Ознаки здоров'я. Щоденне піклування про своє здоров'я. Я досліджую світ. 1 клас

Опис документу:
Дати учням поняття про те, що здоров'я - це основа щастя людини, ознайомити з ознаками здоров'я, переконати їх у тому, що здоров'я кожного великою мірою залежить від способу його життя. Розвивати бажання свідомо дотримуватись здорового способу життя. Виховувати гігієнічну культуру, бережливе ставлення до свого здоров'я.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Я досліджую світ. 1 клас. Урок № ___ Дата проведення ___________

Тема: Ознаки здоров'я. Щоденне піклування про своє здоров'я.

Мета: Дати учням поняття про те, що здоров'я - це основа щастя людини, ознайомити з ознаками здоров'я, переконати їх у тому, що здоров'я кожного великою мірою залежить від способу його життя. Розвивати бажання свідомо дотримуватись здорового способу життя.

Виховувати гігієнічну культуру, бережливе ставлення до свого здоров'я.

Зміст уроку

I. Організаційний момент.

II. Релаксаційна хвилина ( звучить тиха спокійна музика ).

Заплющіть очі і уявіть себе у найпрекраснішому місці на землі. Це велика квітуча галявина, на якій зелена - зелена трава. Ви відчуваєте, як ноги ступають по ранковій росі, як тіло огортає ранкова прохолода. Повіває ніжний вітерець, і вам хочеться бути тут, серед цієї краси. Вдихніть глибше свіже повітря. Чуєте якісь звуки? Може, це шумлять дерева чи співають пташки, а, може, ви чуєте, як звучить тиша. Залишайтеся серед цього прекрасного буяння природи, і відчуйте, як у вас вливаються нові сили, ви здорові, у вас прекрасний настрій. А тепер розплющіть очі й повільно озирніться довкола. Спробуйте зберегти свіжість, бадьорість і гарний настрій до кінця дня.

III. Повідомлення теми уроку.

Діти, на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про найцінніший скарб, що є в людини. Як ви думаєте, про що? (відповіді дітей) Так, найцінніший скарб людини-здоров'я. Усе в житті буде чудово, якщо ви - здорові. Іграшку, красивий одяг, книжку, прикраси можна купити за гроші, але здоров'я не купиш, навіть, за найбільші гроші. Здоров'я - це найвище благо, дароване людині Природою. Про нього треба дбати самому, адже, кожний із вас - господар свого організму. На жаль, досить часто ми (діти - через незнання, дорослі - через легковажність) бездумно розтринькуємо цей дарунок, забуваючи, що втратити здоров'я легко, а повернути - дуже важко, інколи неможливо.

І тому, сьогодні на уроці ми здійснимо подорож до дуже цікавого міста, яке називається Нехворійко.

  • Яким ви собі його уявляєте?

  • Хто ж може жити в такому місті?

Зрозуміло, всім відомо, Що приємно буть здоровим, Тільки треба знати, Як здоровим стати.

IV. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда.

-Діти, а ви знаєте, що значить бути здоровим?

Якщо ви бадьорі, веселі, вам хочеться бігати, стрибати, якщо їсте з апетитом і міцно спите, значить ви - здорові. Добре здоров'я - це коли нічого не болить, будь-яка справа під силу, на уроках ви уважні і активні.

А якщо не хочеться їсти, погано спиться, з'являється кволість, пригніченість, або щось болить, значить, ви захворіли. Про це треба зразу сказати мамі, вчителеві, обов'язково звернутися до лікаря.

У місті Нехворійко живе улюблений лікар всіх дітей і звірят. Відгадайте, хто він.

Веде він прийом під деревом в діброві,

Турбується про те, щоб всі були здорові.

Лікує хвороби: кір, свинку, бронхіт,

Скажіть нам, будь ласка, хто він? (Айболить)

2. Гра "Впізнай ознаку здоров'я".

Діти, лікар Айболить хоче пограти з вами в гру. Приготуйте долоньки. Якщо те, що я називаю, є ознакою здоров'я, ви плескаєте в долоньки, якщо ні ­сидите мовчки.

  • Відсутність болю.

  • Гарний настрій.

  • Пружні м'язи.

  • Біль у горлі.

  • Хороший апетит.

  • Дратівливість.

  • Міцний сон.

  • Рум'яні щоки.

  • Кашель.

  • Правильна постава.

  • Нормальна температура тіла.

  • Ясні очі.

Але, коли вже сталося, що ви захворіли, то для того, щоб швидше видужати, прислухайтесь до порад лікаря, виконайте всі його призначення, бо хворобам краще запобігти, ніж лікувати.

(Входить учень, переодягнений в лікаря).

Може лікар Айболить

Від хвороб тебе зцілить?

Проте краще так зробити,

Щоб ніколи не хворіти.

Шановні діти! Мене направив до вас Айболить, коли довідався, що ви збираєтеся до міста Нехворійка, щоб я оглянув вас. Прошу всіх встати і команди виконувати.

Всі дихайте...

Не дихайте...

Все в порядку, спочивайте.

Дружно руки піднімайте.

Все прекасно, опускайте.

Станьте прямо, усміхніться.

Так, я оглядом задоволений,

Бо ніхто з дітей не хворий.

Всі веселі і здорові,

До подорожі всі готові.

V. Подорож до міста Нехворійко.

1. Перша зупинка "Навколишнє природне середовище".

Потрапивши до міста Нехворійка, ми бачимо чисте голубе небо, на якому

світить ласкаве сонечко (сонечко на дошці).

- Але чого не вистачає у сонечка? (промінчиків).

З кожною зупинкою у сонечка буде з'являтись промінчик (смужка паперу, на якій написано назву зупинки).

Жителі міста дихають чистим повітрям, п'ють чисту прохолодну воду, їдять чисті продукти. Тут немає машин, заводів і фабрик, які викидають у навколишнє довкілля отруйні речовини, а багато дерев і квітів, які очищають повітря від шкідливих речовин. Тобто, природа в місті Нехворійко здорова.

Значить, і люди, бо вони частина природи, в такому місті будуть здоровими. Здоров'я людини залежить від здоров'я природи. Отже, щоб бути здоровим і довго жити, потрібно берегти природу від забруднень.

- А що можуть робити діти для збереження природи? (висаджують дерева, кущі, економлять воду, тепло, електроенергію).

2. Зупинка "Режим дня" (новий промінець).

В місті Нехворійко всі жителі мають свій режим дня, щоб не гаяти дарма часу, а за день встигнути зробити багато необхідного і корисного. Режим дня передбачає чергування навчання і відпочинку, вставати в один і той же час, а також їсти, вчитися, гуляти, лягати спати, (ознайомлення з режимом дня за таблицею).

Кожен день повинен розпочинатися... підкажіть... з ранкової зарядки.

Кожний день по розпорядку

Маємо робить зарядку. Для здоров'я вона - плюс, Намотай собі на вус.

- Хто робить вранці зарядку?

Ви, напевне, не раз спостерігали, як поводиться кішка чи собака після сну. Спершу вони потягуються - це вони роблять зарядку.

- Що ви відчуваєте після ранкової зарядки? (проходить сон, бадьорість, радість, бажання багато встигнути за день, впевненість).

3. Зупинка "Чистота - запорука здоров'я" (промінець).

У місті Нехворійко існує товариство "Друзі чистоти". Але до нього можуть вступити лише ті, хто виконує правила особистої гігієни. Всі його члени знають вірш Г. Бойка і дуже його люблять. Послухайте його.

З фізкультурою ми дружим,

Різні вправи любим дуже. -

Раз, два, три, чотири!-

Чути з нашої квартири. Я

до крана сам дістану

Умиваюсь біля крана.

Милю милом щоки, шию,

І водою добре мию.

В мене щіточка зубна,

Подивіться, ось вона!

Зверху вниз і навпаки

Чищу зуби залюбки.

А у мене, а у мене

Є гребіночка зелена.

Я нікого не прошу-

Сам голівку причешу.

Не ведмідь же я, малята,

Щоб до рота пальці брати.

Це мені незвично:

Не гі-гі-є-ніч-но!

  • Ви хочете стати членами товариства "Друзі чистоти"?

  • Давайте ще раз спробуємо перерахувати правила особистої гігієни.

  • Вранці треба вмиватися, чистити зуби, розчісуватись.

  • Перед вживанням їжі, після туалету мити руки з милом.

  • їсти тільки з чистого посуду.

  • Ретельно мити овочі та фрукти.

  • Обрізати щотижня нігті.

  • Не брати до рота пальці, брудні предмети.

  • По необхідності приймати душ або митися в ванні.

- Діти, а для чого все це потрібно робити?

Члени товариства прислали нам загадки, щоб перевірити чи любимо ми чистоту. Розгадавши їх, ми згадаємо предмети, які допомагають нам дотримуватись правил особистої гігієни.

Густий і зубастий

Учепився в чуб вихрастий. (Гребінець)

Хто завжди правду каже,

Який є, таким покаже.

І без слів про все розкаже. (Дзеркало)

Резинка - Акулинка

Пішла гулять по спинці.

Поки вона гуляла,

Спинка рожевою стала. (Мочалка)

Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно.

А купатись не люблю,

Бо від того худну. (Мило)

Фізхвилинка.

Слухати ви перестали,

І тепер всі дружно встали.

Будем ми відпочивати,

Нумо вправу починати.

Руки - вгору, руки - вниз,

І легесенько пригнись,

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз - присіли, другий - встали.

Всі за парти посідали,

Знову в подорож помчали.

4.3упинка "їжа - джерело росту і здоров'я" (промінець).

Їжа - необхідна умова нашого життя. Без їжі людина не може жити. Вона забезпечує наш організм енергією, живильною силою. Треба їсти, щоб рости і розвиватися. їжа повинна бути різноманітною, бо саме з продуктами, які ми їмо, до нашого організму потрапляють вітаміни. А в різних продуктах - різні вітаміни. Якщо їх не вистачає, людина важко хворіє.

Сценка "Ми - корисні для людини ваші друзі вітаміни". (Підготовлені діти з коронами на головах, на яких написано: Вітамін А, Вітамін В, Вітамін С, Вітамін Д).

Вітаміни (разом): Добрий день! Впізнали нас?

Ми - вітаміни, дуже корисні для людини.

Вітамін А: Я - вітамін А, сприяю росту, допомагаю зберегти нормальний зір. Мене багато в моркві, маслі,сирі, яйцях, печінці, зеленій цибулі, гарбузі.

Вітамін В: А я - вітамін В, дуже потрібний для розумової і фізичної праці. Шукай­те мене в житньому хлібі, вівсяній та гречаній крупах, горосі, квасолі, м'ясі.

Вітамін С: А я - вітамін С, запобігаю застуді, допомагаю вам рости. Багата на мене капуста, помідори, цибуля, часник, шипшина, лимони, чорна смородина Вітамін Д: А я - вітамін Д, зміцнюю кістки. Живу в молоці, печінці, житньму хлібі Вітаміни (разом): Хто дружить із нами буде,

Всі незгоди позабуде.

Виросте міцним, здоровим,

Переможе всі хвороби. В місті Нехворійко лікар Айболить і його помічники уважно слідкують що і як їдять його жителі, вчать їх правилам харчування. Ось і нам він прислав листа, в якому перелічені правила харчування. Ознайомимося з ними.

  • Перед їдою завжди мий руки.

  • Не вживай незнайомих продуктів.

  • Не їж на ходу.

  • їж в один і той же час чотири рази на день.

  • Добре пережовуй їжу.

  • Не розмовляй з наповненим ротом.

  • Не переїдай.

(Якщо дозволяє час уроку можна провести рекламу улюбленого соку, гру "Вгадай страву за описом", гру "Звари борщ")

5.Зупинка "Активний відпочинок" (промінець).

В місті Нехворійко всі жителі молоді, життєрадісні, бадьорі. Вони люблять грати в футбол, волейбол, плавають, катаються на лижах, ковзанах, велосипедах, самокатах, люблять працювати на свіжому повітрі. Вони розуміють, що рух - це життя. Діти, які мало рухаються, ростуть кволими, вередливими, не впевненими в своїх силах, погано вчаться. Я впевнена в тому, що всім вам подобаються уроки фізкультури. Ще понад 2500 років тому в Древній Елладі на величезній скалі було викарбувано слова:

Хочеш бути сильним - бігай.

Хочеш бути красивим - бігай.

Хочеш бути розумним бігай.

Щоб бути здоровим, не хворіти,

треба дружити з сонцем, повітрям і водою, загартовувати свій організм.

VI. Узагальнення знань.

Ось і закінчується наша подорож. Отже, ви бачите, як багато зусиль потрібно прикласти, щоб бути здоровим. Я думаю, що ми ще не раз завітаємо до міста Нехворійка. А на прощання лікар Айболить хоче перевірити, чи добре ви засвоїли його поради.

Гра "Корисно - шкідливо" (говорять хором).

  • Перебування на свіжому повітрі.

  • Звичка все брати в рот і куштувати на смак.

  • Тривале сидіння біля телевізора.

  • Миття рук перед вживанням їжі.

  • Черезмірне вживання солодощів.

  • Паління цигарок.

  • Загартування.

  • Вживання різноманітної їжі.

VII. Підсумок уроку.

Як ви розумієте прислів'я:

Здоров'я за гроші не купиш. Хворому і мед гіркий. Сонце, повітря і вода - найкращі друзі. Діти, бережіть і зміцнюйте своє здоров'я, і ви виростите здоровими, життєрадісними, працьовитими, здатними подолати будь-які труднощі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»