і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Особливості вивчення англійської мови у 1 класі за методом асоціативних символів.
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Перший урок-квест в 4 класі "Краса людини -її доброта"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вчитель – методист вищої категорії початкових класів Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новопсковського району, Луганської області- Мордовцева Тетяна Володимирівна

ПЕРШИЙ УРОК- КВЕСТ В 4 КЛАСІ

« КРАСА ЛЮДИНИ- ЇЇ ДОБРОТА»

ЕПІГРАФ УРОКУ: « Той, хто творить Добро, творить саме Життя».

Мета: формувати уявлення дітей про добро,розкрити моральний зміст доброти, вчити учнів оцінювати вчинки людей на основі життєвих ситуацій,вміння робити добро; розвивати творчі здібності молодших школярів, прагнення до самовдосконалення; виховувати у дітей чуйне ставлення до людей і всього навколишнього світу;віру у силу добра, бажання творити добро, бути милосердними,  співчутливими.

Обладнання: ноутбук,презентація «Вчимося бути добрими людьми», презентація «Чудесами повниться світ», відеокліп «А я бажаю вам добра», картки з завданнями, кольорові клейкі папірці у вигляді сердечок.

Інтерактивні технолоігї

Методичні стратегії:«Дискусія в групах», «Мікрофон», «Асоціативний кущ», «Радість пізнання», «Скринька Доброти», «Ессе», «Комплімент».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Привітання вчителя

Сьогодні свято завітало в школу,

Бо Перше вересня і пролунав дзвінок.

Змужнілі, сонцем зласкані улітку,

Ми розпочнемо перший свій урок.

Пісня « Дон-дін-дон».

2.Хвилинка «ДОБРОТИ» емоційного налаштування на урок

(На фоні музики вчитель читає поезію)

Врятує світ краса -
Завжди так говорили.
Тепер врятує світ лиш доброта,
Бо однієї краси занадто мало,
Бо стільки всюди зла - людина вже не та…
Тож, люди на землі!
Спішіть добро творити,
Щоб нам не згинути у морі зла,
Щоб кожен міг серед краси прожити
У царстві справедливості й добра.

Сьогодні ми проведемо Перший урок на тему «Краса людини- її доброта».А епіграфом до уроку будуть такі слова:»Той, хто творить Добро, творить саме Життя».Цей епіграф запрошує нас до уроку-квесту,на якому ми будемо розвивати мовленн,мислення, уяву, фантазію, увагу.

ВПРАВА « ДОЛОНЬКИ»

Давайте налаштуємось на урок.Візьміть товариша за руки.Закрийте очі і подумки пошліть один одному добрі думки,відчуття.

-Подаруйте посмішку для стоврення гарного настрою.

-А я хочу подарувати вам маленькі сердечка із побажаннями:

«Мені приємно тебе бачити після літнього відпочинку».

«У тебе дуже гарна посмішка, тож даруй її людям.»

« У тебе такі добрі очі,ти молодець!»

« Дякую, що ти завжди говориш добрі слова людям.»

«Дякую, що ти завжди допомагаєш товаришам в навчанні.»

« Ти щедрий друг, завжди з усіма ділишся.Мені це дуже приємно.»

« Спасибі тобі за доброту твоєї маленької душі.»

«В тобі все є: краса душі, доброта,милосердя.»

« Ти неповторний: веселий вдачею, чистий душею,добросердечний.»

«Твої добрі справи завжди всім допомагають. Роби ДОБРО!»

  • Я сподіваюся, що сьогоднішній урок буде уроком роздумів радості,добра і любові.У вас на партах лежать сердечка.Напишіть на ньому добрі побажання на зворотній стороні і подаруйте його товаришу.

ВПРАВА « ОЧІКУВАННЯ»

  • А що ви очікуєте від уроку?

/Відповіді учнів/

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Дорогі діті! Працювати будемо під девізом:

«Хай сьогодні в кожне серце наш урок додасть тепла,

Хай прийде до нас натхнення, в очах сяє доброта.»

А формулою успіху на уроці буде:

У+С+П+І+Х=УСПІХ

УВАГА+СПІЛКУВАННЯ+ПРАЦЬОВИТІСТЬ+ІНІЦІАТИВА+ХОРОБРІСТЬ

-Притуліть свою долоньку до сердечка. Відчуйте в собі тепло, доброту. Потріть долоньки одна об одну,щоб відчути ще більше тепло.»Зліпіть кульку» з вашого тепла і добра і передайте її товаришу.

ІІІ. Робота над темою уроку

1. Стратегія «Асоціативний кущ»
Вчитель:

- Діти, з чим у вас асоціюється слово « добро»? ( Діти називають)

             • світло, радість, щастя                              • краса ,щирість ,чистота

ДОБРО

                    •підтримка ,подяка ,сонечко               співчуття, допомога ,милосердя -хороший вчинок - щира усмішка -лагідне слово

2. ВПРАВА « МІКРОФОН»

Давайте з’ясуємо,що таке доброта?

/Добре,чуйне ставлення до інших./

-Що ви відчуваєте,коли вам роблять добро?

-Чи можна доторкнутися до добра?

-Чи можна купити добро?

- Що сталося б зі світом,якби в ньому не залишилось добра?

Вчитель:

- Так, людина приходить у світ для добра. Головне призначення кожного на землі – творити добро.Добро це один із найсвітліших виявів людської душі. Добро виражається у нашому ставленні до людей і до навколишнього світу. Що ми

залишимо після себе, залежить від нас.

-Добра людина схожа на ясне сонечко,тому що вона вміє всіх зігріти своєю добротою,ласкою,щирістю,щедрістю.

3.ПІСНЯ» ЩО ТАКЕ ДОБРОТА».

4.ТВОРЧА ГРА « ЧИМ Я ЗІГРІЮ ОТОЧУЮЧИХ»

Перед вами велике сонечко. Але воно без промінчиків. У вас на партах лежать маленькі промінці. Напишіть на них, що є гарного в кожному з вас, чим ви можете зігріти оточуючих.

/Діти озвучують свої слова і прикріплюють промінчики навколо сонечка./

- Подивіться,наше сонечко засяяло ясніше і в класі стало тепліше і веселіше.

Шлють промінчики вітання і найкращі побажання!

Все найкраще, що в серцях, сяє хай на промінцях!

5. Гра «ТАК» чи «НІ» .

Вчитель:

- Ми своє сердечко також повинні наповнювати добрими справами, бути щедрими на гарні слова. Пропоную вам пограти в гру «ТАК» чи «НІ» . Я читатиму речення, а ви говоритимете «ТАК» чи «НІ».

- Коли вам краще жити:
Коли сміються діти? ( Так)

- А чи тоді, як всі кричать,
І їм не можна ради дать. і)

- Бабусі хлопчик допоміг.

Він, діти, добрий хлопчик? (Так)
- Тепер усі скажіть мені:

У сварці жити добре? (Ні)

- А як немає забіяк,

Тоді усім прекрасно? (Так)
- А як серця у всіх ясні,

То вам погано, діти? (Ні)

- Співає хлопчик гарно як!

А вам подобається? (Так)

- А як обличчя всіх пісні,

Похмурі, злі? Вам добре? (Ні)

- Реве і трощить все хлопчак,

Це теж погано, діти? (Так)

- Тоді іще скажіть мені:

Як діти б'ються, добре? (Ні)

Вчитель:

- Тепер я впевнена, що ви добре розумієте різницю між гарним і поганим.

6. ВПРАВА « ЗАКІНЧИ РЕЧЕННЯ»

- Поміркуйте, як би ви закінчили речення,яке починається такими словами:»Якби я…»

-Якби я мав багато грошей, то я б…»

«Якби я був президетном,….

«Якби я була чарівницею…»

7. Гра «Навчаємось доброти»

Вчитель:

- Пограємо в гру. Якщо добра дитина повинна робити те, що я називаю, то ви плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.

• Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.
• Допомагати мамі, татові, бабусі, дідусеві.
• Берегти рідну природу та охороняти її.
• Шанувати працю інших людей.
• Галасувати, коли хтось відпочиває.
• Бути вихованою, стриманою людиною.
• Обманювати, сваритися, хвалитися.
• Насміхатися з чужого горя.
• Не слухати батьків.
• Ділитися тим, що в тебе є.
• Ображати інших.
• Красти.
• Захищати слабшого.
• Допомагати друзям у біді.

Вчитель:

- Бачу, що ви знаєте, що має робити добра людина. Молодці. Я вами пишаюсь.

8. Фізкультхвилинка «Добро»(відео)

Вчитель:

- Я бачу ви всі ростите добрими і чуйними дітками, і завжди готові прийти на допомогу. Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла мають дуже велику силу. Пам’ятайте про це щодня, щохвилини, щомиті.

- Щоб ще веселіше і тепліше стало навкруги, пропоную вам відпочити під веселу музику. (Руханка «Добро»)

9. Інсценізація вірша  «Татова порада»

 «Татова порада»

              Прибіг щодуху син додому, до тата голосно гука:

             «А я провідав у лікарні свого товариша-дружка!

             То ж правда, тату, я чутливий і маю серце золоте?»

             Замисливсь тато на хвилину і так сказав йому на те:

             «Коли тебе в тяжку годину, людина виручить з біди,

             Про це добро, аж поки віку, ти, синку, пам’ятай завжди.

             Коли ж людині щиросердно , ти зробиш сам добро колись,

             Про це забудь, аж поки віку, мовчи й нікому не хвались».

10.СТВОРЕННЯ ДЕРЕВА ДОБРОТИ

- Дорога добра — це дорога, якою повинна йти кожна людина. Тобто вона починається з кожного із нас.Тож давайте щодня намагатися робити добрі справи, щоб це увійшло в наше життя, як потреба в їжі, повітрі, спілкуванні. І почнемо з того, що ми своїми добрими справами створимо ДЕРЕВО ДОБРОТИ.

У кожного з вас на парті є листочок. Напишіть , які добрі справи ви робили під час літніх канікул .Коли розповісте про свої добрі справи, похваліть себе словами :» Я- молодець!» і прикрепіть листочок до дерева .

Молодці!Наше дерево затріпотіло зеленим листячком від ваших добрих сердець і теплих слів. Дякую вам за ваші добрі справи і вчинки. Робіть їх постійно,не чекаючи, коли зявиться нагода. Не ждіть за них подяки.

11.ТАНОК ДРУЗІВ.

12.КВЕСТ «СТЕЖИНАМИ ДОБРА»

/Утворюються 2 групи./

1СТЕЖИНА «СТЕЖИНА ДОБРОТИ»

Завдання: Підібрати слова, в яких «заховалось» добро./Доброта,добродушний,добросердечний, добропорядний,добросовісний,добрий./

2 стежина»Подружимось з посмішкою»

До нас прийшла ПОСМІШКА.Лагідна,добра,привітна.Щоб з нею подружитись, кожен з вас повинен назвати лагідно ІМЯ свого друга і при цьому посміхатися.

3 СТЕЖИНА « КОМПЛІМЕНТИ»

Кожен з вас повинен сказати щось добре і приємне другу. Друг повинен

відповісти :»Спасибі, мені дуже приємно».

4 стежина « Добрі слова»

Підібрати антоніми до слів:

1 група 2 група

Грубий/ласкавий/ злий/добрий/

Горе/радість/ жорстокий/добрий/

Сумний/веселий/ брехня/правда/

5 стежина « Прислівя про добро»

Складіть прислівя з розсипанки.

1 група 2 група

діло,роби,Добре,сміло. одяг,Не,красить,добрі,людину,діла,а.

6 СТЕЖИНА « ГРА В АСОЦІАЦІЇ»

Заповніть таблицю. Напишіть,що у вас асоціюється з добром.

КОЛІР- СЛОВО- ГЕРОЙ- ВЧИНОК-

7. Стежина «ВЕСЕЛИЙ ПОРТРЕТ»

Намалюйте портрет найрадіснішої й найвеселішої людини зі своїх друзів.

8.СТЕЖИНА» МУДРІСТЬ»

Вчитель:

До слів з лівої колонки відповідно дібрати слова з правої колонки, щоб утворилися можливі фразеологічні звороти , які означатимуть риси поведінки доброї людини.

- Що повинна вміти робити добра людина?

                            1 пробачити                 А горе

                            2 допомогти                 Б  добре слово

                                  3 поділитися               В навчання

                            4 сказати                      Г розпач

                            5 пожертвувати           Д  знедолена людина

                            6 утішити                    Е образа

                           7 розрадити                  Є радість

13.ПІДСУМОК КВЕСТУ.

14. ПІСНЯ « ПРОМІНЧИК ДОБРОТИ»

15. Складання правил доброти

Вчитель:

- Пропоную вам скласти правила доброти. ( Діти вносять пропозиції )

- Я згодна з вами. Молодці! Підсумуємо вами сказане і прочитаємо ще раз правила.

• Стався до людей так, як хочеш щоб вони ставилися до тебе.

Поважай інших.

• Допомагай слабким, маленьким, старим, хворим.
• Не будь жадібним.
• Вибачай іншим їх помилки.

Умій вибачатись.

• Ніколи не заздри.

Будь добрим з іншими.

Будь ввічливим. Даруй оточуючим привітні слова.

Цінуй своїх друзів.

Піклуйся про братів наших менших.

-Люби і бережи природу.

16. ГРА « ЗА-ПРОТИ»

-Якщо ти добра людина.то повинен…

/учні сигналізують картками. Якщо погоджуються-зелений сигнал «світлофора»,ні- червоний./

-Допомагати мамі по господарству.

-Робити комусь зле,якщо ніхто не бачить.

- Не вмиватися.

-Бути вихованою, стриманою.

-Берегти рідну природу та охороняти її.

-Шанувати працю інших людей.

-Вихваляти самого себе.

- Допомагати друзям у біді.

-Насміхатися з чужих помилок,з чужого горя.

-Вміти прощати,просити вибачення.

-Любити своїх рідних.

-Поважати старших.

-Галасувати там, де інші працюють,відпочивають.

-Добре вчитися,багато читати.

- Обманювати,хвалитися.

-Не слухати батьків.

- Спати на уроках.

-Красти.

-Захищати слабкого.

Ображати інших.

Ділитися тим,що в тебе є.

17. Інтерактивна вправа « Острови».

Кожна людина повинна робити власний вибір у житті.Подивіться на ці острови. Де б ви хотіли оселитися?Прикріпіть свою долоньку на обраний острів.

/На острові плакат з островами з написами:»Друзі»,»Гроші»,»Доброта»,»Здоровя»,»Іграшки»,»Родина»./

18 .Створення квітника Доброти

Діти, у мене на столі лежать різнокольорові квіти, колір яких відповідає чеснотам людини. Кожен з вас повинен обрати квітку ДОБРОТИ.

довіра- фіолетовий чесність-голубий щедрість- рожевий

вірність- оранжевий співчуття- синій повага- червоний

чуйність- жовтий взаємопорозуміння- білий

-Подивіться, як розквітнув наш квітник «квіточками чесноти».

19. Метод « Незакінчене речення»

- Уявіть собі,що у вас є можливість перетворитися у Добро.Закінчіть речення про свої дії в образі Добра.

Я-Добро. Я-живу….. Я-знаю……Я-бажаю….Я роблю….. Я мрію……

20. Створення Серця Доброти

Вчитель:

- У вас на партах лежать паперові рожеві сердечка, які символізують ваші маленькі добрі сердечка. Напишіть коротеньке ессе на сердечках на тему: «Якби я був добрим ангелом світу…». Спробуємо утворити велике Серце Доброти. Прикріпимо на дошці

маленькі сердечка. (Діти прикріплюють на дошці уявні свої сердечка.Вчитель допомагає,щоб вийшло велике Серце Доброти).

1 учень. Я вважаю.що добро починається з батьківських сердець.Тому я віддаю у серце доброти сердечко поваги, вдячності та шани батькам.

2 учень.Я віддаю у серце доброти сердечко взаєморозуміння.

У мене є мрія-велика вона:щоб дрцжно ми в світі жили, як сімя.

Щоб людство раділо всьому,що росте,

Щоб вічно дитинство було золоте.

Щоб завжди на світі було лиш добро.

Щоб сонце світило у наше вікно.

3 учень.Співчуваю, серцем співчуваю я чужому горю та біді.

Руку допомоги простягаю всім,хто потребує на путі.

Візьміть моє сердечко співчуття та допомоги.

4 учень. Кожен з нас повинен зробити вибір- як чинити в тих чи інших ситуаціях. Який шлях обирати в житті- добра чи зла?Кожен із нас вирішує для себе сам!

Я хочу віддати до серця доброти сердечко вибору.

5 учень.Лише добро прагне миру і злагоди з усіма! Добро ніколи не будує свого щастя на чужій біді. Тому сердечко миру і злагоди я вкладаю в серце доброти.

6 учень. Основою будь- яких справ повинна бути любов. Тож і я віддаю до серця доброти сердечко любові і хочу, щоб вона «розлилася рікою» у кожну добру справу і в усій повноті увійшла у ваші серця.

7 учень. Виношу з серця вірність доброти і обіцяю вірність цю плекати:

Всіх шанувати, всім нести тепло,завжди добро всмі людям дарувати.

Я дарую серцю доброти вірність свого серця.

8 учень. Мені так добре і спокійно на душі. Мені не хочеться згадувати про образи та непорозуміння. Я не ображаюсь ні на кого, я прошу пробачення у всіх, кого образив. Пробачте мені, будь ласка!

Зі свого серця я віддаю саме цінне- уміння прощати!

9 учень.А мені так хочеться щось зробити, допомогти комусь! І мені не шкода часу,який витрачу на це. Я хочу бути причетною до щастя і успіху інших.

Я дарую серце підтримки.

10 учень. Я стала бачити красу добра в усьому.Я дарую серце краси та щастя.

Добро творити вчитель нас навчає.

Добра удома тато й мама вчить.

З глибин віків народ наш помічає,

Що доброму на світі добре жить.

Бо в нього серце світле та чудове,

Воно дарує радість і тепло.

І кожну мить допомогти готове,

Щоб всім на світі затишно було.
- Вийшло велике Серце Доброти. І це свідчить про те, що якщо всі люди будуть мати добрі серця, то наша планета буде квітучою. На ній пануватиме мир і добро. Світ врятує тільки добро. Памятайте про це !!!

Твори добро та будь завжди привітна.
Дитино! Ти приходиш для добра.
Любов у серденьку хай сонцем квітне
Збагнути це тобі уже пора.

-Яке ж серце ми отримали?

/Щасливе, чуйне,любляче,ніжне,здатне вибачати,здатне сподіватись,вірне, відкрите для всіх,здатне творити добро./

- Кажуть, що коли народжується дитина, Бог запалює свічку на небі й посилає до неї ангела-охоронця. У ві сні ангел цілує немовля тричі: в чоло – аби воно зростало розумним, в личко – щоб було красивим, та в груди – аби здоров’я ,любов та доброта вселились в його серце та душу. Я бажаю вам, щоб краплинку людської доброти ви пронесли через усе своє життя, щоб зло покинуло вашу душу, а натомість щоб завжди в ній панувало добро і совість. Будьте справжніми людьми! Все, про що ми згадували та розмовляли, нехай залишить слід у вашому серці.

- Я хочу закінчити наш урок віршем Любові Забашти:

Сказав мудрець:

- Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай…

Хай оживає iстина стара:

Людина починається з добра.

ІУ.ПІДСУМОК УРОКУ

-Сьогодні йшла мова про справжню людську красу- доброту.Ми намагались розібратись у людських вчинках.

Доброта з роками не старіє,

Доброта від холоду зігріє.

І якщо вона,як сонце,світить,

То радіють і дорослі,й діти.

ПІСНЯ « ЧУДЕСАМИ ПОВНИТЬСЯ СВІТ»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
На уроці вчитель розширить поняття про доброту і красу людської душі,вчить учнів проявляти доброту,співчуття,турботу про інших;формує у дітей почуття доброти,любові до навколишніх людей;розвиває потребу робити добро,не чекати винагороди.
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь