Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на запитання

Українська мова

Для кого: 2 Клас

04.05.2020

436

4

0

Опис документу:
На уроці розвитку мовлення другокласники вчаться переказувати невеликий прослуханий текст з опорою на запитання. Протягом навчання відбувається процес збагачення словникового запасу учнів, розвивається усне мовлення, закріплюється вміння складати діалог на основі прочитаного. На змісті уроку виховується пізнавальний інтерес, любов до природи. Для уроку знадобляться ілюстрації зимових пейзажів, малюнки з зображенням ведмедя в барлозі, тварин взимку.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на запитання.

Мета. Формувати вміння переказувати невеликий прослуханий текст з опорою на запитання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення; закріплювати вміння складати діалог на основі прочитаного; виховувати пізнавальний інтерес, любов до природи.

Обладнання. Ілюстрації з зимовими пейзажами, малюнки з зображенням ведмедя в барлозі, тварин взимку.

Хід уроку

Ι. Організаційний момент

ΙΙ. Актуалізація знань

1)Загадка про зиму

Прийшла до нас бабуся у білому кожусі,

Поля причепурила, пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте, хто вона, бабуся чепурна?

2)Вступна бесіда

- Які ознаки зими?

- Кому важко взимку в лісі?

- Хто як зимує? ( білка, їжак, зайчик, синичка, ведмідь )

3)Дихальні вправи.
Озвучте дії зими:

  1. дує вітер (ш-ш-ш)

  2. скрипить сніг (скрип-скрип)

  3. скрекоче ворона (скреке-ке)

  4. каркають ворони (кар-кар)

  5. виють в лісі вовки (у-у-у-у)

- діти їдуть на лижах (ших-щих)

ΙΙΙ. Повідомлення теми і мети уроку

- Ми сьогодні поговоримо про те, як зимують тварини, повторимо вивчене про діалог, будемо вчитися переказувати почутий текст за допомогою запитань.

ΙV. Закріплення знань про діалог

1). Прослухайте вірш Петра Ребро

Ведмідь сварився із совою:

- Ти щось наплутала, сова!

- Затям своєю головою

Зими в природі не бува!

Сова сміялась: - Волохатий,

Не дивно чути це мені:

Ти восени як ляжеш спати,

То встанеш тільки навесні.

2)Бесіда за прослуханим

- Чому сварилися ведмідь і сова?

- Як ви розумієте слова ведмедя: «Затям своєю головою: зими

в природі не бува!»

- Що відповіла сова?

3)Повторення вивченого про діалог

- Що таке діалог? ( розмова 2 осіб)

-З чого складається діалог? ( з запитань і відповідей)

4)Робота в парах

  • Складання діалогу „ Розмова ведмедя і сови”

  • Уявіть себе в ролі ведмедя і сови.

  • Яким голосом буде говорити ведмідь? А сова?

  • Розігрування діалогу

V. Робота з теми уроку

1)Слухання тексту

ВИТІВКИ ЗИМИ

Напала зима на звірів. Замела снігом поля, доріжки. Засипала кучугурами ліси. Посилає мороз за морозом. Йдуть морози люті, звірів лякають.

А звірі не злякалися. Білка в дуплі горішки гризе. Зайчик вистрибує і так гріється. А ведмідь спить в теплому лігві і лапу смокче.

Добре приготувались звірі. Не страшна їм зима.

2)Словникова робота

- Як розумієте слова: кучугури, лігво?

3) Бесіда за прочитаним

- Хто напав на звірів?

- Що зима зробила з полями і доріжками?

- А що сталося з лісами?

- Що зима посилала до звірів?

- Як діяли морози?

- Чи вдалося їм злякати звірів?

- Як поводила себе білка?

- А як зайчик?

- Що робив ведмідь?

- Чому звірям не страшна зима?

4)Переказ тексту учнями

VΙ. Підсумок уроку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.