Паспорт твору Івана Драча «Балада про соняшник»

Опис документу:
Поданий паспорт твору може бути використаним на уроці української літератури під час вивчення творчості Івана Драча. Паспорт містить такі розділи: історія написання, рік написання, збірка, напрям, течія, тема, ідея, тематична приналежність (вид лірики), жанр, провідний мотив, будова вірша, римування віршовий розмір, художні засоби.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Аналіз поезії Івана Драча «Балада про соняшник»

Текст твору:

https://www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=879

Аудіозапис твору:

https://www.youtube.com/watch?v=tq3WpQvbEG8

Паспорт твору

Рік написання: 1962.

Збірка: «Соняшник».

Напрям: авангарлизм.

Течія: сюрреалізм.

Тема: народження людини-творця, людини-поета.

Ідея: поет повинен прагнути високості в поезії, укорінюючись при цьому в рідному ґрунті, у національній творчості; тільки той творець може відкрити сонце поезії, хто, поглянувши на це сонце, навіки ним захоплюється.

Тематична приналежність (вид лірики): філософська.

Жанр: балада.

Провідний мотив: талант бачити красу в повсякденні.

Будова вірша: астрофічна.

Римування: немає рими.

Віршовий розмір: верлібр.

Художні засоби:

Епітети: тіло шорстке і зелене; красиве засмагле сонце; золоті переливи; червона сорочка;золоте німе захоплення;сонце оранжеве; Розгорнута метафора (перевтілення, метаморфоза): В соняшника були руки і ноги, Було тіло шорстке і зелене. Він бігав наввипередки з вітром, Він вилазив на грушу і рвав у пазуху гнилиці. І купався коло млина, і лежав у піску, І стріляв горобців з рогатки. Він стрибав на одній нозі…

Риторичне звертання: Поезіє, сонце моє оранжеве; дайте покататись, дядьку!

Риторичне питання: Дядьку, хіба вам шкода?

Образи: олюдненої природи: соняшник (майбутній митець), сонце (поезія, джерело натхнення); природи: груші-гнилиці, горобці; предметів і явищ: велосипед, млин. Образи в поезії неоднопланові: метафоричні поєднані з реальними. В образі соняшника вбачається людина, яка відкриває для себе джерело поетичної творчості — сонце.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.