Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Пам’ятка "Як уберегти дітей від шкідливого контенту в інтернеті"

Інформатика

15.05.2020

335

4

0

Опис документу:
Пам’ятка "Як уберегти дітей від шкідливого контенту в інтернеті" розроблена з метою інформування батьківства щодо питань "Що насамперед потрібно пояснити дитині про кібербезпеку?" та "Які сервіси допоможуть у блокуванні шкідливого контенту?"
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Як уберегти дітей від шкідливого контенту в інтернеті

Кібербезпека дітей — це та частина виховання, яку не можна ані ігнорувати, ані перекладати тільки на плечі педагогів. Батькам її не оминути.

Якщо ви вважаєте, що тотальний контроль або взагалі заборона користуватись інтернетом — це те, що врятує вашу дитину від можливих небезпек, то цей підхід у більшості випадків не працює. Заборонене завжди бажане й цікаве. Тому краще підготувати і себе, і дитину до правильної поведінки в інтернеті.

Що насамперед потрібно пояснити дитині про кібербезпеку?

Є низка моментів, які з дитиною потрібно обговорити й періодично нагадувати:

 • Не варто розміщувати особисту інформацію в мережі. Адреса, школа, гуртки, зацікавлення, вік, повне ім’я — це дані, якими можуть скористатись зловмисники. Як не можна цього розповідати всім на вулиці, так і в мережі потрібно зберігати це все в таємниці.

 • Усі фото, відео й текстові матеріали в мережі залишаються назавжди і є доступними широкому загалу. Тому потрібно кілька разів добре подумати, перш ніж щось публікувати чи коментувати.

 • Не можна надсилати чи продавати свої особисті фото — вони можуть опинитися будь-де.

 • Ніколи не можна ділитися паролями ні з друзями, ні тим паче з незнайомцями. Спитайте, чи готова дитина віддати цим людям ключі від будинку та своєї кімнати? Отак і з доступом до акаунтів.

 • Можна додавати в друзі і спілкуватися тільки з тими людьми, яких дитина знає в реальності. І тільки в тому випадку, якщо переконана, що це точно вони.

 • Якщо хтось пропонує зустрітись — ваша дитина обов’язково має повідомити вас. Не можна погоджуватися на зустрічі з людьми, яких дитина знає лише через мережу.

 • Якщо дитина отримує погрози — вона має відразу вийти з сайту, вимкнути гаджет і повідомити про це дорослих.

 • Інформація в інтернеті може бути неправдивою. Тому нехай ваша дитина обговорює з вами те, що її хвилює.

 • Будь-які покупки в інтернеті дитина може здійснювати тільки з вами.

Які сервіси допоможуть у блокуванні шкідливого контенту?

 • У самих браузерах є кнопки блокування: у Chrome це кнопка Adult Blocker, у Google можна ввімкнути «Безпечний пошук». Ці сервіси аналізують сайти на наявність шкідливих слів та словосполучень і блокують їх. У браузері Mozilla Firefox теж має кнопку батьківського контролю, але ще пропонує свої специфічні рішення. Це додатки Glubble for Families (створюєте для дитини свій маленький інтернет, де є тільки дозволені вами сайти) та ProCon Latte (блокує сайти, які ви вносите у чорний список). Opera також має кнопку Adult Blocker.

 • Окремі ресурси для контролю та фільтрування контенту: ChildWebGuardianProTeentorKidsControl 1.6TimeBoss, «КіберМама». Усі ці сервіси пропонують трекінг часу за комп’ютером та в мережі, обмеження та фільтрацію контенту.

 • У Windows 10 можна створювати окремий дитячий обліковий запис, яким батьки зможуть керувати через свій.

Авторка тексту: Тетяна Павліченко

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.