Перші батьківські збори в 5-му класі

Опис документу:
Сценарій проведення перших батьківських зборів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Перші батьківські збори в 5-му класі

Вступне слово класного керівника.

Шановні батьки! Сьогодні стартував новий навчальний рік. А давно відомо: добрий початок – половина справи. Щоб краще пізнати дітей, а також познайомитися з батьками, ось саме виходячи з цього й проводяться сьогодні перші батьківські збори в нашому 5-му А класі.

Наші п’ятикласники перегорнули чергову сторінку, зробили наступний крок до нових досягнень, до відкриттів, до досконалості.

Душа дитини – не чистий аркуш. Переді мною, як класним керівником, - це “невідомий пергамент” зі своїми таємничими письменами. І я повинен прочитати їх, вступивши в діалог з природою школяра. Якщо спасую, значить знівечу юну індивідуальність.

Мудрий Сократ нагадував: у кожної людини є зірка, тільки треба вміти її запалити. А для того, щоб нашим 5-класникам поталанило, я повинен розгледіти їх внутрішній світ, зуміти перекинути місточок між їх уподобаннями та знаннями. Бо погано, коли інтереси дитини не збігаються з програмними вимогами. Тоді будівля знань зводиться на нетривкому, піщаному ґрунті. Варто забрати перешкоду між тим, до чого прагне школяр, і тим, до чого його треба вести, як відкриється приваблива перспектива: навчання стане захопленішим, а захоплення – змістовнішим.

Саме з цією метою я хочу провести анкету для батьків (знайомство з батьками).

Анкета для батьків:

1. Дані про батьків для класного журналу:

а) прізвище, ім’я та по батькові;

б) місце роботи, посада;

в) домашня адреса;

г) телефон: домашній і робочий.

2. Захоплення і інтереси моєї дитини.

3. Характер моєї дитини (які риси характеру Вашої дитини Вам не подобаються? Які риси особистості Вам вдається виховувати у своєї дитини? Яку допомогу Ви хотіли б одержати від вчителя?)

4. Стан здоров’я дитини.

5. Склад сім’ї (кількість членів сім’ї, віковий склад, професії членів сім’ї, здоров’я членів сім’ї)

Знайомство з учителями, які навчатимуть учнів нашого класу.

Учительський колектив нашої школи можна порівняти з великим хором. В кожного вчителя свій голос, свої методи і прийоми викладання. Але всі вони разом –хором! – сіють в душах школярів розумне, добре, вічне.

Пізнати красу рідної мови, мелодійні пісні і думи, барвисті коломийки, розум, мудрість, гумор нашого народу допомагатиме вам вчителька української мови і літератури – Людмила Іванівна Штефанюк.

З кращими шедеврами зарубіжної літератури познайомить Людмила Василівна Чернецька.

Математика – це цариця наук. Без неї, як кажуть, ну нікуди! Освоювати ази математики допомагатиму вам я – Василь Григорович Серветник. На уроках математики завдання школярам будуть розділені на мінімальні й максимальні за їх вибором. Бо як дотепно зауважив знайомий педагог: кожен школяр здатний пробити мур науки на товщину, співмірну міцності свого лоба.

Знаходити з учнями на уроках спільну мову і розуміти один одного без словника буде вчителька англійської мови Лариса Іллівна Пастух.

Ми живемо в цікавий час. Майже кожен день несе нам щось нове. Але вчителька-історик завжди в курсі справи. Навчатиме історії Ніна Василівна Собченко

Красу рідної природи нашого краю покаже на уроках природознавства Антоніна Миколаївна Гора..

А дивні барви даруватиме учням на уроках образотворчого мистецтва майстер своєї справи Світлана Олександрівна Школьна. Вірю, що на уроках малювання буде менше темних тонів, а більше рожевих, яскравих сонячних барв.

Навчатиме наших дівчаток шити такий одяг, що в ньому не соромно з’явитись в кращих будинках Парижу вчителька трудового навчання Валентина Іванівна Ляховецька.

А хлопчиків вправно тримати молоток і рубанок навчатиме вчитель трудового навчання Петро Васильович За річняк.

Музику читатиме справжній професіонал своєї справи – наш учитель Анатолій Іванович Козловський.

Про фізичну досконалість дітей дбатиме учитель фізичної культури Інна Володимирівна Шимко.

Особливості переходу учнів з початкової ланки в середню.

Тижневе навантаження 5-класників становитиме 25 годин, тобто по 5 уроків щоденно. На перших порах важко буде нам всім:

учням звикати до багатьох вчителів, різних вимог,

батькам так само.

Вчителям теж.

Я намагатимуся робити все, щоб цей процес перемін відбувався не так болісно. Батьків прошу підтримувати з класним керівником зв’язки через щоденник, заходити до школи, дзвонити при потребі мені по телефону (мій номер 2-14-82), щоб дітям легше було освоїтись в нових умовах.

Відомий такий жарт: Малу дитину запитують : “Для чого тобі дві руки?” Вона відповідає: “Щоб триматися за тата і за маму?”

Перефразовуючи сказане: 5-класники мають дві руки, щоб спільно триматися за батьків і за класного керівника.

Хочу дати декілька порад: що не потрібно робити, поки учень не розпочав виконувати домашнє завдання. На що потрібно звернути увагу , коли ви, як батьки, намагаєтесь допомогти дитині сісти за уроки.

1. Не розпочинайте вітання сина чи дочки, які повернулися із школи, з нагадування про те, що вони повинні виконати вчасно уроки; адже є чимало інших, більш цікавих для дитини тем.

2. Не розпочинайте бесіди з дітьми з нагадування про їх минулі невдачі: цим ви відразу відштовхуєте дитину! Відповідна її думка, якщо вона могла контролювати свої думки і переживання, буде наступна: “І поговорити батькам зі мною немає про що”. “Крім нарікань нічого від них не дочекаєшся”.

3. Не зловживайте “керівними вказівками”. Дитина здається невтомною. І це дійсно так, якщо вона сама вибрала заняття для себе, сама переключається з одного виду заняття на інше. Але як тільки буде диктат (зі сторони дорослих і однолітків) наступає швидке перевантаження, дитина зразу “в’яне”, змучується.

4. “Не стійте над душею” перед початком уроків. Якщо зумієте, зробіть так, щоб у дитини з’явився інтерес, який спонукає приступити до занять. Не зумієте – дайте можливість їй самій розпочати роботу, навіть якщо вона не хоче виконувати завдання.

5. Не привчайте довго готуватися до роботи.

6. Не перетворюйте приготування уроків у покарання за попередні промахи!

7. Не лякайте дитину труднощами. Цим ви тільки знижуєте рівень її активності.

8. Ніколи не беріться за виховання у поганому настрої.

Вибори батьківського комітету класу

Для батьківської кишені вересень – як стихійне лихо: стільки всього треба купити, а грошей… Роздати підручники з математики (ціна 15грн.). Показати збірник рівневих завдань з математики. Запитати про наявність щоденника, циркуля, лінійки, транспортира. Для математики завести два робочі зошити (не більше 24 аркушів) і зошит для тематичного оцінювання.

Зразок підписування зошитів з математики

Зошит № 1(2) Зошит

для робіт з математики для контрольного

учня (учениці) 5-А класу тематичного оцінювання

Мурованокуриловецької СЗШ з математики

І-ІІІ ступенів №1 учня (учениці) 5-А класу

……………………………….. Мурованокуриловецької СЗШ

І-ІІІ ступенів №1

………………………………

Вимоги до зовнішнього вигляду учнів

1. Кожен учень зобов’язаний з’являтися до школи за 15хв до початку занять чистим і охайно одягненим.

2. Зачіска повинна бути акуратною.

3. Під час перебування в школі забороняється користуватися косметикою.

4. Перед входом до школи учень повинен витерти взуття; у гардеробі зняти верхній одяг і не поспішаючи, йти до класу.

5. У Вестибулі учнів оглядають чергові по школі; тим учням, які прийшли в неохайному вигляді, чергові пропонують привести себе в порядок. Неохайний учень не може бути допущений до занять.

6. До приходу вчителя учні готують все необхідне до уроку. Підручник, щоденник, зошит мають бути акуратно покладені на парті.

7. Учням забороняється приносити до школи речі, які не потрібні для занять.

8. Тільки на уроки фізкультури учні повинні з’являтися в спортивній формі, а на заняття в майстерні – в спеціальному одязі.

Вимоги по збереженню шкільного майна

1. Всі учні зобов’язані берегти шкільне майно, бережно поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

2. забороняється псувати парти, дошку, бруднити стіни, двері, вікна в класі і коридорах.

3. Учні повинні оберігати зелені насадження на шкільному подвір’ї та навколо нього.

4. При пошкодженні шкільного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

Вимоги по догляду за підручниками, зошитами, щоденниками.

1. Підручники мають бути акуратно обгорнуті, мати закладки.

2. Зошити учнів мають бути чистими і підписаними за встановленим зразком.

3. Всі записи в зошитах мають відповідати правилам орфографічного режиму.

4. Кожен учень повинен акуратно вести щоденник і у встановлений класним керівником день здавати щоденник на перевірку.

Обов’язки чергових по класу.

1.Чергові зобов’язані:

- з’являтися до школи за 20 хв. до початку уроків.

- доповідати класному керівнику про стан справ у класі;

- стежити за збереженням шкільного майна: парт, столів, стільців;

- оберігати квіти, поливати їх;

- приймаючи клас від попередньої зміни, ретельно перевірити стан класу і меблів (передача чергування проходить перед початком уроків );

- після закінчення уроків проводити якісне прибирання класної кімнати, виконуючи такі роботи: підмітання підлоги; витирання вологою ганчіркою парт, підвіконників, класної дошки, підлоги біля дошки; поливання кімнатних квітів;

- перед початком кожного уроку зобов’язані витерти дошку після попереднього уроку, забезпечити наявність крейди та вологої ганчірки;

2. Чергові відповідають повністю за збереження класного майна і приміщення класу;

3. Чергують по класу в порядку черги всі учні класу по 2 чоловіки. Графік чергування по класу затверджується класними зборами і вивішується в класному куточку.

4. Якщо чергові погано чергували, то вони призначаються на повторне чергування і їм знижується оцінка за поведінку на бал. При повторному невиконанні своїх обов’язків чергові отримують суворе попередження. Про всі випадки невиконання черговими своїх обов’язків староста класу повідомляє класному керівнику і директору школи.

Попросити батьків виготовити дві пов’язки для чергових червоного кольору шириною 7см. На ній білим коректором написати “5-А”.

Творча книжка школяра

Це документ, в якому реєструються різні види самостійної і творчої діяльності зверх навчальної програми (участь в олімпіадах, конкурсах, виставках, турнірах, змаганнях і т. д.). Творча книжка є постійним і дійовим стимулом, активізує учнів на позакласну роботу в процесі всього періоду навчання в школі. Класний керівник має повну уяву про те, чим цікавиться учень. Це дає можливість цілеспрямовано розвивати індивідуальні особливості і нахили школяра.

1)Розділ (математика, танці, малювання, столярна справа, фото);

2) Назва (районна олімпіада, місце, персональна виставка в школі, розв’язав .. задач з теми … до проходження на уроці матеріалу, виготовив шпаківню, виконав … спортивний розряд );

3) Рік виконання і клас, в якому учень навчається.

4) Підпис вчителя, керівника гуртка.

Рейтингова система у виховній роботі

Критерії: чергування, політінформації, зовнішній вигляд (чистота, охайність), виконання окремих доручень, участь в конкурсах, олімпіадах, турнірах.

Штрафні бали: поганий вчинок, куріння (алкоголь).

Кількість балів залежить від конкретної виконаної учнем роботи або вчинку. За негативні вчинки – штрафні бали. Наприкінці місяця підсумовуємо бали кожного учня і визначаємо особистий рейтинг. За даним рейтингом учитель розподіляє подальші доручення. Дає можливість частіше чергувати тим, хто посідає останні місця, а тих, хто вийшов уперед, звільняємо від звичайного чергування, але обов’язково призначаємо на відповідальніше генеральне прибирання.

Естетичне оформлення класу:

1) стіни( штучні вазони, квіти),

2) стіл учителя (скатерка, ваза з квітами),

3) штори, тюль, відро, віник, совок,

4) оббивання лівої і задньої стіни партами (що зробити?),

5) класний куточок.

6) замок для дверей.

Літопис або фотоальбом життя класу.

На завершення побажання: нехай у класі вічно струменіє живе джерело знань!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
8
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!