Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на план

Українська мова

Для кого: 2 Клас

04.05.2020

356

2

0

Опис документу:
Протягом уроку дітей знайомлять з поняттями «план», «опорні слова». Продовжується робота над формуванням вміння передавати послідовно невеликий текст з опорою на план; збагачується словниковий запас учнів; розвивається усне мовлення; виховується пізнавальний інтерес, бажання читати. Для уроку стануть в пригоді картки із словами - блискавками
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Переказування невеликого прослуханого тексту з опорою на план

Мета: Ознайомити з поняттями «план», «опорні слова»; продовжити роботу над формуванням вміння передавати послідовно невеликий текст з опорою на план; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення; виховувати пізнавальний інтерес, бажання читати.

Обладнання: картки із словами - блискавками

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Робота з теми уроку

1)Повідомлення теми і мети

- Що нам допомагало передавати зміст текстів?

( словосполучення, запитання)

- Сьогодні ми продовжимо роботу над вмінням передавати послідовно невеликий текст. А допоможе нам в цьому план.

2)Розповідь вчителя

- Що ж таке план?

3)Читання тексту вчителем.

ЧАРІВНИЙ ЦІПОК

П'ятеро хлоп'ят: Петро, Іван, Максим, Василь та Гнат м'яч ганяли на подвір'ї. І трапилась біда. М'ячем вікно розбили. Втікати пізно, бо на ґанок дід Панас вже вийшов і

винуватого шукає.

  1. Ану, кажіть, хто це зробив?

- Усі п'ятеро мовчать, голови поопускали.

- У такому разі його знайде мій ціпок, — примружив очі дід. — Беріться кожний за ціпок.

- Усі взялися? — дід питає.

- Усі, — відповідають хлопчики.

- А той, хто вікно розбив?

- Узявся! — крикнув Гнат. (М.Галагуза)

4) Запитання за змістом прочитаного

- Скільки хлопчиків гралося на подвір'ї?

- Як їх звати?

- А як звали діда?

- Яка біда трапилась?

- Чому хлопчики не хотіли зізнаватися, хто розбив

шибку?

- Як дід перехитрив хлопчиків?

- Чому текст називається «Чарівний ціпок»?

- Як можна по-іншому сказати: ганяли м'яча (грались м'ячем), втікати пізно (ніколи), голови поопускали (похнюпились)?

- Яким реченням починається текст?

- Яким закінчується?

5) Уявне малювання

- Які малюнки по порядку ви б намалювали до цього тексту? Доберіть до них підписи.

6) Читання і розбір плану

План

  1. Гра у м'яч.

  2. Трапилась біда.

  3. Поява діда Панаса.

  4. Всі за ціпок!

  5. Ось і винний!

7)Словникова робота

Читання слів - блискавок

- Прочитайте слова: ганяли, трапилась, втікати, вийшов, поопускали, беріться, взялися, відповідають, узявся.

- На що вказують ці слова? (На те, в якому порядку відбувалася подія, про яку розповідається.)

- Ці слова називаються опорними.

8)Переказ тексту учнями за планом

ІІІ. Підсумок уроку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.