Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Перший урок "Проблематика коронавірусу"

Виховна робота

Для кого: 11 Клас

07.09.2020

192

7

1

Опис документу:
Мета: поширити інформацію, стосовно нового захворювання серед учнів, виховати необхідність слідкувати за своєю гігієною та визначити необхідність дотримуватися всіх вимог карантину, проаналізувати причини та наслідки недотримання цих вимог.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Перший урок

Проблема коронавірусу.

Мета: поширити інформацію, стосовно нового захворювання серед учнів, виховати необхідність слідкувати за своєю гігієною та визначити необхідність дотримуватися всіх вимог карантину, проаналізувати причини та наслідки недотримання цих вимог.

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Вступна бесіда

-Нарешті ми з вами зустрілися. Я напевно знаю, я від початку карантину, ви відчували радість і полегшення, що школи закриті. А це значить свобода від уроків та завдань.

Але дома нам довелося побути не очікувано довго.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

– Про що ж ми сьогодні будемо з вами розмовляти? Щоб дізнатися тему уроку нам варто скласти з поданих літер слово

у

р

о

к

с

о

р

і

н

в

а

ІV. Основна частина

- Для початку, давайте розберемось чому ми так довго не бачились і що ж таке, цей наш новий знайомий, коронавірус.

1.Перевірка знань з теми

Гронування « Правила профілактики хвороби»

Робота з картками (діти витягають картку і розповідають, що знають про те, що зображено)

Відео «Дітям про корона вірус»

2.Перегляд презентації про корона вірус.

(Слайд 1)

COVID-19, скорочена міжнародна назва коронавірусної хвороби 2019: СО-corona, VI-virus, D-diesis (хвороба). Станом на травень 2020 року було близько 4 мільйонів хворих у 187 країнах та територіях, з них більше чверті мільйона померли. Хворобу спричинюєкоронавірусSARS-CoV-2 (далі в тексті — вірус

Версія природного походження вірусу

( Слайд 2)

Цю версію висунула Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), виходячи із заяв урядових та наукових кіл КНР. Тобто еволюційним, природним шляхом (невідомо звідки) у м. Вухані виник невідомий досі вірус, що не передавався від людини до людини, а лише від тварини до людини. А прийшов цей вірус з Вуханського «мокрого» ринку, де продавались морепродукти та різноманітні дикі тварини, яких споживали в їжу: плазуни, птиці і т. ін. Тому мовляв і з"явилися перші хворі. Офіційний Китай спочатку використовував цю версію. Але тестування всіх продавців та тварин, які вони продавали, вірусу не виявили. Кажанів взагалі не продавали, бо їх споживають у їжу лише у південних провінціях Китаю, а про панголінів взагалі не всі знали. Ці екзотичні тварини не продавались на «мокрому» ринку, тому урядовці одразу заявили, що їм невідомо походження вірусу. «А ВООЗ і нині там». Потім виявилось, що вірус таки передається між людьми. Вчасно про це не було інформовано міжнародну спільноту, що і привело до пандемії. Частина науковців, в основному ті, що співпрацюють з ВООЗ, притримуються версії природного походження вірусу.

Версія штучного походження вірусу

(Слайд 3)

Але чи має право на існування версія природного походження вірусу? Позаяк кажан та панголін на Вуханському «мокрому» ринку зустрітись не могли, то де ж їхнє природне середовище? Кажани Rhinolophus компактно селяться в печерах Шиту і Янзи, провінції Юньнань на відстані 1300 км від Вуханю. Типова міграція кажанів не перевищує десятків кілометрів. Панголіни Pholidota живуть в Малайзії за 3500 км від Вуханю. Вони занесені до Червоної книги і не дозволені до вивозу за межі держави, тим більше, ще й через кордони п'яти суміжних держав. З приведеного можна зробити висновок, що ймовірність природного походження вірусу вкрай мала. Президент США, Секретар РНБО України та ряд незалежних науковців, переконані в штучному походженні вірусу.

Так ми дізналися версії, щодо походження вірусу. Але що ж це за назва така?

(Слайд 6)

Коронавіруси здатні уражати:

  • дихальну систему;

  • шлунково-кишковий тракт;

  • нервову систему.

Первинна репродукція відбувається в слизовій носоглотки й дихальних шляхів, у результаті чого виникає рясний нежить, а при подальшому поширенні вниз по респіраторній системі, особливо в дітей, — бронхіт і пневмонія.

( Слайд 7)

Респіраторні коронавіруси представлені видами OC38, OC43, а причиною ентериту найчастіше стає штам E. 229. Назва — коронавірус — пояснюється наявністю особливого кільця на поверхні вірусної частки: на ліпідній оболонці, або суперкапсиді, присутні пепломери у формі булавоподібних шипоподібних виростів, що нагадують корону.

У більшості випадків коронавірусна інфекція перебігає легко, проте в XXI столітті відбулися спалахи тяжких захворювань (їх спричиняє один з родів родини бетакоронавірусів)[5] — MERSSARS та COVID-19.

Ми вже так багато дізналися про корона вірус, але що ж нам з цим робити?

По перше необхідно знати, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.

3. Перегляд відео про коронавірус

4. Гра «Правда – брехня»

Я вам задаю запитання, а ви піднімайте кубики LEGO: зелений, якщо ви погоджуєтесь, а червоний – якщо ні.

( Слайд 8)

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини

Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

(Слайд 9)

Переважає контактний шлях зараження

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

(Слайд 10)

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

(Слайд 11)

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

(Слайд 12)

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

(Слайд 13)

Чи правда, що вірус передається лише літнім людям?

Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають в зоні підвищеного ризику.

Тож як захиститися від корона вірусу?

(Відео, слайд 14)

(Слайд 15)

Ось декілька порад та рекомендацій

Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям

Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

За перших симптомів звертайтеся до лікаря

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд

Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%

Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ

З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

Уникайте дотиків до свого обличчя

Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

Термічно обробляйте продукти

Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

Відео (слайд 16)

Якщо ви все ж тикі відчуваєте, що захворіли, ось приблизний алгоритм дії

(Слайд 17)

Бережіть себе, мийте руки з милом та дотримуйтесь соціальної дистанції. Пам’ятайте, що здоров’я – це найцінніше.

( Слайд 18)

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Розгадування кросворда

1В

І

Р

У

С

2Д

И

С

Т

А

Н

Ц

І

Я

3М

И

Л

О

4Т

Е

М

П

Е

Р

А

Т

У

Р

А

5М

А

С

К

А

6Г

О

Р

Л

О

7Р

У

К

А

В

И

Ц

І

8Л

І

К

А

Р

9П

А

Н

Д

Е

М

І

Я

  1. Провокатором різних захворювань називають …

  2. Безпечна відстань від одного до іншого – це …

  3. Руки потрібно мити з …

  4. Один з симптомів корона вірусу – підвищена …

  5. Індивідуальний засіб захисту.

  6. Ще один симптом – біль у …

  7. Свої руки у громадських місцях, ми можемо захистити …

  8. Якщо появилися перші ознаки хвороби, слід звернутися до …

  9. Некероване швидке поширення хвороби - …

2.Бесіда «Як захиститися за допомогою маски»

Давайте навчимося правильно користуватися захисними масками.

  • Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.

  • Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою, або кожні 4 години

  • Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.

  • Не можна використовувати маску повторно.

  • Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

3.Дослід «Маска власноруч»

4. Створення колажу «Дякую нашим лікарям»

Є люди, які допомагають боротися з цією хворобою. Вони наражають на небезпеку себе та своїх рідних, щоб врятувати інших. Так, звісно, це наші лікарі. Давайте зараз подякуємо їм, за їх нелегку працю. Відбийте на кольоровому папері свою долоньку, виріжте, напишіть на ній велике слово ДЯКУЮ і клейте на ватман

VІ. Підсумок уроку.

- Я дуже рада бачити усіх вас на свої робочих місцях, за своїми партами у гарному настрої. Я дякую за співпрацю і за ту енергію, якою ви поділилися.Запишіть контакти, якими ви можете скористатися

8

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.