Пам’ятка «Поділ тексту на колонки»

Інформатика

Для кого: 5 Клас, 8 Клас, 10 Клас, 11 Клас

17.04.2020

277

3

0

Опис документу:
Пам’ятка «Поділ тексту на колонки» розроблена для використання під час вивчення теми "Текстовий процесор" або для вивчення окремих тем вибіркового модулю "Графічний дизайн" або повторення та систематизації.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Пам’ятка «Поділ тексту на колонки»

Якщо потрібно працювати з великоформатної папером або потрібно розмістити на сторінці невеликий текст, то для зручності читання рекомендується розбивати його на дві колонки або більше. Це обумовлено тим, що рядок, що містить дуже багато символів, важко сприйняти як ціле, в результаті чого погляд буде «блукати», зриваючись між рядками.

Щоб розділити текст на колонки, натисніть на кнопку Стовпці, розташованої на стандартній панелі інструментів. Прямо під нею з'явиться віконце, за допомогою якого, просто переміщуючи покажчик мишки, можна вибрати кількість стовпців. Потрібно обрати варіант, і документ (або поточний розділ, якщо розділів кілька) буде розбитий на вказану кількість стовпців.

Текст в колонках переходить з нижньої частини однієї колонки до верхньої частини наступної, розташованої правіше на тій же сторінці. При цьому слід враховувати, що в звичайному режимі Word показує тільки одну колонку , а для того щоб побачити вміст так, як ткст буде виглядати при друку, слід перейти в режим розмітки.

Коли виникає необхідність перенести текст колонки не в кінці сторінки, а в довільному місці, треба використати розрив колонки (Вставка - Розрив). Якщо треба озаглавити текст, що знаходиться в колонках, таким чином, щоб заголовок розташовувався над ними, то знову-таки треба скористатися розривом, встановивши новий розділ на поточній сторінці.

При створенні колонок за допомогою кнопки Стовпці їх ширина буде рівна. Щоб змінити розміри колонок, досить перемістити розділювач на лінійці. А якщо двічі по ньому клацнути, відкриється вікно Колонки, в якому можна задати точні параметри. Це вікно є також з меню Формат, пункт Колонки; з його допомогою можна не тільки змінювати параметри вже наявних стовпців, а й створювати нові. Зміні піддається число колонок, їх ширина і ширина міжколонного інтервалу (проміжку). Припустимо встановити і роздільник - вертикальну лінію між колонками. Всі налаштування будуть схематично відображатися.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.