діяльності.


Капітальний дохід – це дохід від перепродажу виробничих фондів, землі, майна та фінансових активів (акцій і облігацій).  Дивідендний дохід – це дохід від акцій інших фірм, якими володіє дана фірма. Основним, є звичайний дохід.


Конкретними формами звичайного доходу фірми виступають валовий і чистий дохід.
Валовий дохід – уся сума доходу фірми, чистий дохід – це валовий дохід (грошова виручка) без суми повних витрат, тобто це прибуток фірми.


Є й інший підхід:
    Підприємство одержує спочатку валовий продукт, тобто масу вироблених матеріальних благ і послуг у грошовому виразі за певний період (інколи його звуть валовою продукцією).


   За вартістю валовий продукт складається з двох частин: старої перенесеної вартості – С і новоствореної вартості – V + m:
ВП = С + (V + m).
Перенесена вартість відтворює матеріальні затрати (постійний капітал - С) на його створення, а нова вартість утворює чистий продукт підприємства – (V + m). Таким чином, реалізований чистий продукт є валовим доходом підприємства.
ВД = ВП – С = V + m.
За рахунок валового доходу формується фонд оплати праці – V та прибуток підприємства – m. Тобто прибуток виступає формою додаткової вартості, створеної на підприємстві.


Як відомо, фірми весь час користуються позичками банків і тому сплачують їм проценти.
Тому підприємницький дохід – це та сума валового доходу, яка залишається підприємству після сплати банківських процентів.


Загальний прибуток фірми може перевищувати її загальні витрати (неприховані, приховані; останні включають нормальний прибуток).


Це перевищення, або надлишок доходу над усіма витратами, і є економічний, або чистий прибуток. Ось цей залишок – який не є витратами, що перевищує нормальний прибуток, необхідний для утримання підприємця в галузі, - залишається підприємцю. Підприємець, іншими словами, є претендентом на цей залишок. Це і є підприємницький дохід, коли після вирахування витрат підприємець має додатній прибуток.

III   Завдання на закріплення нової теми (10 хв.)  -задіяти всіх учнів
Виконайте завдання, що наведені у презентації.

IV   Домашнє завдання – 2 хв.(з урахуванням трьох рівней)
Скласти приклад розмежування постійних та змінних витрат.

V   Заключна частина уроку- 2 хв.
Підведення підсумків.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Креативний менеджмент в умовах змін (на прикладі управління закладами позашкільної освіти)»
Просіна Ольга Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.