Організація і проведення конкурсу «Віртуози усного рахунку» в Мурованокуриловецькому районі

Опис документу:
Для проведення позакласних заходів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Організація і проведення конкурсу «Віртуози усного рахунку»

в Мурованокуриловецькому районі

Серветник Василь Григорович

НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія»

смт. Муровані Курилівці

Математика є однією з найважливіших наук на землі і саме з нею людина зустрічається щодня у своєму житті. Тому вчителю необхідно розвивати у дітей інтерес до цієї науки. На наш погляд, розвивати пізнавальний інтерес до математики можливо за допомогою використання різних видів усного рахунку. Усний рахунок на уроках математики сприяє розвитку і формуванню міцних обчислювальних навичок і вмінь, він також відіграє важливу роль у підвищенні у дітей пізнавального інтересу до уроків математики, як одного з найважливіших мотивів навчально-пізнавальної діяльності, розвитку логічного мислення, і розвитку особистісних якостей дитини.

Викликаючи інтерес і прищеплюючи любов до математики за допомогою різних видів усних вправ, учитель буде допомагати учням активно діяти з навчальним матеріалом, пробуджувати у них прагнення удосконалювати способи обчислень і рішення завдань, менш раціональне замінювати більш досконалими. А це – найважливіша умова свідомого засвоєння матеріалу і черговий шлях до успіху.

Учні розвивають свої здібності з усних обчислень, вправляються у вмінні швидко концентруватися, бути уважними, зібраними, якісно і миттєво робити підрахунки. А ще під час усних обчислень розвиваються такі якості людини, як зосередженість, витримка, кмітливість, самостійність. Усний рахунок відкриває широкі можливості для розвитку творчої ініціативи учнів. Тут немає головного шаблону і прийоми обчислень дуже різноманітні, що також сприяє розвитку людини. При усному рахунку потрібно тримати «в умі» самі числа, з якими виконуються дії, деякі проміжні результати, треба пам'ятати деякі найбільш ефективні прийоми усного рахунку. Школярі переконалися, що усний рахунок сприяє тренуванню пам'яті. При усних обчисленнях всім учням доводиться працювати самостійно і активно, щоб не відставати від друзів. Звичайно, усно можна порахувати швидше, економніше з точки зору затраченого часу і розумових сил. Адже в побуті, на ринку приходиться виконувати ті чи інші розрахунки, тому корисно уміти швидко рахувати.

Усні вправи дуже цінні з методичної точки зору, коли проводиться підготовча робота при поясненні нового матеріалу, і особливо в наступному кроці при переході до розв’язування складних задач. Вони вносять різноманітність у викладання математики, сприяють закріпленню знань і дають можливість швидко перевірити ці знання. Вчитель має можливість визначити ступінь підготовки класу і в той же час бачити своє недопрацювання в доведенні нового матеріалу до учнів.

Усні обчислення мають також освітнє значення. Так, письмові обчислення основані на певних зразках дій і, звичайно, в багатьох випадках виконуються одноманітно, за шаблоном. В усних вправах немає готового шаблону, прийоми обчислень тут різноманітні, а тому думка учня працює під час усних обчислень інтенсивно і творчо.

Прививаючи любов до усного рахунку, вчитель тим самим виховує в учнів навички свідомого засвоєння навчального матеріалу, привчає цінувати і економити час, розвиває бажання пошуку раціональних шляхів розв’язування задачі.

Зупинюся на загальних питаннях організації і проведення шкільного та районного конкурсів усного рахунку, що проводяться в Мурованокуриловецькому районі.

В Мурованокуриловецькому НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія», починаючи з 2009 року, проводиться учнівський конкурс «Віртуози усного рахунку», який проходить під девізом «Швидше рахуєш – більше встигаєш!». Випробування в швидкості мислення проходять в чотирьох номінаціях – додавання, віднімання, множення і ділення 50 прикладів з натуральними числами без обчислювальної техніки.

Метою конкурсу є розвиток творчого потенціалу учнівської молоді з інтелектуальних видів спорту, звернення уваги суспільства на необхідність підвищення рівня усної лічби, підвищення якості освіти.

Основними завданнями конкурсу є:

поглиблення й концентрація уваги учнів загальноосвітніх навчальних закладів;

розвиток оперативної пам’яті й мислення дітей, підлітків, юнаків та дівчат.

Конкурс проводиться щорічно у два етапи: шкільний і районний. Учасниками конкурсу можуть бути учні 2-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Завдання для змагань надає оргкомітет по проведенню конкурсу. Під час виконання завдань можна робити виправлення у відповідях, проте вони мають бути чіткими, зрозумілими і однозначними.

На першому етапі конкурс проводять класоводи 2-4 класів. В інших класах конкурс проводять вчителі математики. Конкурс проводиться за однаковими завданнями для кожної вікової групи. Перед початком конкурсу проводиться детальний інструктаж учасників щодо правил проведення конкурсу. Учасники конкурсу сидять за партами по одному. Користуватися калькулятором, підручниками та математичними таблицями категорично забороняється, розрахунки та обчислення проводяться лише усно.

У шкільному турі, який проводиться в третій декаді вересня, беруть участь учні, які досягли найкращих результатів у класних змаганнях. Тут визначаються переможці по кожній паралелі класів. Переможців цього етапу нагороджуються грамотами дирекції школи.

На третьому шкільному етапі (суперфінал) визначаються кандидати збірної команди школи для участі в районному конкурсі в номінаціях до 8, 10, 12, 14 і 16 років. Журі співставляють результати учасників по часу тестування із Таблицями нормативної класифікації. Учням, які отримали результати згідно вимог нормативної класифікації (з урахуванням вікової категорії), встановлюються спортивні розряди і видаються Кваліфікаційні посвідчення спортсмена з усного рахунку, затверджені директором школи за категоріями: ІІІ розряд, ІІ розряд, І розряд.

Оргкомітет шкільного конкурсу подає до 5 жовтня заявку на участь в ІІ (районному) етапі конкурсу, який проходить в другу суботу жовтня на базі однієї з шкіл райцентру. Конкурс сподобався і дітям, і вчителям. Якщо в І районному конкурсі брав участь 41 учасник із 14 навчальних закладів, то в ІІ конкурсі (2011 р.) змагалися 76 учасників із 20 навчальних закладів, а в 2012 р. змагалися 148 юних математиків району із 24 навчальних закладів. В районі функціонує 26 навчальних закладів. Аналогічний конкурс в 2012 р. провели педагоги з Вінницького району.

В основу проведення даного конкурсу взято ідею Київського міського учнівського конкурсу з усного рахунку та матеріали практичного посібника В.І. Арістова «Усний рахунок – інтелектуальний вид спорту». Подібні конкурси проводяться в країнах Балтії і ближнього зарубіжжя, зокрема в Російській федерації проводиться інтернет-конкурс «Основы устного счета» для учнів 3-4 класів, а місті Тарту змагання називаються «Пранліміне» і призначені в основному для школярів середньої ланки.

Умови проведення

районного учнівського конкурсу з усного рахунку

І. Загальні положення

1.1 Ці умови визначають порядок організації і проведення, методичного забезпечення районного учнівського конкурсу з усного рахунку (далі - Конкурс).

1.2. Конкурс проводиться за ініціативи асоціації вчителів природничо-математичного циклу Мурованокуриловецького НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія».

1.3. Метою Конкурсу є розвиток творчого потенціалу учнівської молоді з інтелектуальних видів спорту, звернення уваги суспільства на необхідність підвищення рівня усного рахунку, підвищення якості освіти.

1.4. Основними завданнями конкурсу є:

1.4.1. поглиблення й концентрація уваги учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

1.4.2. розвиток оперативної пам'яті й мислення дітей, підлітків, юнаків та дівчат.

ІІ. Організація конкурсу

2.1. Конкурс проводиться в два етапи:

  • І етап (шкільний) проходитиме безпосередньо в навчальних закладах в третій декаді вересня місяця;

  • ІІ етап (районний) в Мурованокуриловецькому НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1- гімназія» в другу суботу жовтня місяця.

2.2. Для організації та проведення Конкурсу утворюється організаційний комітет, а для підготовки умов завдань, перевірки їх виконання та подання пропозицій щодо визначення переможців і учасників наступного етапу — журі.

2.3. Список членів оргкомітету і журі Конкурсу затверджується наказом директора комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет».

2.4 Оргкомітет оголошує дату, місце і час проведення, здійснює реєстрацію учасників ІІ етапу Конкурсу.

2.5. Учасниками Конкурсу можуть бути учні всіх класів загальноосвітніх навчальних закладів.

2.6. Під час Конкурсу учасники проходять поетапне тестування із встановленням часу виконання тестів, що включають приклади на арифметичні дії: додавання, віднімання, множення і ділення.

2.7. Тести для змагань потрібно розмножити перед змаганнями у необхідній кількості.

2.8. Переможці всіх етапів Конкурсу визначаються окремо для наступних вікових категорій:

- до 8 років (2-3 класи),

- до 10 років (4-5 класи),

- до 12 років (6-7 класи),

- до 14 років (8-9 класи),

- до 16 років (10-11 класи).

2.9. На районний етап Конкурсу делегуються по одному учаснику, переможцю відповідних вікових категорій.

2.10. Результати вперше виконаних учасниками тестів зберігаються (по можливості) у вчителя, який проводив Конкурс для подальшого моніторингу особистого розвитку учня.

ІІІ. Проведення конкурсу

3.1. Тести являють собою набір прикладів, кількість і складність яких залежить від класу або вікової категорії (див. додаток 7)

3.2. Закінченим вважається тест, в якому розв’язані всі приклади та зроблено помітку вчителем про час виконання роботи учнем.

3.3. Під час виконання завдань можна робити виправлення у відповідях, проте вони мають бути чіткими, зрозумілими і однозначними.

3.4. Для встановлення часу виконання завдань організаторами конкурсу використовуються механічні або електронні секундоміри (допускається використання учителем мобільного телефону в ролі секундоміра).

3.5. Учителі (мінімум по 2 вчителі в кожному класі), які проводять конкурс, користуються такою інструкцією:

До початку тестування

3.3.5.1. Ознайомити учнів з правилами конкурсу та часовими обмеженнями, які передбачені для даного класу (вікової категорії) (див. таблиця 1)

Таблиця 1

Вікова категорія

(клас)

Вид тесту

Кількість прикладів

Час

До 8 років

00 + 0

50

8 хв

00 + 00

50

9,5 хв

00 - 0

50

9,5 хв

00 - 00

50

10 хв

До 10 років

00 + 00

50

8,5 хв

00 – 00

50

9 хв

00 х 0

50

9 хв

000 : 0

50

10 хв

До 12 років

00 + 00

50

7,5 хв

00 - 00

50

8 хв

00 х 0

50

8 хв

000 : 0

50

8,5 хв

До 14 років

00 + 00

50

6,5 хв

00 – 00

50

7 хв

00 х 0

50

7 хв

000 : 0

50

7,5 хв

До 16 років

00 + 00

50

5,5 хв

00 – 00

50

6 хв

00 х 0

50

6 хв

000 : 0

50

6,5 хв

3.3.5.2. Перевірити, щоб на парті була тільки ручка для написання.

3.3.5.3. Роздати бланки для підпису роботи (друкованою частиною завдань донизу).

3.3.5.4. З дозволу вчителя учні заповнюють бланк (прізвище, ім’я, по батькові, школа, клас, час початку роботи) на відведеному для цього місці.

3.3.5.5. Попередити учнів, що використання калькуляторів, мобільних телефонів чи будь-яких інших пристроїв заборонено і карається вилученням завдання та анулюванням результату.

Тестування

3.3.5.6. По команді вчителя запускається секундомір, а учнями відкриваються сторінки з прикладами і розпочинаються обрахунки.

3.3.5.7. Через 4 хвилин після початку роботи учитель повідомляє про час, що залишився до кінця терміну виконання.

3.3.5.8. Якщо учень закінчив обрахунки швидше вказаного терміну то він підіймає руку, а вчитель, підійшовши до нього з секундоміром, фіксує на тестові час закінчення роботи (кількість хвилин + секунд від початку роботи, які округлені до десятків секунд, із заокругленням до більшого числа) повідомляє про нього учня та забирає роботу. Учень залишається в класі і чекає наступного завдання. Після останнього четвертого завдання учень здає роботу вчителю для фіксації часу і залишає клас.

Наприклад: Фактичну тривалість виконання роботи 5хв. 32с заокруглюємо до 5хв. 40с

3.3.5.9. Після закінчення відведеного часу роботи учням, що залишилися, дається команда «Покласти ручки». Учитель збирає роботи та власноруч проставляє в них максимальний час (вказаний в таблиці 1)

3.3.5.10. Роботи здаються координатору конкурсу.

ІV. Робота журі

І етап конкурсу

4.1. Журі перевіряє тести, фіксує кількість правильних відповідей.

4.2. Результати перевірки тестів і час роботи учасників вносяться до протоколу (дивись додаток 1), де окремо записуються результати кожної вікової категорії.

4.3. Місця учасників розподіляються за найбільшою кількістю правильних відповідей. У випадку рівності суми балів у двох або декількох учасників місця між ними розподіляються за найменшим часом виконання роботи цими учасниками. Якщо учасники однієї вікової категорії ділять перше місце, тоді до другого (районного) етапу допускається лише один з них на розсуд журі.

4.4. Учні, які зайняли перші місця в своїх вікових категоріях, включаються до команди школи.

4.5. Заявка для участі у ІІ етапі Конкурсу подається не пізніше встановленого терміну за зразком (див. додаток 2).

ІІ етап конкурсу

4.6. Подібно до І етапу проходить перевірка робіт і ІІ етапу конкурсу (див. п.п. 4.1. - 4.3.). Різниця лише в тому, що учасники групуються не по класах, а по вікових категоріях.

4.7. За результатами перевірки складаються підсумкові протоколи, для кожної вікової категорії окремо. (див. додаток 3)

4.8. Учасникам, які отримали в районному конкурсі результати згідно вимог нормативної класифікації (див. таблицю 2) (з урахування вікової категорії), встановлюється спортивний розряд і видається Кваліфікаційне посвідчення спортсмена з усного рахунку (див. додаток 5), затверджене директором комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет» за категоріями: ІІІ розряд, ІІ розряд, І розряд). Для отримання розряду до 14 років допускається одна – дві помилки на тест, а після 14 років помилки в тесті не допускаються. Учасникам, які займуть перші місця в своїх категоріях присвоюється звання чемпіон району - «Віртуоз усного рахунку».

4.9. За результатами учасників районного конкурсу складається командний рейтинг навчального закладу. Місця в рейтингу визначаються за найменшим коефіцієнтом. Коефіцієнт - це сума місць, набрана всіма учасниками команди, що ділиться на кількість учасників команди (Якщо команда виступає в неповному складі, то в категорії, де немає учасника виставляється останнє місце).

4.10. Командний рейтинг вноситься до протоколу встановленого зразка. (див. додаток 4)

Таблиця 2

Кваліфікаційні норми з усного рахунку

Вікова категорія

(клас)

Вид тесту

ІІІ розряд

ІІ розряд

І розряд

До 8 років

00 + 0

8 хв

7,5 хв

7 хв

00 + 00

9,5 хв

9 хв

8,5 хв

00 - 0

9,5 хв

9 хв

8 хв

00 - 00

10 хв

9,5 хв

9 хв

Загальний час

37 хв

35 хв

32,5 хв

До 10 років

00 + 00

8,5 хв

8 хв

7,5 хв

00 – 00

9 хв

8,5 хв

8 хв

00 х 0

9 хв

8,5 хв

8 хв

000 : 0

10 хв

9 хв

8,5 хв

Загальний час

36,5 хв

34 хв

32 хв

До 12 років

00 + 00

7,5 хв

7 хв

6,5 хв

00 - 00

8 хв

7,5 хв

7 хв

00 х 0

8 хв

7,5 хв

7 хв

000 : 0

8,5 хв

8 хв

7,5 хв

Загальний час

32 хв

30 хв

28 хв

До 14 років

00 + 00

6,5 хв

6 хв

5,5 хв

00 – 00

7 хв

6,5 хв

6 хв

00 х 0

7 хв

6,5 хв

6 хв

000 : 0

7,5 хв

7 хв

6,5 хв

Загальний час

28 хв

26 хв

24 хв

До 16 років

00 + 00

5,5 хв

5 хв

4,5 хв

00 – 00

6 хв

5,5 хв

5 хв

00 х 0

6 хв

5,5 хв

5 хв

000 : 0

6,5 хв

6 хв

5,5 хв

Загальний час

24 хв

22 хв

20 хв

4.11. Усі спірні питання вирішують члени журі колегіально.

4.12. Результати конкурсу оголошуються не пізніше трьох наступних робочих днів після проведення Конкурсу, шляхом розміщення електронних списків на сайті віртуального кабінету математики комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет».

4.13. Рейтинг (оцінка) шкільних команд за участь в районному конкурсі усного рахунку визначається за найбільшою сумою балів усіх членів команди за слідкуючою шкалою:

1 місце – 100 балів, 2 місце – 90 балів, 3 місце – 80 балів, 4 місце – 70 балів,

5 місце – 60 балів, 6 місце – 50 балів, 7 місце – 45 балів, 8 місце – 40 балів,

9 місце – 35 балів, 10 місце – 30 балів, 11 місце – 25 балів, 12 місце – 20 балів,

13 місце – 15 балів, 14 місце – 10 балів, 15 місце – 9 балів, 16 місце – 8 балів,

17 місце – 7 балів, 18 місце – 6 балів, 19 місце – 5 балів, 20 місце – 4 бали,

21 місце – 3 бали, 22 місце – 2 бали, 23 місце – 1 бал.

За цією ж шкалою визначається рейтинговий бал позакласної роботи кожного вчителя математики (сума набраних балів його вихованцями), який враховується при атестації роботи вчителя.

V. Нагородження та відзначення учасників

5.1. Навчальні заклади та вчителі, учні яких отримали найкращі результати, нагороджуються відзнакою комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет».

5.2. Переможці І (шкільного) етапу Конкурсу нагороджуються Дипломами дирекції школи, переможці ІІ (районного) етапу Конкурсу нагороджуються Дипломами та Грамотами комунальної установи «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет».

VІ. Документація конкурсу

6.1. Журі подає оргкомітету протоколи засідань із пропозиціями щодо визначення переможців конкурсу.

6.2. Оргкомітет готує доповідну записку про результати Конкурсу.

Додаток 1

П Р О Т О К О Л

перевірки робіт учасників І (шкільного) етапу

районного конкурсу з усного рахунку

_____________________________________________

(навчальний заклад)

«___» вересня 201_ року

Індивідуальний рейтинг

І вікова категорія - до 8 років (2-3 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

00+0

00+00

00-0

00-00

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

ІІ вікова категорія - до 10 років (4-5 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

ІІІ вікова категорія - до 12 років (6-7 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

ІV вікова категорія - до 14 років (8-9 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

V вікова категорія - до 16 років (10-11 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Перевіривши роботи учасників шкільного конкурсу з усного рахунку, журі визначило переможцями таких учнів:

І категорія ______________________________________________________________________

ІІ категорія _____________________________________________________________________

ІІІ категорія _____________________________________________________________________

ІV категорія _____________________________________________________________________

V категорія _____________________________________________________________________

Голова журі ________________________________(________________________________________)

Члени журі _______________________________(_______________________________________)

_________________________________(_____________________________________)

Додаток 2

Заявка
на участь команди _________________________________________________ ЗНЗ

у ІІ етапі Мурованокуриловецького районного учнівського конкурсу з усного рахунку у _____________ навчальному році

За рішенням журі та організаційного комітету І (шкільного) етапу учнівського конкурсу з усного рахунку направляються учні-переможці:

п/п

ПІБ учня

Число, місяць і рік народження

Клас

Вікова категорія

ПІБ вчителя, який підготував учня

Керівником команди призначено ____________________________________ ,

Голова журі____________________________________
Директор школи _________________________________

М.П.

Додаток 3

П Р О Т О К О Л

перевірки робіт учасників районного конкурсу з усного рахунку

серед учнів Мурованокуриловецького району

«___» вересня 201_ року

Індивідуальний рейтинг

І вікова категорія - до 8 років (2-3 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

Навчальний заклад

00+0

00+00

00-0

00-00

Загальний

час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

Навчальний заклад

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

ІІ вікова категорія - до 10 років (4-5 класи)

ІІІ вікова категорія - до 12 років (6-7 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

Навчальний заклад

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

ІV вікова категорія - до 14 років (8-9 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

Навчальний заклад

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

V вікова категорія - до 16 років (10-11 класи)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

Навчальний заклад

00+00

00-00

00х0

000:0

Загальний час

Сума балів

Місце

Розряд

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Час

К-сть прав. відп.

Перевіривши роботи учасників шкільного конкурсу з усного рахунку, журі визначило переможцями таких учнів:

І категорія ______________________________________________________________________

ІІ категорія _____________________________________________________________________

ІІІ категорія _____________________________________________________________________

ІV категорія _____________________________________________________________________

V категорія _____________________________________________________________________

Голова журі ________________________________(________________________________________)

Члени журі _________________________________(_______________________________________)

_________________________________(_______________________________________)

Додаток 4

Командний рейтинг

№ п/п

Назва навчального закладу

К-сть учасників

Місця зайняті учасниками

Сума місць

Командне місце

І

категорія

ІІ

категорія

ІІІ

категорія

ІV

категорія

V

категорія

Голова журі __________________________________(_____________)

Члени журі __________________________________(_____________)

__________________________________(_____________)

Додаток 5

НВК «СЗШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт.Муровані Курилівці Вінницька область

(повна назва навчального закладу)

Усний рахунок

_______________________________________

(ПІБ)

Присвоюється ____________________________

спортивна кваліфікація

«____» ______ 20___ р.

Директор _______________

М.П. (ПІБ)

Мурованокуриловецький районний учнівський конкурс з усного рахунку проводиться за кваліфікаційними нормами з усного рахунку, розробленими Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

Додаток 6

Заявка
на участь команди _________________________________________________ ЗНЗ

у ІІ етапі Мурованокуриловецького районного учнівського конкурсу з усного рахунку у _____________ навчальному році

За рішенням журі та організаційного комітету І (шкільного) етапу учнівського конкурсу з усного рахунку направляються учні-переможці:

ПІБ учня

число, місяць і рік народження

повна назва навчального закладу

клас

ПІБ працівника, який підготував учня

Керівником призначено ____________________________________ ,

Голова журі ____________________________________
Голова організаційного комітету ____________________________________

М.П.

Наведу приклади зразків завдань для проведення конкурсу з усної лічби (на титульній сторінці підписується робота, а на звороті містяться завдання для виконання та їх перевірка).

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

Вікова категорія – до 8 років (2-3 класи)

00 + 0 =

Прізвище ________________________________________

Ім’я _______________________по батькові__________________ Клас ______

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

67+5=

11

57+8=

21

68+7=

31

15+9=

41

76+5=

2

17+6=

12

14+8=

22

42+8=

32

60+6=

42

64+6=

3

16+7=

13

71+6=

23

62+8=

33

83+7=

43

67+4=

4

74+6=

14

69+9=

24

33+7=

34

58+6=

44

31+7=

5

79+4=

15

29+7=

25

67+4=

35

37+9=

45

45+2=

6

68+5=

16

36+5=

26

68+6=

36

58+3=

46

13+7=

7

39+7=

17

13+9=

27

48+5=

37

65+8=

47

71+7=

8

58+2=

18

45+7=

28

26+9=

38

28+6=

48

67+4=

9

45+4=

19

71+9=

29

78+6=

39

29+7=

49

48+7=

10

76+7=

20

44+8=

30

49+1=

40

36+5=

50

22+9=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____

Члени журі: ______________(______________________)

_____________ (______________________)

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

Тест А. Вікова категорія – до 8 років (2-3 класи)

00 + 00 =

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

14+55=

11

57+18=

21

68+27=

31

15+39=

41

76+15=

2

17+46=

12

14+68=

22

42+48=

32

60+26=

42

64+16=

3

16+77=

13

71+26=

23

62+28=

33

83+12=

43

67+24=

4

74+16=

14

69+29=

24

33+57=

34

58+36=

44

31+27=

5

79+14=

15

29+57=

25

67+24=

35

37+49=

45

45+42=

6

68+25=

16

36+45=

26

68+16=

36

58+23=

46

13+77=

7

39+57=

17

13+79=

27

48+35=

37

65+18=

47

71+17=

8

58+32=

18

45+27=

28

26+59=

38

28+36=

48

67+14=

9

45+44=

19

71+19=

29

78+16=

39

29+47=

49

48+37=

10

76+17=

20

44+38=

30

49+41=

40

36+35=

50

22+49=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

Вікова категорія – до 8 років (2-3 класи)

00 - 0 =

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

13-6=

11

14-7=

21

13-4=

31

10-7=

41

12-3=

2

79-6=

12

49-7=

22

86-5=

32

79-6=

42

88-6=

3

17-8=

13

14-8=

23

70-7=

33

13-6=

43

59-5=

4

72-8=

14

54-6=

24

67-9=

34

90-7=

44

15-6=

5

16-7=

15

15-8=

25

16-9=

35

17-8=

45

12-9=

6

12-8=

16

33-7=

26

17-9=

36

58-6=

46

74-4=

7

17-6=

17

15-9=

27

68-7=

37

57-8=

47

67-5=

8

64-6=

18

60-6=

28

42-8=

38

14-8=

48

17-6=

9

67-4=

19

83-7=

29

62-8=

39

71-6=

49

16-7=

10

63-8=

20

56-9=

30

74-6=

40

69-9=

50

74-6=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

Тест А. Вікова категорія – до 8 років (2-3 класи)

00 - 00 =

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

45-17=

11

50-13=

21

46-22=

31

56-33=

41

74-22=

2

50-36=

12

58-19=

22

82-47=

32

66-34=

42

56-45=

3

32-26=

13

90-31=

23

79-34=

33

78-52=

43

63-27=

4

40-17=

14

43-27=

24

67-34=

34

85-68=

44

46-23=

5

36-18=

15

74-56=

25

88-56=

35

96-44=

45

87-55=

6

70-29=

16

70-12=

26

62-35=

36

87-25=

46

64-23=

7

44-17=

17

56-28=

27

54-26=

37

30-17=

47

45-26=

8

60-23=

18

62-27=

28

73-37=

38

47-28=

48

63-40=

9

62-28=

19

27-23=

29

95-57=

39

84-14=

49

65-15=

10

51-33=

20

49-34=

30

26-14=

40

68-29=

50

70-39=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

Тест Б. Вікові категорії – до 10, 12, 14, 16 років

00 + 00 =

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

38+28=

11

35+28=

21

80+16=

31

81+29=

41

46+18=

2

16+57=

12

17+36=

22

24+56=

32

57+23=

42

68+32=

3

16+63=

13

36+13=

23

24+33=

33

27+51=

43

47+35=

4

36+16=

14

55+37=

24

18+15=

34

34+18=

44

36+49=

5

66+17=

15

53+27=

25

13+67=

35

23+17=

45

12+19=

6

58+23=

16

26+34=

26

12+48=

36

16+39=

46

33+61=

7

28+14=

17

49+34=

27

43+27=

37

37+15=

47

27+68=

8

14+57=

18

58+17=

28

47+23=

38

24+57=

48

19+66=

9

23+67=

19

68+34=

29

79+16=

39

33+17=

49

27+63=

10

28+77=

20

38+27=

30

59+25=

40

29+43=

50

35+48=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

Тест Б. Вікові категорії – до 10, 12, 14, 16 років

00 - 00 =

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

21-18=

11

54-52=

21

79-48=

31

43-37=

41

96-75=

2

89-11=

12

90-86=

22

87-83=

32

98-48=

42

74-45=

3

86-18=

13

67-52=

23

65-48=

33

45-17=

43

99-75=

4

32-24=

14

64-30=

24

51-37=

34

94-11=

44

74-32=

5

83-11=

15

81-53=

25

82-37=

35

88-45=

45

42-24=

6

95-22=

16

85-79=

26

86-69=

36

52-36=

46

92-67=

7

64-11=

17

83-53=

27

91-32=

37

47-35=

47

32-24=

8

27-14=

18

26-15=

28

27-16=

38

78-13=

48

51-27=

9

51-28=

19

81-45=

29

57-33=

39

47-42=

49

79-47=

10

82-37=

20

40-17=

30

77-66=

40

59-43=

50

50-43=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

ІІ етап (4 класи)

00 : 0 =

Прізвище ________________________________________

Ім’я_____________________по батькові ____________________ Клас ______

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

65:5=

11

56:8=

21

63:7=

31

15:3=

41

66:3=

2

18:6=

12

14:2=

22

40:8=

32

60:6=

42

64:2=

3

14:7=

13

78:6=

23

64:8=

33

84:7=

43

38:2=

4

72:6=

14

67:9=

24

63:7=

34

54:6=

44

91:7=

5

76:4=

15

28:7=

25

68:4=

35

36:9=

45

45:9=

6

45:5=

16

35:5=

26

66:6=

36

57:3=

46

25:5=

7

35:7=

17

81:9=

27

75:5=

37

65:5=

47

70:7=

8

58:2=

18

42:7=

28

27:9=

38

28:2=

48

52:4=

9

48:4=

19

72:9=

29

96:6=

39

98:7=

49

48:2=

10

77:7=

20

48:8=

30

49:7=

40

36:3=

50

27:3=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____ Кількість неправильних відповідей _____

Бали ________ Бонусні бали за час виконання роботи ________

Сума балів _________

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

ІІ етап (5-6 класи)

00 х 0 =

Прізвище ________________________________________

Ім’я __________________по батькові ____________________ Клас ______

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

67х5=

11

57х8=

21

68х7=

31

15х9=

41

76х5=

2

17х6=

12

14х8=

22

42х8=

32

60х6=

42

64х6=

3

16х7=

13

71х6=

23

62х8=

33

83х7=

43

67х4=

4

74х6=

14

69х9=

24

33х7=

34

58х6=

44

31х7=

5

79х4=

15

29х7=

25

67х4=

35

37х9=

45

45х2=

6

68х5=

16

36х5=

26

68х6=

36

58х3=

46

13х7=

7

39х7=

17

13х9=

27

48х5=

37

65х8=

47

71х7=

8

58х2=

18

45х7=

28

26х9=

38

28х6=

48

67х4=

9

45х4=

19

71х9=

29

78х6=

39

29х7=

49

48х7=

10

76х7=

20

44х8=

30

49х1=

40

36х5=

50

22х9=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____ Кількість неправильних відповідей _____

Бали ________ Бонусні бали за час виконання роботи ________

Сума балів _________

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

ІІ етап (5-6 класи)

000 : 0 =

Прізвище ________________________________________

Ім’я ___________________по батькові ____________________ Клас ______

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

670:5=

11

156:3=

21

637:7=

31

568:4=

41

615:5=

2

640:2=

12

606:6=

22

400:8=

32

146:2=

42

138:6=

3

380:2=

13

847:7=

23

648:8=

33

786:6=

43

147:7=

4

910:7=

14

546:6=

24

630:7=

34

630:9=

44

762:6=

5

450:9=

15

369:9=

25

688:4=

35

287:7=

45

756:4=

6

250:5=

16

579:3=

26

660:6=

36

350:5=

46

425:5=

7

700:7=

17

655:5=

27

755:5=

37

819:9=

47

357:7=

8

520:4=

18

288:2=

28

270:9=

38

427:7=

48

598:2=

9

480:2=

19

987:7=

29

960:6=

39

792:9=

49

488:4=

10

270:3=

20

366:3=

30

497:7=

40

480:8=

50

707:7=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____ Кількість неправильних відповідей _____

Бали ________ Бонусні бали за час виконання роботи ________

Сума балів _________

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

ІІ етап (7-9 класи)

00 х 0 =

Прізвище ________________________________________

Ім’я __________________по батькові ____________________ Клас ______

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

67х5=

11

57х8=

21

68х7=

31

15х9=

41

76х5=

2

17х6=

12

14х8=

22

42х8=

32

60х6=

42

64х6=

3

16х7=

13

71х6=

23

62х8=

33

83х7=

43

67х4=

4

74х6=

14

69х9=

24

33х7=

34

58х6=

44

31х7=

5

79х4=

15

29х7=

25

67х4=

35

37х9=

45

45х2=

6

68х5=

16

36х5=

26

68х6=

36

58х3=

46

13х7=

7

39х7=

17

13х9=

27

48х5=

37

65х8=

47

71х7=

8

58х2=

18

45х7=

28

26х9=

38

28х6=

48

67х4=

9

45х4=

19

71х9=

29

78х6=

39

29х7=

49

48х7=

10

76х7=

20

44х8=

30

49х3=

40

36х5=

50

22х9=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____ Кількість неправильних відповідей _____

Бали ________ Бонусні бали за час виконання роботи ________

Сума балів _________

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

ІІ етап (7-9 класи)

000 : 0 =

Прізвище ________________________________________

Ім’я ___________________по батькові ____________________ Клас ______

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

670:5=

11

156:3=

21

637:7=

31

568:8=

41

615:5=

2

640:8=

12

606:6=

22

400:8=

32

146:2=

42

138:6=

3

380:4=

13

847:7=

23

648:8=

33

786:6=

43

147:7=

4

910:7=

14

546:6=

24

630:7=

34

630:9=

44

762:6=

5

450:9=

15

369:9=

25

688:4=

35

287:7=

45

756:4=

6

250:5=

16

579:3=

26

660:6=

36

350:5=

46

425:5=

7

700:7=

17

655:5=

27

755:5=

37

819:9=

47

357:7=

8

520:4=

18

288:2=

28

270:9=

38

427:7=

48

598:2=

9

480:8=

19

987:7=

29

960:6=

39

792:9=

49

488:4=

10

270:3=

20

366:3=

30

497:7=

40

480:8=

50

707:7=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____ Кількість неправильних відповідей _____

Бали ________ Бонусні бали за час виконання роботи ________

Сума балів _________

Шкільний учнівський конкурс з усного рахунку

ІІ етап (10-11 класи)

00 х 0 =

Прізвище ________________________________________

Ім’я ___________________по батькові ____________________ Клас ______

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

Завдання

1

82х2=

11

17х5=

21

31х3=

31

11х9=

41

33х3=

2

63х4=

12

12х7=

22

16х4=

32

17х4=

42

64х8=

3

48х5=

13

14х5=

23

18х5=

33

24х7=

43

22х4=

4

19х3=

14

28х2=

24

23х4=

34

18х5=

44

16х5=

5

32х2=

15

24х3=

25

13х6=

35

27х3=

45

36х4=

6

12х8=

16

16х6=

26

12х7=

36

14х9=

46

14х5=

7

29х3=

17

19х4=

27

32х3=

37

13х6=

47

62х3=

8

16х6=

18

12х9=

28

31х2=

38

17х4=

48

36х5=

9

28х3=

19

25х3=

29

11х8=

39

13х7=

49

24х2=

10

12х8=

20

23х4=

30

18х3=

40

19х3=

50

23х3=

Час _____ хв. ______ с

Кількість правильних відповідей _____ Кількість неправильних відповідей _____

Бали ________ Бонусні бали за час виконання роботи ________

Сума балів _________

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
1
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!