Перший урок-квест "День знань у різних країнах світу"

Опис документу:
Ознайомлення учнів із традиціями святкування Дня знань в різних країнах світу. Квест-подорож по країнам світу. Заохочування школярів до вивчення історії, культури, традицій світових держав та України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Перший урок-квест у 8-Б класі

Тема: День знань у різних країнах світу

Мета: 

в ігровій формі ознайомити учнів із традиціями святкування Дня знань в різних країнах світу;

розвивати мислення, пам’ять та увагу, громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність; виховувати любов до власних традицій і повагу до звичаїв представників інших націй, повагу одне до одного, товариськість і згуртованість;

заохочувати школярів до вивчення історії, культури, традицій світових держав та України; виробляти навички швидкого мислення, роботи з додатковими матеріалами.

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, мультимедійна презентація.

Форма проведення: урок-гра

Хід уроку

Учитель

Доброго дня, дорогі учні! Сьогодні ви знову сідаєте за шкільні парти, відпочилими, змужнілими, дорослішими. Вам усміхається лагідне сонце, яке посилає свої промені із синього неба. Настав час вирушати у нову захоплюючу мандрівку країною Знань.  Тож я вам бажаю творчого натхнення, відкриття нових горизонтів у цьому навчальному році.

Настав день, коли школи знову відкривають двері мільйонам учнів, і ми давно звикли, що відбувається це саме у перший день осені. Проте, День знань у країнах світу відзначають по різному, та й шкільні традиції відрізняються одна від одної. Пропоную вашій увазі добірку цікавих фактів про початок навчання у різних країнах.

Почнаємо нашу квест-подорож по країнам світу. Перед вами ребус, в яких зашифровано назву країни, яку необхідно вам відгадати.

Завдання 1

Відгадай країну за ребусом

Чому новий навчальний рік в Україні починається саме в перший день осені?

День знань почали офіційно відзначати в 1984 році. Але й до цього часу школярі сідали за парти на початку осені. З XV століття новий рік на Київській Русі починався 1 вересня, а всі школи в ті часи були церковними, тому за парти учні сідали саме з церковного нового року. За іншою версією, найважливіші сільськогосподарські роботи закінчувалися саме з приходом календарної осені, тому відпускати на навчання дітей без особливої шкоди для сім'ї можна було саме в цей час.

Завдання 2

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті 25, 12, 18, 16, 33, 18, 6, 12, 33

Фінляндія

Навчальний рік у Фінляндії починається  з 15 серпня. На початку навчального року проводиться урочисте зібрання, директор школи вимовляє урочисту промову для першокласників, потім вчитель за списком збирає свій клас і веде його в кімнату. Навчальний процес у них демократичний. Дітям дається багато свободи – вважається, що важливо не змушувати вчитися, а мотивувати до отримання знань. Щоденників тут немає, лист з успіхами батьки отримують раз на місяць. На заняттях можна паралельно з навчанням займатися своїми справами. Наприклад, якщо школяр не хоче дивитися навчальний фільм, йому дозволяють почитати книгу. При цьому, незважаючи на безліч послаблень, учні фінських шкіл показують дуже високий рівень знань.

Завдання 3

Відгадай країну за прапором

Завдання 4

Відгадай країну за ребусом

У Німеччині та Австрії першокласники вирушають до школи, тримаючи у руках «пакунок школяра». Туди кладуть канцелярське приладдя, іграшки, солодощі і книжки. Цій традиції близько 150 років. Напередодні свята батьки разом із дитиною майструють конусоподібний пакет і прикрашають його. Далі батьки заповнюють пакет солодощами і канцтоварами. І вже сидячи за партами, діти розглядають, чим саме батьки намагались «підсолодити» їм шлях до школи.

Завдання 5

Відгадай країну за ребусом

Японія

Навчальний рік в Японії починається навесні, найчастіше 4 – 5 квітня. Святкових лінійок тут немає, подарунків і квітів учителям не дарують. Це взагалі заборонено законом. Приблизно за півроку до «першого дзвоника» дитині купують традиційний японський рюкзак «рандосеру», який мало чим різниться у дівчат і хлопчиків. Фактично рюкзак стає головною зіркою першого дня. Зранку родина (іноді в традиційному японському вбранні кімоно) приходить знайомитись із класом. Після цього свято завершується, і батьки разом з дитиною йдуть до студії на фотосесію з рандосеру. Обов'язкова шкільна форма зазвичай тільки в приватних школах. А для звичайної школи може бути досить якогось відмінного головного убору. Для дівчат це може бути панамка, а для хлопчиків – кепка. Неодмінно на них буде емблема школи.

Завдання 6

Відгадай країну за прапором

Великобританія

У Великобританії більшість дітей йдуть в державні початкові школи у 5 років. Навчальний рік може початися і 3 вересня, і 4-го, причому не обов'язково в понеділок. Перший шкільний день проходить як звичайний урок. Форму купують в спеціалізованих магазинах, де знають дизайн форми кожного навчального закладу в Лондоні, але для державної школи досить придбати светр з логотипом і портфель.

Завдання 7

Відгадай країну за ребусом

США

Школи СШАвільні вибирати день початку навчального року в рамках встановленого періоду - з середини серпня до середини вересня. У перший день школи ви не зустрінете школярів в формі. Джинси, футболка, кросівки, улюблена зачіска (навіть з профарбованих кольоровими пасмами) - дитина йде в школу у вільному стилі. Святкова лінійка з першим дзвінком - цієї традиції в американських школах немає. Поширене у США home schooling – домашнє навчання, тому не всі першокласники поспішають в школу в цей день. Це може бути цілком здорова дитина, але батьки вирішують не відправляти його в школу. Навчання дитини вдома найчастіше стає турботою батьків, а не репетиторів. Для організації домашнього навчання батьки подають програму навчання дитини у відповідну інстанцію. Туди ж вони будуть зобов'язані здавати звіти про успіхи дитини в навчанні.

Завдання 8

Відгадай країну за ребусом

Китай

У Китаї 12-річна школа.Молодша — з 1-го по 6-й клас, середня — з 7-го по 9-й і старша — з 10-го по 12-й. У дитячих садах є нульовий клас. Після його закінчення діти здають іспити і за їх результатами надходять у школу. 1-го вересня на урочисту лінійку не пускають батьків. Згідно із законом, у школу можуть заходити тільки учні, вчителі та технічні працівники. Шкільна форма у всіх однакова, а навчання платне.

Завдання 9

Відгадай країну за ії цікавими фактами.

 • Лише в цій країні можна побачити гігантського равлика-м’ясоїда

 • На території цієї країни розташувалися два небезпечні об’єкти – супервулкани. Якщо відбудеться їхнє виверження, то наслідки будуть доволі плачевними – Північний острів буде знищено, а атмосферу Землі заповнить попіл, що позбавить планету сонячного світла.

 • Відбувається до 400 землетрусів на рік.

 • Масштабні кінотрилогії Пітера Джексона за книгами Дж. Р. Р. Толкіна знімали саме тут. І досі не демонтовано село хоббітів, побудоване спеціально до зйомок. Будиночки, норки, стежки маленьких людей, овечки, що мирно пасуться довкола... 

 • Країна де знімали «Володар Кілець»

 •  Однією з державних мов є мова жестів

 • В цій країні немає змій, великих хижаків, отруйних комах та комарів. Зате на цих островах мешкає більше видів пінгвінів, ніж де-небудь ще на планеті

Нова Зеландія

У Новій Зеландії дитина в перший іде в школу в день, коли їй виповнюється 5 років і неважливо, який це місяць чи день.

Завдання 10

Відгадай країну за ребусом

Австралія

На протилежному боці земної кулі, в Австралії, навчання починається в лютому після Дня Австралії. Адже саме тоді за їх календарем завершується літо. До школи діти йдуть у 5 – 6 років і навчаються там 13 років. Це залежить від регіону країни і його законів.

Та в якій би країні ми не мешкали, початок нового навчального року – це свято. Гарна погода, зустріч з друзями, веселі посмішки і надії на краще! То вітаю усіх з початком нового навчального року! Бажаю творчої наснаги вчителям, успіхів школярам і терпіння батькам!

Інформаційні ресурси

 1. https://www.google.com

 2. https://rivne1.tv/news/70972

 3. http://rebus1.com

 4. https://zik.ua

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті 25, 12, 18, 16, 33, 18, 6, 12, 33
Слайд № 5

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті 25, 12, 18, 16, 33, 18, 6, 12, 33

Слайд № 6

Відгадай країну за прапором
Слайд № 7

Відгадай країну за прапором

Відгадай країну за ребусом
Слайд № 8

Відгадай країну за ребусом

Слайд № 9

Відгадай країну за ребусом
Слайд № 10

Відгадай країну за ребусом

Слайд № 11

Відгадай країну за прапором
Слайд № 12

Відгадай країну за прапором

Слайд № 13

Відгадай країну за ребусом
Слайд № 14

Відгадай країну за ребусом

Слайд № 15

Відгадай країну за ребусом
Слайд № 16

Відгадай країну за ребусом

Слайд № 17

Слайд № 18

Слайд № 19

Відгадай країну за ребусом
Слайд № 20

Відгадай країну за ребусом

Слайд № 21

Слайд № 22

Інформаційні ресурси https://www.google.com https://rivne1.tv/news/70972 http://rebus1.com https://zik.ua
Слайд № 23

Інформаційні ресурси https://www.google.com https://rivne1.tv/news/70972 http://rebus1.com https://zik.ua

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
0
4
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!