Перший урок "Україна в моєму серці" до Дня Знань

Виховна робота

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

22.01.2021

382

10

0

Опис документу:
Перше вересня срібним переливом скликає до школи дітвору. Одразу після свята першого дзвоника учні йдуть на перший у навчальному році урок. Він завжди буває тематичним. Звісно, ми обираємо патріотичну тематику. До Вашої уваги пропоную тему "Україна в моєму серці". До уроку є додаток - презентація. Слайди, помічені позначкою *, відповідають тексту сценарія. Лариса Міхєєва, педагог-організатор Буринської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

БУРИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 3

БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Творчо-репродуктивна розробка

Перший урок для 2-4 класів

Педагог-організатор

Міхєєва Лариса Іллівна

БУРИНЬ - 2015

1 вересня 2015 року.

Мета: Узагальнити знання учнів про Україну, народні символи, знання Конституції; виховувати любов до рідної країни, почуття патріотизму.

Обладнання. Зображенням герба, прапора, запис Гімну, хліб на рушнику, калинові кетяги, виставка книжок про Україну, плакат : серце із картою України , пелюстки для квітки семицвітки.

Хід уроку :

І. Актуалізація знань, умінь і навичок учнів. Мотивація

Організатор : *Доброго дня !

Сьогодні свято завітало в школу,

Бо перше вересня, і пролунав дзвінок.

Змужнілі, сонцем зла скані улітку.

*Ми розпочнемо Перший наш урок.

Запис № 1 . Фанфари

Учень та учениця 4 класу заносять хліб на рушнику.

Учениця 4 класу Ми раді вас вітати у нашій світлиці

* І дарувати хліб із золота-пшениці,

Щоб хліб святий був на столі,

Щасливі були люди в місті й селі.

Учень 4 класу * Серця в нас сповнені любов'ю, миром,

Бажаєм, щоб зустріч була щирою.

* Запис № 2. «Зеленеє жито, зелене»

Хліб розміщується на столику в центрі експозиції про Україну.

Організатор: Сьогодні ми з вами у шкільній світлиці поведемо мову про найдорожче серцю кожної людини. Нехай тему нашої розмови вам підкажуть рядки вірша * відомої української поетеси - патріотки Ліни Костенко.

Буває часом сліпну від краси,

Спиняюся, не тямлю, що за диво —

*Оці степи, *це небо, *ці ліси

Усе так гарно, чисто, незрадливо.

*Усе як є — дорога, явори,

*Усе моє — все зветься Україна.

Запис № 3 . Пісня «Рідна Україна».

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Організатор: *Тема Першого уроку, яким ми розпочинаємо 2015 – 2016 навчальний рік, звучить так : «Україна в моєму серці ».

*Мета уроку : навчальна - узагальнити знання учнів про Україну ; розвиваюча – розвивати мислення, пізнавальний інтерес ; виховна - виховувати любов до рідної країни, почуття патріотизму.

ІІІ. Основна частина уроку.

  1. Вступне слово.

Організатор. *Сьогодні , як і належить на свято, у школі дуже багато квітів. Вони додають усім святкового настрою. І на дошці у нас теж була чарівна *квітка – семицвітка – КВІТКА ПІЗНАННЯ. Та поки ми були на лінійці, *вітерець-пустунець розвіяв усі пелюсточки . Щоб повернути їх, треба виконати різні завдання. Діти , допоможемо квітці-семицвітці ? Ми зберемо сім пелюсток веселкових кольорів, якими прикрасимо сердечко із зображенням України. Щоб зібрати квітку, ми маємо виконати сім завдань. Тож до роботи. *Ось перша пелюстка червоного кольору. Яке вона має завдання ?

Червона пелюстка : учні 2 класу славлять Україну.

Виступ учнів 2 класу

1 учень * Україно моя, Україно!

* Доля в тебе була не проста

* Та для мене ти у світі єдина,

* Матір рідна, пречиста й свята!

2 учень * Хоч життя — не стежина у полі,

* І буває нелегко в путі.

* Ми з тобою пов'язуєм долі,

* До кінця будем разом в житті.

3 учениця* Мій край чудовий — Україна,

* Тут народились ти і я.

* Тут над ставком верба й калина,

* Чарівна пісня солов'я.

4 учень * Багато держав є, людей і мов різних,

* Та кожному мила одна лиш, єдина

* Найкраща з усіх, то є рідна країна,

* Мені ж наймиліша — моя Україна.

5 учениця. * Українка я маленька,

* Україна — моя ненька.

* В неї щира я дитина,

*Добра, люба та єдина.

* Вірна я дочка народу,

* Бо козацького я роду;

* Щиро я свій край кохаю,

* Роду іншого не знаю.

*Так я завжди буду жити,

*Рідний край буду любити.

*Українцям помагати,

*Україна — моя мати!

6 учень *У всьому світі кожен зна:

* Є батьківщина лиш одна.

*І в нас вона одна-єдина —

*Це наша славна Україна.

*Про Україну, рідний край

*Ти завжди, завжди пам'ятай.

Організатор: *Україна — це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна. *Україна - земля, де ми народилися, *побачили і пізнали світ, *почули колискову пісню, *рідну мову — *це найдорожча у світі Батьківщина.

  1. Заочна екскурсія « СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ»

Організатор. * Виконаємо завдання оранжевої пелюстки. Вона бажає, щоб ми відвідали столицю нашої держави – місто Київ. Допоможуть здійснити мандрівку у просторі учні 3 класу.

* Оранжева пелюстка : екскурсія 3 класу до Києва

Виступ учнів 3 класу

1 учениця * Київ — місто історичне,

* Йому вже багато літ!

* А воно красиве, вічне,

*Серед зелені і квіт.

2 учень *З нього почалась держава

* У прадавні ще часи,

*В ньому наша міць і слава,

* В ньому предків голоси!

3 учениця * Київ — серце України,

* І найкраще місто в світі.

* Хоч пройшов усякі зміни, —

* Гарний все — в зимі, чи в літі.

4 учень * Там церкви золотобанні,

* А в них дзвони сріблом куті.

* Як задзвонять на світанні,

* То на всю країну чути.

5 учениця * Гомін міста, шепіт тополиний,

* Світлий простір, сині небеса.

* Київ наш — це серце України,

* України гордість і краса.

6 учень * На каштанах цвіт їх довгожданний

* Розкрива , засвічує весна.

* Київ — це оспівані каштани

* І нових кварталів білизна.

7 учениця * Молодій, красуйся променисто,

* Височій , зростай під небеса,

* Києве — чудове наше місто,

* України гордість і краса!

Запис № 4 «Знову цвітуть каштани».

  1. Довідкове бюро * « ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ»

Організатор: Кожна держава світу має герб, прапор та гімн. *Це символи держави. *В Конституції України у статті 20 говориться: «Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України».

* Щоб додати до нашої квітки пізнання жовту пелюстку, ми з вами поговоримо про державні символи Батьківщини. Допоможуть виконати завдання учні 4 класу.

*Жовта пелюстка : розповідь 4 класу про символи держави.

Виступ 4 класу

Організатор: *Український прапор. Синь українського неба і золото неозорих пшеничних ланів переніс наш народ на свій прапор. Кольори ці мають ще інше значення «мир» і «багатство», бо народ наш є мирний і трудолюбивий. Працею в поті чола здобував він славу рідній землі. Коли ж злі вороги порушували спокій народу-трударя, він ставав воїном. А синьо-жовтий прапор кликав до бою, перемоги.

1 учениця* Прапор — це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всіх — ознака сили.

Це для всіх — ознака слави.

2 учень *Синьо-жовтий прапор маєм,

Синє — небо, жовте — жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він — святиня, знають діти.

3 учениця *Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки є народом:

Українським в Україні.

Організатор. *Гімн — це урочиста пісня держави. Для Гімну України написані слова, які виражають найсердечніші думки і прагнення нашого народу. * Їхній автор — український поет Павло Чубинський. *До тексту підібрана ніжна і одночасно горда мелодія Михайла Вербицького. *Всі найбільші свята українського народу проходять з урочистим виконанням нашого святкового Гімну.

4 учень * Слова палкі, мелодія врочиста,

Державний гімн ми знаємо усі.

Для кожного села, містечка, міста —

Це клич один з мільйонів голосів.

5 учениця *Це наша клятва, заповідь священна,

Хай чують всі — і друзі, й вороги,

Що Україна вічна, незнищенна,

Від неї ясне світло навкруги.

Організатор. *Наш народ має герб — тризуб. Це старовинний знак. *Багато століть тому запровадив його в Україні київський князь Володимир Мономах. Княжий тризуб зображає старовинну зброю. Нею наші прадіди мужньо билися з численними ворогами, виборювали волю для свого народу.

6 учень * Наш герб — тризуб, це воля, сила,

Наш герб — тризуб! Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є, ми завжди будем,

Добро і пісню несемо ми людям.

  1. Урочиста пісня «Гімн України»

Організатор: Щоб отримати зелену пелюстку, ми в урочистій атмосфері виконаємо урочисту пісню нашої країни. Прошу всіх стати. Вшануймо державний символ України.

Зелена пелюстка : виконати гімн держави Україна

Запис № 5 «Гімн»

  1. Інтерактивні технології * «МОВА НАША КАЛИНОВА»

Організатор: Наступна пелюстка має блакитний колір. *Вона присвячується нашій мелодійній, солов'їній, неповторній українській мові. Знати мову – це знати історію свого народу, народні традиції, державні події. *Кожен, хто вважає себе українцем, повинен досконало володіти рідної мовою.

Блакитна пелюстка «Мова наша калинова»

  1. *Метод « Продовж речення». Проводить учитель 2 класу Спасьоненко Л.В.

  1. *Україна – держава … ( Європи)

  2. *Столиця України - … (Київ)

  3. *Державна мова - … ( українська)

  4. *Кольори державного Прапору України - … (синій і жовтий)

  5. *Урочиста пісня держави - … (Гімн)

  6. *Найбільша річка України - … (Дніпро)

2. * Метод «Незакінчене речення» . Проводить учитель 3 класу Пилюта С.В.

1) * Моя Батьківщина – це…

2) *Я люблю Україну

3) * Я маю право…

4) *Моїми обов’язками є…

5) *Громадянин України – це той, хто…

6) *Бути патріотом означає…

3. Робота з прислів’ями: підібрати закінчення для прислів’я . Проводить учитель 4 класу Середа О.А.

1) *Людина без рідної землі, … (як соловей без пісні).

2) *Де рідний край, … (там всюди рай).

3) *За рідний край … (життя віддай).

4) *Наша слава – Українська держава.

5) *Рідна земля – мати, а чужа – мачуха.

6) *За народ і волю віддамо життя і долю.

6. Історична мандрівка * «Україна : із минулого – в майбутнє »

Організатор. * Синю пелюстку квітки пізнання ми отримаємо, якщо довідаємося про сучасну історію держави. Для цього відправляємося у історичну мандрівку.

Синя пелюстка «Україна : із минулого – у майбутнє».

Організатор : * Синьооке небо сонячно посміхнулося школярикам від першого до одинадцятого класу 1 вересня 2015 року. *Урожайні ниви золотим колосом подякували рідній землі щедрістю і багатством. *Такою ми бачимо вересневим ранком неньку – Україну. Вона горда від того, що виховала покоління, *здатне об’єднатися на Майдані . Українці заявили про себе , як про націю гідних людей. *Світ сприйняв боротьбу нашого народу як мужній крок до входу України у європейську спільноту. * Та біда прийшла на рідну землю і затьмарила сонце кривавим словом - війна

*За мир і справедливість на Україні пожертвувала своїм життям Небесна сотня. *Відстоюють незалежність Батьківщини учасники АТО, серед яких є батьки і рідні учнів нашої школи. Вісім земляків віддали своє життя за мир і незалежність України. Назовемо їх імена :

* Бортінженер Володимир Михайлик , випускник Першотравневої школи. Загинув 21 червня 2014 року в Харківської області . Ім’я героя присвоєно рідній Першотравневій школі

* Старший лейтенант Олексій Коробенков, випускник Олександрівської школи. Загинув 28 липня 2014 року під горою Саур-Могила Донецької області .
*Капітан Юрій Лавошник, випускник школи № 2 Міста Бурині. Загинув 18 серпня 2014 року під час боїв біля села Новокатеринівка Старобешевського району Донецької області.

* Рядовий Микола Колот, проживав у селі Миколаївка. Загинув 3 вересня 2014 року в зоні АТО.

*Старшина Леонід Городецький, житель села Ігорівка. Отримав бойові травми, не сумісні із життям. 26 січня 2015 року у госпіталі він помер.

* Рядовий Олексій Федорченко, житель села Ігорівка. Загинув у місті Щастя у квітні 2015 року.

* Молодший сержант Олег Брайченко , проживав у селі Слобода. 22 червня 2015 року загинув у селі Марїнка Донецької області.

* Рядовий Олександр Бараненко, житель села Чернеча Слобода. 11 липня 2015 року загинув у м. Сєвєродонецк Луганської області.

Українські воїни проявляють великий героїзм і відвагу , є справжніми патріотами України – славними нащадками героїчних козаків.
* Вшануємо світлу пам'ять героїв України хвилиною тиші.

*Хвилина тиші

Запис № 6 «Плине кача»

Організатор : *І залишилась остання пелюстка – фіолетова. Щоб скласти квітку – семицвітну, додамо до неї сьому фіолетову пелюстку, а для цього подивимося мультфільм телеканалу «ПлюсПлюс» «Це наше і це – твоє»

Фіолетова пелюстка : мультфільм "Це наше і це - твоє!", створений телеканалом "ПлюсПлюс"http://plus-plus.tv/dyvys/programy/programs/ce-nashe-i-ce-tvoye-356861.html).

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ 

Організатор : *Ось і розквітла барвиста квітка пізнання. Ми впевнилися, що багато ви знаєте про Україну, а головне те, що любите її, любите своїх рідних і працею своєю допомагаєте їм. Ми працювали дружно і впевнено, тому змогли повернути пелюстки квітці-семицвітці.

Як підсумок уроку, *проведемо вікторину «Чим може пишатися українець»

ВІКТОРИНА

Питання

відповідь

1*

Яку назву має наша держава ?

Україна

2*

Як називається столиця України?

Київ

3*

Які Україна має державні символи?

Прапор, Гімн, Герб

4*

Коли святкується день незалежності України

24 серпня

5*

Як називають героїв, які загинули на Євро майдані у 2014 році

Небесна сотня

6*

Скільки буринчан загинуло в зоні АТО ?

8 осіб

7*

Як назвати громадян України, які зараз захищають державу від агресора ?

Патріоти, герої

8*

Яке свято ми відзначаємо сьогодні ?

День Знань

9*

Яку знаменну подію святкує сьогодні наша школа ?

Ювілей

10 *

Яке гасло мають українці з часів Євромайдану?

Слава Україні ! Героям слава!

Організатор : Наближається до закінчення наш Перший урок. Сподіваюсь, що ваші оченята будуть сяяти радістю пізнання щодня весь навчальний рік. * Щасливого нового навчального року. В добру путь до країни Знань.

Запис № 7 Пісня про школу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.