Передумови виникнення сюжетно-рольової гри «Дитячий садок» в молодшій групі (вересень)

Опис документу:
Методична розробка перспективного планування сюжетно-рольової гри «Дитячий садок» протягом місяця в молодшій групі. Поданий матеріал розрахован на чотири тижні, форми роботи з дітьми заплановані на пешу та другу половину дня.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Передумови виникнення сюжетно-рольової гри «Дитячий садок»

І тиждень з «______ » по «______»

І половина дня

ІІ половина дня

П’ятниця

Розглянути сюжетну картину « У дитячому садку» Мета: викликати інтерес до с/р гри .

Бесіда «У веселім дитсадочку» Мета: формувати у дітей уявлення про дитячий садок, де кожну дитину чекають вихователі, друзі, веселі ігри та забави.(Планування роботи за сферами ст.36)

Понеділок

Бесіда «Яка наша група?» Мета: поглиблювати знання дітей про приміщення групи, підводити до розуміння того, що все в групі зроблено руками людей, слід до всього дбайливо ставитись.

Д/г «Це чиє?» Мета: уточнити поняття малят про предметний світ найближчого довкілля, учити розрізняти особисті та суспільні речі, розширити знання вихованців про дитсадок. (Планування роботи за сферами ст.36)

Вівторок

Бесіда про групову кімнату. Мета: збагатити словник дітей словами-назвами обладнання групової кімнати, виховувати інтерес до с/р

гри.

Конструювання «Меблі групової кімнати». Мета: вчити відображати предмети навколишньої дійсності формувати вміння щільно з'єднувати цеглини.

Середа

Проблемне питання « Як називається кімната в якій ми перебуваємо?» Мета: поглибити знання дітей про приміщення та обладнання групи.

Ігрова ситуація «Лялька Оленка завітала до дітей. Вони розповіли їй про свою групу: що є в ній, де вони граються, малюють, розглядають книжки, слухають казки.» Мета: збагатити словник дітей словами-назвами обладнання групової кімнати, виховувати бажання грати в с/р гру.

Четвер

Читання оповідання І. Блажкевич «У дитячому садку» Мета: сприяти засвоєнню змісту літературного твору, виховувати позитивне ставлення до дитячого садка.

Логічна гра «Чого в садку більше, а чого менше?» Мета: збагачувати знання дітей про устрій, вигляд, приміщення дитячого садка, виховувати бажання грати в с/р гру. (Планування роботи за сферами ст.29)

П'ятниця

Проблемне питання « Для чого нам потрібні меблі?» Мета: поглибити знання дітей про обладнання групової кімнати.

Конструювання «Стіл для ляльки» Мета: розвивати вміння відображати предмети навколишньої дійсності, розвивати вміння поєднувати між собок деталі будівельного матеріалу, правильно називати їх (цеглина, пластина, брусок, конус) виховувати бажання грати в с/р гру.

ІІ тиждень з «______ » по «______»

І половина дня

II половина дня

Понеділок

Екскурсія територією дитячого садка. Мета: звернути увагу дітей на те, що всі групи дитячого садка гуляють на своїх майданчиках, є спортивний майданчик, багато зелені.

Д/г «Що росте на ділянці?» Мета: відзначити , що на території майданчика ростуть: дерева, кущі, квіти; ознайомити дітей з їхніми назвами.

Вівторок

Проблемне питання «Чому в дитячому садочку багато зелені?» Мета: вчити розмірковувати, висловлювати свої думки, ознайомити дітей з естетичною та практичною користю рослин.

Конструювання «Дитячий майданчик» Мета: розвивати вміння відображати предмети навколишньої дійсності, розвивати вміння поєднувати між собою деталі будівельного матеріалу

Середа

Бесіда про приміщення в дитсадку. Мета: збагачувати знання дітей про устрій дитячого

садка.

Ігрова ситуація «Влаштуємо лялькам кімнату в дитсадку» Мета: вчити дітей створювати ігрове середовище, збагачувати активний словник назвами предметів побуту, грати разом, не сваритися.

Четвер

Екскурсія до харчоблоку. Мета: розповісти дітям про роботу працівників дитячого садка , формувати навички спілкування з дорослими

Ігрова дія «Кухар готує обід» Мета: познайомити дітей із трудовими діями кухаря в дитячому садочку, розвивати інтерес до с/р гри.

П'ятниця

Проблемне питання « Які приємні сюрпризи готують в день вашого народження батьки? Що ставлять на стіл, чим його прикрашають?» Мета: поглибити знання дітей про день народження,, вчити сервірувати стіл.

Ігрова дія: «Розставляємо посуд на столі» Мета: вчити сервірувати стіл, приймати до гри кожного бажаючого.

Передумови виникнення сюжетно-рольової гри «Дитячий садок»

ІІІ тиждень з «______ » по «______»

І половина дня

ІІ половина дня

Понеділок

Проблемне питання: « Як би у вашого друга був день народження, що б ви подарували?» Мета: розвивати вміння розмірковувати, висловлювати свої думки, виховувати бажання грати в с/р гру.

Ігрова ситуація « У нас в групі іменинник. Сашко приніс пиріг, щоб пригостити своїх друзів.» Мета: виховувати в малюків доброзичливе ставлення, симпатію одне до одного, учити дотримуватись елементарних правил співіснування в колективі, продовжувати вчити сервірувати стіл, приймати до гри всіх бажаючих.

Вівторок

Бесіда про працю помічника вихователя. Мета: ознайомити дітей з роботою помічника вихователя, виховувати дбайливе ставлення до чистоти та порядку в групі.

Ігрова дія «Помічник вихователя накриває столи до обіду» Мета: вчити дітей відтворювати трудові дії помічника вихователя, формувати навички сервірування.

Середа

Бесіда «Щоб був затишок і лад» Мета: виховувати прагнення піклуватися про лад та затишок у житловому середовищі, бажання допомагати дорослим. (Планування роботи за сферами ст.32)

Д/г «Будьмо дбайливими!» Мета: учити малюків цінувати та шанувати труд людей, що піклуються про порядок в закладі. (Планування роботи за сферами ст.33)

Четвер

Бесіда про працю вихователя. Мета: продовжувати знайомити дітей з професіями людей які працюють в д/с, виховувати повагу до людей праці, бажання грати в с/р гру,

Читання та обговорення вірша М. Познанської «Вихователька» Мета: уточнити та закріпити знання дітей про роботу вихователя, виховувати бажання наслідувати його дії.

П'ятниця

Бесіда про правила поведінки у дитячому садку «Неслухняний зайчик». Мета: формувати у дітей правила поведінки, вчити грати разом не сваритися..

Пед. ситуація: «Чому Мишко розплакався?» Мета: в ігровій формі пояснити дітям, що іграшки треба ставити на місце, бо вони можуть образитися. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до іграшок.

ІV тиждень з «______ » по «______»

І половина дня

ІІ половина дня

Понеділок

Бесіда «Будь бережливим» Мета: формувати дбайливе та відповідальне ставлення до суспільного майна в дитсадочку, бажання підтримувати порядок у приміщені. (Планування роботи за сферами ст.30)

Ігрова ситуація «Лялька Оленка принесла нам нові іграшки і навчила як ними гратися». Мета: вчити дітей гратися з іграшками, виховувати дбайливе ставлення до них.

Вівторок

Читання оповідання Н.Забіли «Ясоччин садок» Мета: сприяти засвоєнню змісту літературного твору, виховувати бажання використовувати іграшки в уявних ігрових ситуаціях.

Ігрова ситуація «Подарунок для іграшки» Мета: вчити розігрувати діалог з іграшкою, розвивати зв'язне мовлення бажання грати в с/р гру. (Планування роботи за сферами ст.35)

Середа

Д/Г «3 чого зроблено наші іграшки?» Мета: надати дітям знання про матеріали, які використовують для виготовлення іграшок, розширювати знання малят про предметний світ найближчого оточення.

Ліплення «Іграшки в дитячому садку» Мета: виховувати бажання виконувати завдання естетичного характеру, учити бачити поряд привабливе,яскраве.

Четвер

Читання та обговорення літературного твору Г.Бойко «Вереда» Мета: створювати в групі позитивну, товариську атмосферу, учити малят поводитися щиро, коректно, уникати конфліктів, сварок, намагатися утримуватися від капризів. (Планування роботи за сферами ст.127)

Сприяти виникненню с/р гри «У ляльки Маші день народження» Мета: вчити дітей створювати ігрове середовище, розповідати та ділитися враженнями від свого дня народження, вчити робити приємне людям, розставляти та називати посуд розмовляти ввічливо, не кричати.

П'ятниця

Розгляд ілюстрацій «Професії дитячого садка Мета: продовжувати знайомити дітей з працею співробітників дитячого садка, всі вони добрі, хороші, допомагають один І одному.

Сприяти виникненню с/рольової гри «Покажемо іграшкам концерт» Мета: закріпити з дітьми пісні та гру на музичних інструментах, я і вони вивчають на занятті з музики, виховувати бажання показати свої вміння, створювати у дітей добрий настрій, викликати позитивні емоції.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
0
8
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!