Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Побудова дисципліни у ЗДО: профілактика проблемної поведінки
»
Взяти участь Всі події

"Оздоблення виробу з аплікацією ". Урок трудового навчання у 5 класі

Трудове навчання

Для кого: 5 Клас

03.10.2021

75

6

0

Опис документу:

Учні продовжують технологічний етап виготовлення проєктованого виробу. Клас поділений на дві команди «Яблучко» і «Сонечко», кожна з яких виготовляє прихватки у вигляді, відповідно, яблучка і сонечка. Учні вже розкроїли деталі виробу і прикріпили аплікацію до основної тканини. Залишилося оздобити виріб (одночасно з’єднуючи основні деталі виробу).

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Оздоблення виробу з аплікацією (5 клас)

Мета:

  • систематизувати й розширити знання учнів про способи оздоблення готових виробів, види оздоблювальних матеріалів, оздоблювальних швів, навчити оформляти аплікацію, використовуючи різні матеріали, ручні прикрашальні шви;

  • формувати поняття доцільності застосування певних видів оздоблення аплікації, сприяти естетичному розвитку особистості учнів;

  • виховувати взаємоповагу, підтримувати дух конструктивізму, доброзичливості, самокритики, розвивати художній смак, посидючість і акуратність під час виконання ручних робіт;

  • заохочувати до використання інших способів оформлення аплікації, формувати навички самостійності;

  • удосконалювати прийоми роботи з ручними інструментами, закріплювати навички правильної й безпечної роботи, дотримання санітарно-гігієнічних вимог при виконанні ручних робіт.


Наочне приладдя: зразки готових виробів, прикрашених аплікацією, колекції оздоблювальних матеріалів (бісер, ґудзики, стрічки, тасьма тощо), дидактичні картки-завдання для міні-практикумів, роботи в малих групах, мультимедійний проектор, презентація до уроку.


Інструменти і матеріали: нитки, клей, ножиці, голки, шпильки, оздоблювальні матеріали, що їх вибрали учні.


Тип заняття: комбінований.


Учні продовжують технологічний етап виготовлення проектованого виробу. Клас поділений на дві команди «Яблучко» і «Сонечко», кожна з яких виготовляє прихватки у вигляді, відповідно, яблучка і сонечка. Учні вже розкроїли деталі виробу і прикріпили аплікацію до основної тканини. Залишилося оздобити виріб (одночасно з’єднуючи основні деталі виробу).



ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина

Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до заняття.

Створення позитивного емоційного настрою учнів.

У ч и т е л ь. Діти, сьогодні до нас на урок прилетіла пташка

Загадка: «Балакуча ця вертуха

Ліс її щоденно слуха.

Скрекотуха білобока

Звуть усі її …» ( сорока ).

І ця пташка розказала мені, що у ……….… школі є дуже талановиті і працьовиті учні у 5 класі. Мабуть, це – ви?

Тож сьогодні, любі діти, хочу я вам побажати:
Плідно і старанно всім працювати.


ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Але перед тим, як вивчити новий матеріал і приступити до виконання практичних робіт, необхідно перевірити ваші набуті знання.

1. Розгадування кросворду :



1








2







3












4









5









6






7








8







9










По горизонталі:

  1. Виріб, який виготовлений у процесі ткання на ткацькому верстаті.

  2. Кольори, які створюють відчуття тепла.

  3. Аплікація, яка виконана з тканини одного кольору.

  4. Кольори, які створюють відчуття холоду.

  5. Вироби, у яких може використовуватися аплікація і які призначені для гри.

  6. Інструмент, яким пришивають деталі до аплікації.

  7. Інструмент, який використовують для розкроювання деталей аплікації.

  8. Інструмент, яким можна обмальовувати деталі при виготовленні аплікації.

  9. Вид оздоблення виробів, при якому використовується голка і нитки різних кольорів.

По вертикалі: Вид художнього оздоблення виробів клаптиками тканини або шкіри, попередньо вирізаними і нашитими на окремі елементи узору.



Т

К

А

Н

И

Н

А


Т

Е

П

Л

І



О

Д

Н

О

К

О

Л

І

Р

Н

А


Х

О

Л

О

Д

Н

І



І

Г

Р

А

Ш

К

И



Г

О

Л

К

А


Н

О

Ж

И

Ц

І



О

Л

І

В

Е

Ц

Ь

В

И

Ш

И

В

А

Н

Н

Я


ІIІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Діти, на попередніх уроках ви працювали над виготовленням прихвати. Скажіть, будь ласка, чи можемо ми їх уже використовувати?

  • Ні, тому що деталі між собою ще не зшиті і ми ще не оздобили свої вироби

Якраз цим ми займемося на сьогоднішньому уроці

ІV. Повідомлення теми та мети уроку

Діти записують очікувані результати на листочках

V. Вивчення нового матеріалу

1. Види оздоблювальних матеріалів

Розповідь учителя (супроводжується демонстрацією оздоблювальних матеріалів).

Для прикрашання аплікації використовують різні матеріали:

  • Ґудзики (різного кольору та розміру);

  • Намистинки;

  • Бісер;

  • Стрічки;

  • Мереживо;

  • Лелітки.

А ще вироби з аплікацією можна додатково оздоблювати вишивкою.

Міні – тренінг.

Подивіться, будь ласка, на вироби, що у вас на столах. Чим вони оздоблені?

На вашу думку, що впливає на вид оздоблення виробів. (Призначення самого виробу, та матеріал, з якого він виготовлений).

Яким способом доцільно оздоблювати ваші прихватки? Чому?

Учитель. Найдоцільніше ваші прихватки обшити петельним швом. Чому?

Який колір ниток при цьому краще вибрати? Чому?

Інтерактивна вправа «Компетентність»

Як правильно виконувати петельний шов?

На що слід звертати увагу?

Як можна розміщати стібки при виконанні петельного шва?

Фізхвилинка: Раз, два, три, чотири, п’ять —

Будем ми відпочивать:

Підніміться всі швиденько,

Усміхніться веселенько,

Помахайте ви руками

І потупайте ногами.

Уперед, назад пройдіться,

Знову весело всміхніться.

Трішечки поприсідайте

Працювати починайте!

VІ. Практична робота. Оздоблення виробів із аплікацією.

Перед виконанням роботи учні повторюють правила безпечної роботи.

Вправа «Теніс». До кого попаде тенісний м’ячик, той розказує одне з правил.

У ході виконання роботи учитель проводить вступний, поточний та заключний інструктаж. Вказує на помилки і підказує шляхи їх виправлення.



Робота в парах. Учні взаємооцінюють роботи один у одного.



VІ. Підведення підсумку уроку.

Вправа «Час похвали»

Учні мають продовжити речення, яке почав учитель, при цьому похвалити тих, хто був найактивнішим на уроці.

Сьогодні на уроці ми вивчили …., дізналися … , зрозуміли … .

Мені сподобалося …, не сподобалось … .

Найкраще на уроці відповідали … , працювали … .

Я хочу похвалити … за … .

Виставлення оцінок (з обґрунтуванням).



Слово вчителя. Я дуже вдячна вам за роботу на уроці. Ми з вами досягли хороших результатів. Ще одне заняття і ваші прихватки будуть готові.



Х. Домашнє завдання

Завершити вишивання виробу.

Підготуватися до остаточної обробки виробу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.