Освітній проект «Ім’я АФЛАТУН. Знаємо, пишемо, читаємо».

Опис документу:
Кожна дитина неповторна й унікальна від природи. Тож дуже важливо допомогти їй розкритися, реалізувати свої здібності - тоді дитина творитиме себе сама. Завдання педагогів - зацікавити вихованців освітньою діяльністю, викликати в них бажання знати, діяти, не боятися експериментувати. Лише в такий спосіб вдасться закласти в кожній дитині фундамент майбутньої особистості - рішучої, вольової, ініціативної, здатної приймати самостійні рішення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

План поетапної реалізації освітнього проекту

«Ім’я АФЛАТУН. Знаємо, пишемо, читаємо».

Я був зірочка маленька.
В піжмурки грав я у хмарках.
В землю вашу закохався,
із ріднею попрощався.
Та на землю полетів,
до незвіданих країв.

Актуальність проблеми.

Кожна дитина неповторна й унікальна від природи. Тож дуже важливо допомогти їй розкритися, реалізувати свої здібності - тоді дитина творитиме себе сама. Завдання педагогів - зацікавити вихованців освітньою діяльністю, викликати в них бажання знати, діяти, не боятися експериментувати. Лише в такий спосіб вдасться закласти в кожній дитині фундамент майбутньої особистості - рішучої, вольової, ініціативної, здатної приймати самостійні рішення.

Розуміння інших, вміння спілкуватися, ділитися і заводити друзів - все це сфера міжособистісної взаємодії та розвитку. До нього, в першу чергу, відноситься вміння встановлювати контакт і позитивно взаємодіяти з іншими.

Програма Афлатот підкреслює, наскільки важливо давати дітям простір, щоб самовиразити себе, діяти так, як їм хочеться, і вирішувати проблеми, що виникають.

П’ять ключових елементів програми Афлатот несуть в собі соціальні та економічні розширення прав і можливостей людини.

Зірочка Афлатун - іскра, вогник, з яким все стає веселішим, цікавішим. Емоційний розвиток дошкільнят включає в себе виховання почуття власної гідності і самосприйняття і, в той же час, здатність розуміти і співпереживати іншим людям.

Виступаючи творцем знань, педагог стимулює дітей розмірковувати і підтримує їх, коли вони беруть участь у різного роду дослідженнях.

Основною метою цього проекту є: розвиток позитивного сприйняття своєї особистості, щоб стати відповідальним, активним громадянином, ініціатором змін у своєму власному житті й житті суспільства.

Тип проекту:

  • за діяльністтю, що домінує – освітній;

  • за тривалістю - короткотривалий.

Учасники проекту:

  • діти молодшого дошкільного віку;

  • батьки вихованців;

  • педагог.

Мета проекту:

  • створити умови для формування навичок соціальної поведінки;

  • спртяти зростанню прав і можливостей дошкільнят;

  • спонукати учасників проекту до побудови доброзичливих довірчих взаємин з ровесниками та іншими людьми.

Завдання проекту:
- закріпити знання про те, що всі люди мають власні імена;
- навчити дітей складати імя АФЛАТУН, називати перші букви в імені, використовуючи технологію М. Зайцева;
- вчити орієнтуватись у великому та малому просторі;
- сприяти розвитку полісенсорних дій: слухової, рухової пам’яті та дотику;
- дати знання про те, чому імена такі важливі, їх походження, як вони розкривають характер дитини та особисті якості;
- виховувати товариські взаємини.

І день.

Мотиваційний етап.

На мотиваційному етапі в ранкові години діток зустрічає в груповій кімнаті

Афлатун. Він запрошує дітей до гри «Афлатун всіх знає, хто його покличе – впізнає»: діти стають півколом, Афлатун стає спиною до них. Вихователь, не називаючи ім’я дитини, вказує рукою на будь-кого і промовляє:

«Афлатун, ти не зівай,

Хто тебе покликав – відгадай!»

Вказана дитина голосно промовляє слово «Афлатун». Афлатун називає імя дитини, хто його покликав, і дитина разом з ним танцює в парі, решта діток плескають в долоні. Гра повторюється з кожною дитиною. По закінченню гри діти виконують пісню Афлатуна «Афлатун – сяю, сяю весь».

На веселі звуки пісні завітала мавпочка Чомучка, яка завжди грає з дітками кубиками Зайцева. Вона залучає їх до гри «Знайди, де живе твій кубик»: дитина знаходить кубик, який починає його ім’я, показує указкою його місце на таблиці.

Інформаційний етап.

На інформаційному етапі Афлатун організовує малят до заняття за програмою «АФЛАТОТ» «Я ЗНАЮ, ЯК МЕНЕ ЗВАТИ» з використанням технології М. Зайцева.

Мета: Закріпити знання про те, що всі діти мають імя. Дати знання про те, чому імена такі важливі. Ознайомити дітей із значенням та походженням імен.

Перед заняттям вихователь розкладає в різних місцях приміщення групової кімнати вирізані літери А, Ф, Л, А, Т, У, Н різного кольору відповідно до класифікації Зайцева. А, О – оранжевого кольору, Ф, Т – коричневого, Л, Н – сірого кольорів.

Заняття розпочинається грою «Ми всі в садочок прийшли»:

Діти ідуть по колу, тримаючи в руках іграшку Афлатун, промовляючи слова:

Ми всі в садочок прийшли,

Афлатунчика зустріли.

Кому дати, кому дати,

Афлатуна передати?

Саша (інше ім’я дитини),

В коло рушай,

Афлатуна піднімай,

Афлатуна піднімай, своє ім’я називай!

На початку заняття вихователь пропонує дітям відшукати букви, щоб написати імя АФЛАТУН. Діти знаходять букви і кладуть їх у відповідні коробки. Вихователь звертає увагу на колір кожної букви і порівнює їх з відповідними кубиками Зайцева. Афлатунчик пропонує пояснити це. Діти пояснюють колір наповненням кубиків та назвою: А, О – золоті, їх спвають; Ф, Т – деревяні, діти стукають пальчик об пальчик, як деревяні палички; Л, Н – металеві, діти плескають в долоні, як металева кришечки.

Діти з Афлатуном грають у гру «Пальчики і ручки»: він показує дітям кубик, а вони виконують відповідні дії.

Афлатун пропонує написати його ім’я, його можна «писати» і на кубиках, і на таблиці за указкою.

Зворотній зв’язок:

1. Вихователь наголошує, що дуже важливо знати і з повагою ставитися до кожного імені, бо воно використовується щоб називати ту чи іншу людину. Можна використовувати альтернативні питання: Як би хотіли, щоб вас називали? Чому?

2. Вихователь пояснює дітям, що у всіх різні імена. Якщо в групі є діти з однаковими іменами, звертає увагу, що вони мають різні прізвища. Це означає, що кожна дитина називається по-особливому. Найголовніше слово для будь-якої людини – її ім’я.

Вихователь залучає батьків вихованців до бесіди «Чи знаємо походження імені своєї дитини», роздає батькам для заповнення пам’ятку, подану в занятті програми.

ІІ день.

Репродуктивний етап.

Із метою відтворення раніше отриманих знань на репродуктивному етапі діти грають рухливу гру «Паровозик»: кожна дитина бере кубик, з яких складається ім’я АФЛАТУН. Діти бігають навколо Афлатунчика. Коли вихователь плесне в долоні, всі діти складають імя АФЛАТУН.

Проведена робота спонукала дітей застосовувати вже набутий досвід, сприяла розвитку памяті, мислення, мовлення.

Творчий етап.

Творчо відтворити набуті знання діти мали змогу під час виготовлення іменних табличок. В процесі роботи аплікування картинок-кубиків на смужку-промінчик Афлатунчика діти створювали написи своїх імен ти колективно – імя АФЛАТУН.

Під час творчого етапу кожен з вихованців зміг виявити свої найкращі якості, долучитися до спільної творчої діяльності з дорослими.

Рефлексивно-оцінювальний етап.

Вихователь запитує дітей, чи знають вони походження свого імені. Афлатунчик зачитує пам’ятку, з якою працювали батьки на інформаційному етапі, залучаючи малят до гри «Матуся знає, чому мене так називає».

На рефлексивно-оцінювальному етапі Афлатунчик запропонував створити колективне панно: «Добре імя дорожче за всі скарби світу».

Проведена робота сприяла вихованню в дитячому колективі культури спілкування та слухання, подарувала кожному почуття задоволення від своєї кмітливості, практичної спроможності.

Участь малят у проекті згуртувала їх, сприяла зміцненню дружніх взаємин у колективі.

Гра «Афлатун всіх знає, хто його покличе – впізнає».

Мета: Вправляти дітей у вмінні діяти за сигналом вихователя, розвивати спостережливість, витримку, довільну увагу, виховувати бажання до спільної ігрової діяльності, довірливі відносини в колективі, повагу до імені однолітків, націлювати сприймати себе, як активного учасника та члена суспільства.

Гра «Ми всі в садочок прийшли».

Мета: Розвивати узгодженість рухів, довільну увагу, слух і витримку. Виховувати бажання до активних ігрових дій. Спонукаюти до більшого самопізнання і впевненості в собі.

Ми всі в садочок прийшли,

Афлатунчика зустріли.

Кому дати, кому дати,

Афлатуна передати?

Саша (інше ім’я дитини),

В коло рушай,

Афлатуна піднімай,

Афлатуна піднімай, своє ім’я називай!

Гра «Паровозик».

Мета: Вправляти дітей у вмінні дітей разом гратися, знаходити спільну мову, висловлювати пропозиції стосовно спільної діяльності, враховувати інтереси інших, домовлятися, поступатися.

Хід гри: кожна дитина бере кубик, з яких складається ім’я АФЛАТУН. Діти бігають навколо Афлатунчика. Коли вихователь плесне в долоні, всі діти складають ім’я АФЛАТУН.

Гра «Матуся знає, чому мене так називає».

Мета: Розширювати і уточнювати знання дітей про імена однолітків. Спонукати до розуміння основних обовязків членів сімї, виявляти ніжні почуття, повагу до мами та інших членів родини. Удосконалювати знання про Афлатуна, його активність до пізнання оточуючого, розвивати пам’ять, мовлення, увагу. Виховувати пізнавальну активність, повагу до однолітків, товариські взаємини.

Афлатун - іскра, вогник, що прийшов із космосу і супроводжує дітей під час навчання, допомагає їм перейнятися ідеєю програми й оволодіти знаннями про їхні права та обов’язки.

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

ЯСЛА – САДОК № 7

Освітній проект

«Ім’я АФЛАТУН.

Знаємо, пишемо, читаємо».

Автор: вихователь Синчук Катерина
Михайлівна

м. Калинівка

Вінницька область

2017р.

10

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
2
міс.
0
0
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!