Орієнтовне календарно-тематичне планування на І семестр 2020-2021н.р. інтегрованого курсу мистецтво

Мистецтво

Для кого: 3 Клас

01.08.2020

2891

287

0

Опис документу:
Орієнтовне календарно-тематичне планування на І семестр2020-2021н.р. Мистецтво. 3 клас. 2 год/тиждень За підручником Людмила МАСОЛ,Олена ГАЙДАМАКА,Оксана КОЛОТИЛО Київ «Генеза»2020. Відповідає Типовим освітнім програмам для 3–4 класів закладів загальної середньої освіти,розробленим під керівництвом О. Я. Савченко та Р. Б. Шияна
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Орієнтовне

календарно-тематичне планування

на І семестр2020-2021н.р.

Мистецтво.

3 клас. 2 год/тиждень

За підручником Людмила МАСОЛ,Олена ГАЙДАМАКА,Оксана КОЛОТИЛО Київ «Генеза»2020. Відповідає Типовим освітнім програмам для 3–4 класів закладів загальної середньої освіти,розробленим під керівництвом О. Я. Савченко та Р. Б. Шияна

п.п

Дата уроку

Тема уроку

Примітки

І. Мистецькі мандри ліричних персонажів і легендарних героїв

Лясолька_і_Барвик_у_країні_мистецтв. Руханка. Потяг у казку (із серії «З любов’ю до дітей»). Вправа «Герої казок». Моріс Равель. Красуня. Красуня і Чудовисько (із сюїти«Моя матінка Гуска» за казками Шарля Перро).Сергій Борткевич. Принцесана горошині (із циклу «Музичнікартинки за казками ГансаКрістіана Андерсена»). Пісня «Мрії збуваються».

Лясолька_і_Барвик_у_країні_мистецтв. Ілюстрація. Казкова розповідь про Країну Мистецтв. Ілюстрація до своєї казки: «Брама Країни Мистецтв», «Будиночки, у яких живуть мешканці Країни Мистецтв» ((графічні матеріали).

Портретна галерея. Інтонація. Різні музичні інтонації: весела, лірична, журлива, розгнівана, злякана, спокійна. М/ф «Пригоди Буратіно», «Піноккіо» (фрагменти). Юрій Шевченко. Балет «Буратіно і чарівна скрипка». Робота в групах:імпровізація мелодії до віршів – портрети персонажів казки. Пісня «Мрії збуваються».

Портретна галерея. Портрет. Портрет улюбленого героя з казки «Пригоди Буратіно»: «Засмучений П’єро», «Веселий Буратіно» » (акварель).

Ліричні персонажі. Поширені форми –одночастинна, двочастинна і тричастинна.Сергій Прокоф’єв. Вальс із балету «Попелюшка»; «Джульєтта-дівчинка» з балету «Ромео і Джульєтта». Робота в парах. Імпровізація (інструментальна, вокальна, танцювальна). Створення інструментальногодіалогу Красуні і Чудовиська (трикутникі бубон) в одночастинній формі; «портрети» Попелюшки та її мачухи удвочастинній формі: доберіть інтонації: спочатку наспівні, потім – різкі.

Ліричні персонажі. Композиція. Портрет казкового героя або героїні на повний зріст. Одяг з природних матеріалів (сухі квіти, листочки, клей ПВА).

Людина і природа – єдині.Контраст.Опера. Микола Римський-Корсаков. Вступ до опери «Казка про царя Салтана».Три дива. Створення контрастних звукових картин «Хвилі моря»(робота у парах). «ДОБРИЙ ДЕНЬ ЛЮДЯМ НА ЗЕМЛІ» Музика і вірші Ігоря Танчака

Людина і природа – єдині. Створення пейзажу,передавання настрою моря (акварель). Правила композиції.

Людина і природа - єдині (продовження). Марш. Руханка. «Котобенд» (музика Назара Савка, вірші Зоряни Лісевич). Влада Кохановська. Марш Маркіза Карабаса з казки-мюзиклу«Кіт у чоботях» (театр «Каска-дер»).Генрі Джекман. «The Puss Suite».Саундтрек з м/ф «Кіт у чоботях». Гра «Оркестр».

Людина і природа - єдині (продовження). Композиційний центр. Осінній пейзаж(ватні палички, зім’ятий папір, поролон тощо).

11-12

Дружба та братство - наше багатство. Михайло Степаненко. Дражнилка. Скривдили (з «Дитячого зошита»). Порівняння п’єс, написаних в одночастинній формі. Руханка. «Дружба». Музика Назара Савка, вірші Леоніда Солонька (із серії «З любов’ю до дітей»). М/ф «Бременські музиканти» (фрагменти).

13-14

Дружба та братство - наше багатство. Фактура. Руханка. Танець песиків-далматинців з вистави Євгенії Таку «Острів співучих папуг». «Грайливий песик»( пластилін). «Папуга»(акварель).

15

Героїзм у мистецтві. Рондо. Петро Чайковський. Марш дерев’яних солдатиків з «Дитячого альбому».Вольфганг Амадей Моцарт. Рондо в турецькому стилі. «НАША РІДНА Україна»Музика Ольги Янушкевич Вірші Зої Тищенко

16

Героїзм у мистецтві. Буквиця. Створення декоративної літери: буквиці – початку свого імені; буквиці, що ілюструє основний зміст улюбленої казки. Дослідження книжки з домашньої чи шкільної бібліотеки й знайди в них буквиці.

17

Богатирі в мультиплікації. Духовий оркестр, мідні духові інструменти. Музичні інтонації для Котигорошка та його сестрички Оленки. Пісня з м/ф «Пригоди Котигорошка та його друзів» (музика АндріяСоловйова).Франческо Пелегрино. Парад героїв.

18

Богатирі в мультиплікації. Художник-аніматор. Портрет веселого Котигорошка на смужці паперу.

19-20

Козацькому роду нема переводу К/ф «Вогнем і мечем». Євген Адамцевич. Запорозький марш. Пісня Семена Климовського «Їхав козак за Дунай» в обробці Людвіга ван Бетховена («Schöne Minka, ich muß scheiden»).Людвіг ван Бетховен. Варіації на українську тему (для скрипки і фортепіано). Варіації. Гра-імпровізація «Музична форма» (групова робота). МИ – «НАЩАДКИ КОЗАКІВ» Музика Анни Олєйнікової Вірші Інни Чайченко

21-22

Козацькому роду нема переводу. М/ф із серіалу «Козаки» (фрагмент). Малюнок одного з винахідливих козаків – героїв мультфільму (кольорові олівці, фломастери). Сувенір-магніт з веселим козаком і розфарбування його (солоне тісто або глина, гуаш).

23

Наша слава, краса і велич. Хортинг. Українські народні пісні у виконанніСоломії Крушельницької (на вибір).Тарас Керичок. Пісня-марш «Спортивний дух». «ГІМНАСТИКА РАНКОВА»Музика М. Облещука Вірші Р. Обшарської

24

Наша слава, краса і велич. Симетрія. «Казковий світ Марії Приймаченко». Барельєф «Дерево життя»(Окремі деталі, наприклад вазон, у горельєфі (картон, пластилін).

25

Новорічний калейдоскоп. ManSound. Santa Baby. Піккардійська терція. Нова радість стала. Pentatonix. Carol of the Bells.«Пригоди S Миколая», м/ф «Герої в масках. Гекко рятує Різдво». Алла Мігай. Ялиночка. Дитячий новорічний кліп на пісню«Ялинонька» (музика Леоніда Бекмана, вірші Івана Неходи).Руханка. «У лісі, лісі темному». «НОВОРІЧНА ПІСНЯ» Музика і вірші Наталії Май.

26

Новорічний калейдоскоп. Створення різдвяно-новорічного скрапбукінгу (декорований альбом)

27

Новорічний калейдоскоп (продовження). «Добрий вечір тобі, пане господарю» (у різному виконанні). «ГО-ГО-ГО КОЗА»Українська народна пісня.

28

Новорічний калейдоскоп (продовження). Орнамент. Колективне панно «Новорічні іграшки»(кольоровий папір).

ІІ. Фантастичні та комічні персонажі в мистецтві

29

Мандрівка у світ фантастики. Юрій Щуровський. Хода робота.Пісня про робота. Микола Римський-Корсаков. Політ джмеля (у виконанні дівчинки й робота-піаніста). «ПЛАНЕТА ДИТИНСТВА»Музика і вірші Діани Пташинської.

30

Мандрівка у світ фантастики. Геймер з простих форм для комп’ютерної гри (кольорові олівці, картон, ножиці)

31

Мандрівка у світ фантастики (продовження). Ансамбль. Петро Чайковський. Баба-Яга. Юрій Весняк. Карлсон (ансамбль для фортепіано в чотири руки). М/ф «Карлсон, який мешкає на даху» (Швеція). Пісня «Друзі-мандрівники» (автор віршів Галина Британ).

32

Мандрівка у світ фантастики (продовження). Карлсон з пропелером на спині в польоті над містом(гуаш чи кольорові олівці й фломастери).

33

Підсумковий урок за І семестр. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ.

34

Підсумковий урок за І семестр. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.