Ознайомлення з діяльністю музеїв: державних та навчальних закладів через відвідування їхніх сайтів. ( конспект)

Опис документу:
Ознайомлення з діяльністю державних музеїв, музеїв навчальних закладів через відвідування їхніх сайтів. ( На прикладі відвідування сайту Дніпровського історичного музею імені Д.І.Яворницького). Дослідити основні принципи експозиційної діяльності музею, розвивати навички користування мережею Інтернет, виховати почуття гордості за героїчне минуле рідного краю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ознайомлення з діяльністю музеїв: державних та навчальних закладів через відвідування їхніх сайтів. ( На прикладі відвідування сайту Дніпровського історичного музею імені Д.І.Яворницького).

КПНЗ «ЦТКЕУМ «Меридіан» КМР

Войтовицька Т.А.

Керівник гуртка

«Краєзнавці-екскурсоводи»

Кривий Ріг

Тема заняття:

Ознайомлення з діяльністю державних музеїв, музеїв навчальних закладів через відвідування їхніх сайтів. ( На прикладі відвідування сайту Дніпровського історичного музею імені Д.І.Яворницького).

Мета заняття:

Дослідити основні принципи експозиційної діяльності музею, розвивати навички користування мережею Інтернет, виховати почуття гордості за героїчне минуле рідного краю.

Обладнання: телефон, комп’ютер, ноутбук, які мають вихід до мережі Інтернет.

Опорний конспект заняття.

  • Організаційна частина. Безпека життєдіяльності вихованців під час заняття.

  • Ознайомлення з темою і метою заняття : Сьогодні темою нашого заняття буде екскурсія до музею. Ця екскурсія не звична, вона віртуальна. Звичайно краще оглядати оригінальні музейні експонати особисто, але, зауважте, ми не всі можемо відвідати Лувр, Ермітаж чи Каїрський музей. Цю можливість нам надають сучасні цифрові технології. Отже, навчитись відвідувати музей віртуально-нагальна потреба сучасності.

  • Основна частина.

Розповідь керівника гуртка:

Музейні зали завжди відкриті для допитливих, небайдужих, зацікавлених людей.

Державні музеї постійно вивчають попит відвідувачів, проводять соціологічні дослідження, в тому числі Онлайн, що сприяє поліпшенню всіх видів музейної діяльності, удосконаленню роботи з музейною аудиторією, підвищенню ефективності музейних заходів.

Майже двісті років налічує історія музейної справи Дніпропетровщини краю , який славиться багатими історичними та культурними традиціями, наявністю пам’яток світового значення, діяльністю непересічних історичних особистостей в різних галузях життя України. У восьми експозиційних залах музею розташовані експонати, які в хронологічній послідовності висвітлюють далеке та близьке минуле Дніпропетровської області, засобами художньо – оформлювального мистецтва, що дозволяє відвідувачу немов би поринути у глибину століть, доторкнутися до свого коріння, наочно побачити і простежити витоки тих процесів, явищ і подій, які складають наше сьогодення. Отож робимо наступні кроки :

  • вихід у мережу Інтернет.

  • пошук сайту музею http://www.museum.dp.ua/ru/

  • відшукати на відео MuseumSelfiDay « В історичному музеї Дніпра» YoyTube.

  • перегляд відео оглядової екскурсії по музею.

  • практична робота по відвідуванню сайтів інших музеїв (за вибором учня )

Підсумок підводимо на наступному занятті, коли учні вдома практично відвідують сайти інших музеїв за вибором і розкажуть про побачене та поділяться враженнями з посиланням на сайти музеїв.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»