Ознайомлення дітей з "Легендою про Вербу"

Я і Україна

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

30.07.2020

285

12

0

Опис документу:
Легенда розповідає про справжню чоловічу дружбу - козацьке бойове побратимство і те як верба врятувала життя пораненого козака. Тому біля води почали садити вербу, бо "Де верба проросте, там вода чиста протече". З того часу по всій Україні садять верби біля води, вербою вітають дітей перед Великоднем ще й приговорюють : "Не я б’ю, верба б’є", "Будь здоровим, як верба, а багатим , як вода".
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЛЕГЕНДА ПРО ВЕРБУ.

Верталися козаки з поля бою. Перемога над турками була блискуча. Чом би не радіти козакам, веселих пісень не співати? Але чогось молоді козаченьки були сумні, невеселі, опустили вони буйні свої голівоньки. Навіть їх бойові побратими – коні ступали тихо, ліниво. Що ж засмутило їх серця?

Як же тут не сумувати, важко поранено бойового побратима, вірного командира. Несуть його козаки на руках і не знають, як йому допомогти… Вже й подорожник до ран прикладали, й свяченою водою рани промивали, й молитви читали – нічого не допомагає.

Зупинились козаченьки на березі річки, поклали пораненого командира в холодочку під вербою, самі лягли на траві поруч та й аж задрімали. Тихо навкруги, сонечко припікає, коні теж лягли в густій траві. Аж раптом схопився один козак та став будити товариша.

  • Слухай, що мені приснилося. Потрібно взяти кори з вербових гілочок, спалити її та цим попелом посипати рани. А ще зварити гілочки – промивати ранки, от вони і почнуть гоїтися, - сказав він.

Задумались хлопці.

  • Подумаєш, якась верба, - сказав один.

  • А давайте спробуємо, - сказав другий.

  • Подивіться, яка вода чиста та смачна там, де росте верба. Який же добрий куліш з неї ми зварили,- сказав третій.

Подумали, подумали, та й зробили так, як приснилося тому козакові. Напоїли раненого, промили йому рани.. А за кілька днів і рани почали гоїтись. Скоро став козак на ноги.

І пустили козаки клич: «Біля води садити вербу, бо де верба проросте, там вода чиста протече».

З того часу по всій Україні садять верби біля води, вербою вітають дітей перед Великоднем ще й приговорюють : «Не я б’ю, верба б’є. Будь здоровим, як верба, а багатим , як вода».

https://myphs.jimdofree.com/2013/07/22/%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B0/

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.