Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Пам’ятка «Правила набору знаків і цифр»

Інформатика

Для кого: 5 Клас, 8 Клас, 10 Клас, 11 Клас

17.04.2020

750

4

0

Опис документу:
Пам’ятка «Правила набору знаків і цифр» розроблена як для використання під час вивчення теми "Текстовий процесор" або вибіркового модулю "Графічний дизайн", так і для повторення та систематизації вивченого матеріалу на початку або в кінці навчального року.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Пам’ятка «Правила набору знаків і цифр»

  • між словом і розділовим знаком (крім тире) неможна ставити пробіл, а після розділового знаку перед наступним словом ставиться пробіл;

  • багато крапку перед словом неможна відокремлювати пробілом;

  • «рисочки», що застосовуються у верстці, бувають трьох типів:

дефіс, який застосовується в словах типу «як-небудь», а також в якості знаку переносу. Дефіс пробілами не відокремлюється. Використовувати цей знак у якості тире неможна.

знак тире. Його розмір дорівнює кеглю шрифту. Для вставки в тест тире можна використовувати код цього символу ALT+0151. Саме цей знак слід використовувати в якості тире. Тире між цифрами неможна відокремлювати пробілами. Тире між словами відокремлюється пробілами. В прямій мові тире відокремлюється пробілом справа.

знак «мінус» (АLT+0150). Цей знак менше тире (дорівнює половині кеглю шрифту). Застосовується як знак «мінус». Ставиться між числами, наприклад, 10–20. Мінус пробілами не відбивається (відокремлюється). Для деяких шрифтів можна використовувати його у заголовках, бо кегельне тире може виявитися надто великим.

  • Лапки неможна відокремлювати пробілами від слів, тобто пробіл ставиться перед лапкою, що відкривається і після лапки, що закривається. Лапки набираються тим самим шрифтом, що і текст. В поліграфії використовують два види лапок – «», „“. Їх коди ALT+0171, ALT+0187, ALT+0132, ALT+0147, відповідно. Вкладені лапки набираються наступним чином «„ “».

  • Між знаком номера і параграфа та цифрами обов’язковий пробіл.

  • Не ставиться пробіл між цифрою і знаком процента, секунди, хвилини, градуса.

  • Великі числа ділять пробілами на групи (по три цифри справа на ліво), наприклад, 3 433 199.

  • Знаки + і – не відбиваються пробілом.

  • Дроби записують без пробілу, наприклад, 4/7.

  • Для позначення десяткового дробу використовується кома, наприклад, 6,35.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.