Перспективний план роботи з правового виховання з дітьми середнього дошкільного віку.

Опис документу:
Знає свої права, обов'язки, може означити словами ці категорії, пояснити їхню відмінність. Перелічує свої елементарні права (на відпочинок, на захист, на повагу до себе). Може назвати та виконати свої основні обов'язки. Знає про правила поведінки на вулиці, в гостях, в театрі та інші. Розуміє відмінність правил від прав дітей та дорослих.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Перспективний план роботи

з правового виховання

з дітьми середнього

дошкільного віку.

Перспективне планування роботи з правового виховання з

дітьми середнього віку

ВЕРЕСЕНЬ

Тематика: Права, правила, обов'язки

Зміст роботи:

Знає свої права, обов'язки, може означити словами ці категорії, пояснити їхню відмінність. Перелічує свої елементарні права (на відпочинок, на захист, на повагу до себе). Може назвати та виконати свої основні обов'язки. Знає про правила поведінки на вулиці, в гостях, в театрі та інші. Розуміє відмінність правил від прав дітей та дорослих. Знає етичні еталони поведінки.

Форми роботи з дітьми:

Бесіди: "Наші обов'язки","Права та правила".Гра-подорож "Правила поведінки у транспорті".

Заняття: "Дошкільникам про права дитини". "Дошкільне виховання", № б, 2002. " Захистіть мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала". "Дошкільне виховання", № б, 2002р. Гра "Світлофор вчить дітей правилам", "Веселка наших прав". Уроки доброти. Образотворча діяльність "Палітра прав".

ЖОВТЕНЬ

Тематика: Всі люди рівні в своїх правах

Зміст роботи:

Знає, що люди відрізняються кольором шкіри, волосся, очей, зростом, статтю, звичаями; в різних країнах розмовляють на різних мовах, але мають рівні права. Народи світу прагнуть миру та щастя, турбуються про майбутнє своїх дітей. Позитивно ставляться до людей різних національностей, до дітей ідентичної та відмінної статі, спілкуються, граються з ними.

Форми роботи з дітьми:

"Хто я такий" (пошукова діяльність). "Крихітко моя маленька". "Дошкільне виховання", № 3, 2003р. " Хто більше знає про себе", "Мій світ", С. Козлова, Москва, 2000 Р-

Заняття: "Земля- наш спільний дім ". "Дошкільне виховання", № б, 2002р.

Бесіди: "Які люди живуть на Землі", "Як людина стала людиною".

ОТД "Мій автопортрет", "Мозаїка з долонею друзів". Конкурс "Хай завжди буде сонце".

ЛИСТОПАД

Тематика: Право на життя, здоров'я, медичну допомогу

Зміст роботи: Орієнтується в тому, що, в оточуючому дитину світі, кожна рослина, тварина, людина мають право на життя. Має уявлення про основні показники свого здоров'я (добре самопочуття, апетит, настрій, бажання діяти). Знає, що людині для життя потрібне сонце, земля, чисті вода та повітря, має поняття про їхній вплив на здоров'я. Розрізняє основні ознаки захворювання, вміє звернутися за допомогою, знає, що на допомогу прийдуть мати, вихователь, лікар.

Форми роботи з дітьми:

"Природа- наш дім". "На варті здоров'я" Л. Мельник, Запоріжжя, 1999р.

"Здоровейко та доктор Айболить", Запоріжжя, 1999р. "Подорож з Лісовичком" " Один удома", с.23. "навіщо бути здоровим та сильним". "Я в цьому дивовижному світі", Турненська, Ставроп..- М., 2001 р. Бесіди: "Коли хочеш бути здоровим", "Я і моє здоров'я", "Будь обережним", "Шкідливі звички". Ігри: "Лікарня", Дзеркало", "Крамниця Мийдодиру", "Лісова аптека", "Швидка допомога". Заняття: "У королеви Зубної Щітки". "Один вдома".

Д/гра "Планета плаче". "Еколіцей- малятам".

ГРУДЕНЬ

Тематика: Право на повноцінне харчування

Зміст роботи: Знає, що людині для життя потрібні їжа, вода. Вміє розрізняти та називати словами основні групи їжі (хлібобулочні вироби, каші, овочі, фрукти, риба, яйця та інші). Відрізняє корисну їжу від некорисної та шкідливої (гриби, отруйні рослини). Знає назви основних напоїв, їхню роль в життєдіяльності організму людини. Розуміє виключну роль води, її чистоти для здоров'я.

Форми роботи з дітьми: Бесіди: "Про смачну та здорову їжу", "Корисна та шкідлива їжа", "Групи їжі", "Отруйні ягоди та гриби", "Хліб- всьому голова", "Розкажіть онуку", "БВДС", № 10, 2002р.

"Чи правильно ми харчуємося", "Я в цьому дивовижному світі", "Салати", "Один вдома", с. ЗО. "Кожен грибок- в свій кошик" (гра) "Вітамінні

будинки","Один удома", с. 53.

Ігри: "Магазин продуктів", "їдальня", "Вода в житті людини". "Еколіцей- малятам".

СІЧЕНЬ

Тематика: Право на ігри та відпочинок

Зміст роботи:

Зацікавлено ставиться до гри, відрізняє її від інших видів діяльності. Знає різні види ігор, проявляє самостійність у виборі гри, іграшок. Знає про право дітей на гру та відпочинок. Якщо людина не буде відпочивати, вона втомитися і не зможе працювати, гратися. Люди відпочивають кожен день, у неділю, у відпустці. Коли відпочиваєш, можна просто лежати, спати, дивитися телевізор, а можна читати, гуляти.

Форми роботи з дітьми:

Заняття: "Розповіді дітей про улюблені іграшки". "Мій світ" С.Козлова,

с. 47. "Я вмію та люблю грати". "Я в цьому дивовижному світі". Гра "Магазин іграшок".

Бесіди: "Хто виготовляє іграшки", "Як грають діти та дорослі", "Як ми відпочиваємо". ОТД: "Як я відпочиваю", "Мій вихідний". Музичний фестиваль іграшки.

ЛЮТИЙ

Тематика: Право на ім'я

Зміст роботи:

Розуміє, що власне ім'я людини вказує на її індивідуальність, статеву та національну належність. Радіє своєму імені, знає свої ласкаві прізвиська, розуміє, що вони вказують на відмінність від інших, засвідчують позитивне ставлення рідних і близьких.

Форми роботи з дітьми:

Заняття: "Будь знайомі". "Дошкільне виховання", № 4, 2002 р. "Що значать наші імена". "Мій світ", ст.. 83. "Знайомство". "Один удома", с. 41. Бесіди: "Чому імена такі різні", "Імена людей та тварин", "Хто і чому мене так назвав".

Гра "Ласкавий ланцюжок".

БЕРЕЗЕНЬ

Тематика: Право на сім'ю

Зміст роботи:

Знає, що сім'я- основа життя людини, об'єднує найрідніших людей і складається з батьків та дітей, сім'я об'єднана любов'ю, взаємною турботою, обов'язками, спільним проживанням, необхідна людині для щасливого життя. Всі в сім'ї мають одне прізвище, схожі один на одного. Виконує правила співжиття у сім'ї. Знає, що кожна дитина має право на сім'ю.

Форми роботи з дітьми:

Заняття: "Мій дім, моя сім'я". "Мій світ", с. 38, с. 41.

"Моя сім'я". "БВДС", № 10, 2002 р.

"Моя сім'я". "Я в цьому дивовижному світі". Бесіди: "Чому я схожий на матір та батька", "Радувати та берегти маму", "Розповіді про мою сім'ю". Гра "Сім'я", "На гостини до бабусі". ОТД: "Сімейний альбом".

КВІТЕНЬ

Тематика:Право на житло

Зміст роботи:

Оперує поняттям <житло>, може назвати основні предмети побуту і вжитку, розуміє призначення кожного, має уявлення про українське житло. Розуміє роль житла в житті дитини та людини, цінує рідну домівку, відчуває її атмосферу, може передати словами та художнім образом. Розуміє, що затишок житла створюють його мешканці, які доглядають за ним, прикрашають його, примножують добробут сім'ї.

Форми роботи з дітьми:

Заняття: "Як люди створюють свій дім"/ "Я в цьому дивовижному світі". "Дім в якому ти живеш". Авторське Гра з Артемової "Окружающий мир в дидактических играх". Гра "Хто де

живе".(люди, тварини, птахи).

Бесіди: "Які бувають домівки", "Електричні прилади", "Корисні речі в домі".

ТРАВЕНЬ

Тематика: Право на любов та турботу дорослих

Зміст роботи:

Знають, що дорослі та діти схожі один на одного, тому що вони всі - люди. Дорослі повинні турбуватися про дітей, бо це потрібно дітям. Батьки найбільше люблять дітей та турбуються про них з дня народження, але інші дорослі теж приділяють увагу та турботу про дітей (виготовляють одяг, меблі, іграшки та взуття). Розуміє необхідність бути деякий час не з батьками, а в дитячому садку, проявляє довіру до інших дорослих, дотримується норм культури спілкування.

Форми роботи з дітьми:

Бесіди: "Чим схожі та чим відрізняються дорослі та діти", "Хто нас любить", "Хто турбується про нас в дитячому садку". Заняття: "Як батьки турбуються про нас", "Як дорослі турбуються про дітей", "Всі професії важливі".

ОТД: "Наші іграшки", "Дитяче модельне агенство".

Гра: "Дитячий садок", "Магазин". Бесіди: "Вміти бути добрим"," Якщо чужий прийшов у дім". Заняття: "Якщо загубився", "Дорослі добрі та злі", "Казкове правоведення".

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
8
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!