Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Пам’ятка "Висячі рядки" (Текстовий процесор)

Інформатика

Для кого: 5 Клас, 8 Клас, 10 Клас, 11 Клас

17.04.2020

958

3

0

Опис документу:
Пам’ятка «Висячі рядки» розроблена для використання під час вивчення теми "Текстовий процесор" (як додатковий матеріал) або для вивчення окремих тем вибіркового модулю "Графічний дизайн" (як основний матеріал).
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Пам’ятка «Висячі рядки»

Висячі рядки — це одна або кілька рядків c абзацу, які виявилися на початку або в кінці сторінки. Велика частина абзацу при цьому знаходиться на попередній чи наступній сторінці. У професійній сфері подібного явища намагаються уникати. Уникнути виникнення висячих рядків можна і в текстовому редакторі MS Word. Причому, зовсім не обов'язково вручну вирівнювати положення вмісту тих чи інших абзаців на сторінці.

Щоб запобігти виникненню висячих рядків в документі, досить всього один раз змінити деякі параметри. Власне, зміна цих параметрів у документі допоможе прибрати висячі рядки, якщо там вони вже є.

Заборона і вилучення висячих рядків

  1. Виділити за допомогою мишки ті абзаци, в яких потрібно видалити або заборонити висячі рядки.

  2. Відкрити діалогове вікно (меню зміни параметрів) групи "Абзац". Щоб це зробити, треба натиснути на маленьку стрілку, розташовану в правому нижньому кутку групи.

  3. Перейти у вікні на вкладку "Положення на сторінці".

  4. Навпроти параметра "Заборона висячих рядків" встановити галочку.

  5. Після того, як закриється діалогове вікно по натисканню «OK», у виділених абзацах зникнуть висячі рядки, тобто, один абзац не буде розриватися на дві сторінки.

Заборона і вилучення висячих рядків для кількох абзаців

Іноді необхідно заборонити або видалити висячі рядки не для одного, а для кількох абзаців відразу, які в обов'язковому порядку повинні завжди знаходитися на одній сторінці, не розриватися і не переноситися. Зробити це можна наступним чином:

  1. За допомогою миші виділити абзаци, які завжди повинні бути на одній сторінці.

  2. Відкрити вікно "Абзац" і перейти у вкладку "Положення на сторінці".

  3. Навпроти параметра "Не відривати від наступного", розташованого в розділі "Розбивка на сторінки", встановити галочку. Для закриття вікна групи "Абзац" натиснути «OK».

  4. Виділені абзаци стануть певною мірою єдиним цілим. Тобто, коли буде змінюватись вміст документа, приміром, додаючи або, навпаки, видаляючи будь-який текст або об'єкт перед цими абзацами, переміщатися на наступну або попередню сторінку вони будуть разом, не розділяючись.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.