і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Паливні корисні копалини України.

Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
800 грн
240 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №TY028570
За публікацію цієї методичної розробки Мірченко Людмила Вікторівна отримав(ла) свідоцтво №TY028570
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Паливні корисні копалини України Презентація вчителя Криворізького Покровського ліцею Мірченко Людмили Вікторівни

Слайд № 2

Мінерально-сировинна база За теперішнього часу в надрах України виявлено біля 20 тис. родовищ корисних копалин, з яких більш 7500 родовищ по 90 видам мінеральної сировини мають промислове значення. Промисловістю освоєне 3350 родовищ, що містять від 40 до 75% розвіданих запасів різноманітних видів корисних копалин.

Слайд № 3

Класифікація корисних копалин Корисні копалини Паливні Металеві Неметалеві Хімічна сировина Будівельна сировина кам'яне вугілля залізна руда кам'яна сіль вапняк буре вугілля марганцева руда калійна сіль глина торф мідна руда фосфорит пісок нафта поліметалева руда сірка природний газ олов'яна руда

Слайд № 4

Паливні корисні копалини

Слайд № 5

Як утворилося вугілля

Слайд № 6

Донецький кам’яно-вугільний басейн Донецький басейн –найстаріший на Україні. Його запаси становлять 50 млрд.т вугілля, воно високоякісне, коксівне, антрацит. Глибина залягання в середньому становить 500-700 м, максимальна 1200 м. У басейні діє до 200 шахт, потужність пластів 0,5-2 м, на глибині 800-1200 м потужність більша, але шахти газонебезпечні. Найглибша шахта – 1800 м.

Слайд № 7

Проблеми Донецького басейну - потужні і доступні вугільні пласти вже вироблено; - залягання вугілля на великій глибині до 1200м; - мала потужність пластів 0,5-2м; -великий кут похилу; - велика газоносність.

Слайд № 8

Відкриття Львівсько-Волинського басейну У 1912р. першим, хто висловив свою думку, що є кам'яне вугілля вчений Тетяєв. У 1940 1941р. геологами бул підтверджені висновки перших дослідників, але війна завадила. В 1954р. на Львівщині розпочалось будівництво шахт.

Слайд № 9

Львівсько-Волинський басейн Львівсько-Волинський басейн має запаси до 1 млрд. тон вугілля, глибина залягання 300-700м, товщина пластів 0,5-1,2м. У районі діє 10 Червоноградських і 4 Волинські шахти. Вугілля використовується як енергетичне паливо і для побутових потреб.

Слайд № 10

Дніпровський буро-вугільний басейн Запаси складають 2,4 млрд. т з них 0,5 млрд. т придатні для відкритої розробки. Розміщуються родовища вздовж Дніпра. Максимальна потужність пластів у середньому – 1-6м. Глибина залягання -150-170м. Вугілля малокалорійне і його не можна перевозити на великі відстані. Використовується як місцеве паливо.

Слайд № 11

Значення вугілля Значення вугілля залишається надзвичайно великим незважаючи на видобуток нафти та газу. Його використовують як енергетичне паливо на теплових станціях, використовують в металургійній промисловості. Із кам'яновугільної смоли, яка утворюється під час виплавки шляхом хімічної переробки, отримують фарби, синтетичні тканини, ліки, парфуми, вибухові речовини, нафталін.

Слайд № 12

Карпатська нафтогазоносна провінція У 1775р. розпочалося видобування нафти, а у 1913р. газу. Більшість нафтових і газових родовищ знаходиться у Прикарпатті. На території Закарпатської, Чернівецької, Івано- Франківської, Львівської областей. Нафта залягає на глибині 150-3000м. Родовища нафти: Битківське, Надвірнянське, Волинське. Родовища газу: Угорське, Богородчанське, Солотвинське. Родовища нафти та газу на 70 і 90% відповідно вичерпані. Перспективними залишаються райони Львівської області.

Слайд № 13

Донецько-Дніпровська область Донецько-Дніпровська область знаходиться на Лівобережжі, довжина 650-700км, ширина 80-150км. Чернігівська область - Прилуцьке, Леляківське. Сумська область - Рибальське, Качанівське. Полтавська область - Сагайдачне, Зачепилівське. З 30-х років освоюється родовища газу. Глибина залягання 5000м. Родовища – Шебелинське, Хрестишинське, Качанівське, Диканське.

Слайд № 14

Причорноморско-Кримська область Причорноморсько - Кримська область зосереджується в Криму, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Освоєно 20 родовищ газу і нафти. Глибина залягання 9000м - це мезозойські відклади.

Слайд № 15

Використання нафти Нафту не можна використовувати у тому вигляді, яку отримали внаслідок видобутку. З неї отримують: рідке паливо, керосин, бензин, вазелін, медичні препарати, мило, свічки.

Слайд № 16

Торф Торф – тверде горюче паливо, використовується на електростанціях, як добриво, газ для автомобілів, підстилка для худоби, торфоперегнійні горшки, лікувальні ванни. Торф малокалорійне паливо, проте його добування в порівнянні з іншими видами значно дешевше.

Слайд № 17

Використання торфу Торф – тверде горюче паливо, використовується на електростанціях, як добриво, газ для автомобілів, підстилка для худоби, торфоперегнійні горшки, лікувальні ванни.

Слайд № 18

Горючі сланці За хімічним складом, теплопровідністю подібні до прибалтійських. Прогнозовані запаси 3,7млрд.т., зосереджені в Карпатах.

Слайд № 19

Горючі корисні копалини в Дніпропетровській області

Слайд № 20

Екологічні проблеми Надмірний розвиток гірничодобувної промисловості став причиною порушенням природної рівноваги в природі. Порушивши процес самоочищення, що призвело до важких наслідків ( масове захворювання дітей на гіпоплазію – захворювання зубів, збільшення серцево судинних захворювань, захворювання верхніх дихальних шляхів). У воді виявлені надлишки флору, плюмбуму, купруму, феруму, алюмінію, стронцію і навіть берилію, який є одним з найшкідливіших токсичних елементів. І таких прикладів можна навести безліч.

Слайд № 21

Конституція України Стаття 66 Конституції України говорить: «Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки».

Слайд № 22

Висловлення думки І непорушний лад у всім, співзвучність повна у природі. Ф. Тютчев

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Презентація до уроку "Паливні корисні копалини України"
 • Додано
  25.02.2018
 • Розділ
  Географія
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  2753
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  TY028570
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти