Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Пам’ятка «Номери сторінок і колонтитули»

Інформатика

Для кого: 5 Клас, 8 Клас, 10 Клас, 11 Клас

17.04.2020

290

2

0

Опис документу:
Пам’ятка «Номери сторінок і колонтитули» розроблена для використання під час вивчення теми "Текстовий процесор" або для вивчення окремих тем вибіркового модулю "Графічний дизайн" або повторення та систематизації.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Пам’ятка «Номери сторінок і колонтитули»

Будь-якому багатосторінковим документу належить мати нумерацію сторінок. Засобами Word створити нумерацію дуже просто: для цього досить зайти в меню Вставка і вибрати пункт Номери сторінок. Після цього в діалоговому вікні залишається лише вибрати, вгорі або внизу сторінки повинні бути цифри і за яким краю слід їх вирівнювати. При бажанні можна провести нумерацію літери або римські цифри; для цього слід натиснути на кнопку Формат і у вікні формату номера сторінки вказати відповідний формат числа. У цьому ж вікні вказують і номер першої сторінки. Наприклад, якщо частина тексту, скажімо, з 1-го по 20-ю сторінку, знаходиться в одному файлі, а нумерацію слід зробити в файлі з продовженням, то вкажіть в цьому вікні в полі Почати з число 21.

Ще однією опцією є включення номера глави в додаток до колонцифр (колонцифра - друкарське назва номера сторінки). Для цього перш за все слід пронумерувати назви глав. Незважаючи на те що ви спробуєте включити цю опцію для документа без нумерації розділів, Word попросить вас використовувати команду Нумерація заголовків з меню Формат, насправді це робиться за допомогою команди Список з того ж меню. Відкривши вікно списку, перейдіть на сторінку Багаторівневий і виберіть один з варіантів з нумерацією глав. Наприклад, щоб пронумерувати всі заголовки першого рівня, виберіть крайній правий варіант з нижнього ряду, після чого натисніть ОК. Залежно від потужності ПК і обсягу документа програма може задуматися на кілька секунд або навіть хвилин, після чого до всіх заголовкам будуть додані номери. Тепер залишається повернутися в вікно формату номера сторінки і відзначити опцію Включати номер глави. Після цього до номера сторінки буде додано і номер глави.

Хоча колонцифра і колонтитул схожі, як близнюки-брати, для установки колонтитула доведеться скористатися пунктом Колонтитули з меню Вид. При цьому документ перемкнеться в вид Розмітка сторінки, в якому б вигляді він до цього не перебував, основний текст стане сірим, а область колонтитула буде виділена пунктирною рамкою. Заодно відкриється панель інструментів Колонтитули, що містить кнопки для вставки автотекста, номера сторінки і загального їх числа, дати, часу, а також для виклику діалогів Формат номера сторінки і Параметри сторінки.

Якщо все, що потрібно від колонтитула, - це нести статичний текст, то просто наберіть його з клавіатури. За допомогою кнопки автотекста можна додати і динамічне, тобто змінюється з часом або від сторінки до сторінки, зміст. Наприклад, вибравши з кнопки-меню Вставити автотекст пункт Стор. <№> з <всього>, ви отримаєте нумерацію сторінок, показану на малюнку. При цьому вставка власне номера сторінки як такого вам вже не буде потрібно. Завершивши правку колонтитула, натисніть Закрити. Згодом можна поправити колонтитули, знову звернувшись до меню Вид або двічі клацнувши по самому колонтитулу в режимі розмітки (в звичайному режимі колонтитули не відображаються).

Слід враховувати, що колонтитули будуть однаковими для всього документа, якщо тільки ви не вказали в параметрах сторінки опцію Дзеркальні поля. В такому випадку колонтитули будуть різними для парної і непарної сторінок. А щоб створити різні написи в різних частинах документа, слід розбивати його на розділи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили