Мета: уточнити знання дітей про цифру один та провести знайомство з утворенням числа два і цифрою 2; навчити свіввідносити відповідну кількість предметів і цифру 2; продовжувати розвивати навички навчально-пізнавальної діяльності, кмітливість, уважність; виховувати акуратність, старанність, інтерес до навчання.
Обладнання: лічильний матеріал (Їжачок із фруктами, борсучок з бурячками, геометричні фігури); індивідуальний лічильний матеріал (палички); роздавальний матеріал.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Сюрпризний момент: прихід в гості Їжачка.
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
1.Лічба від 1 до 10 і навпаки.
2.Дні тижня.
3. Геометричні фігури.
Бесіда.
— Діти, вчора наш Їжачок ходив по фрукти. Він каже, що знайшов двоє фруктів. Перевірте, чи правильно Їжачка полічив фрукти: яблучко — перше, грушка — друга, усього два. (Так. Все правильно, їжачок знайшов дв фрукти, одне яблучко та одну грушку.)
IIІ. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пояснення вихователя.
На дошці — борсучок з бурячком. Вихователь демонструє на набірному полотні утворення числа два: до одного бурячка додає ще один бурячок.
— Відгадайте загадку.
Біг маленький борсучок,
Ніс додому бурячок.
Потім ще один знайшов.
З чим додому він прийшов?
(Із двома бурячками.)
— Скільки бурячків було у борсучка? (Один.)
— Скільки бурячків стало у борсучка? (Два.)
— Як у нього стало два бурячки? (До одного бурячка додали ще один.)
— Як же утворилося число два?
2. Знайомство з числом і цифрою 2.
Розповідь вихователя супроводжується показом. У кожної дитини на столі роздавальний матеріал.
Скільки слив зібрав у садочку садівник?
А скільки груш зібрав садівник?
Чого більше: слив чи груш?
А як ми будемо порівнювати? (Способом накладання).
Скільки слив залишилося?
На скільки слив більше, ніж груш? Що треба зробити, щоб слив і груш стало порівну?
Вихователь пропонує додати одну грушу і просить дітей викласти на нижній смужці ще одну грушку. Тепер слив і груш стало порівну, по два.
Таким чином, утворилося число два. А це цифра 2, якою позначається число 2.
Вихователь пропонує дітям взяти картку з цифрою 2, провести по цифрі пальчиком, не відриваючи його від аркуша.
3. Фізкультхвилинка.
4. Дидактична гра «Прибери цифру»
Гра розвиває увагу, швидкість реакції, мислення, спритність, і закріплює навички рахунку.
Викладаємо послідовно картки з числами від 0 до 10. Дорослий ставить завдання, а дитина повинна виконати його. Наприклад, "Прибери цифру 7", "Прибери цифру між 2 і 4", "Прибери цифру, яка більше 3 на 2" і т. д.
Завдання можна задавати у вигляді загадок, відгадкою буде та цифра, яку необхідно прибрати. Наприклад:
Одиничка – цифра рівна
і до стовпчика подібна.
Всі рахунки, всі таблички
починають з одинички.
5. Гра «Будь уважний».
— Скільки вушок у зайців? (Два.)
— Скільки крил у голуба? (Два.)
— Скільки ніг у качки? (Дві.)
— Скільки вух у корівки? (Два.)
— Скільки рук у ляльки? (Дві.)
— Скільки п’ятачків у поросяти? (Один.)
6. Завдання на кмітливість.
За допомогою рахувальних паличок побудуйте на столі : -трикутник;
квадрат.
7. Робота в зошитах.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Яку цифру ми вивчили? Покажіть.
— Яке число позначає ця цифра?












