Орчик, пам'ятка архітектури ХІХ століття - Миколаївська церква

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Історичні та памятні місця Зачепилівського району

Орчик, памятка архітектури ХІХ століття – Миколаївська церква

На початку ХХ століття 13 населених пунктів, які тепер віднесені до Зачепилівського району, мали церкви: Леб’яже, Миколаївка, Залінійне, Зачепилівка, Чернещина, Олександрівка, Нагірне, Старе Мажарове, Бердянка, Сомівка, Орчик, Рунівщина, Улянівка. Та в 20-30-х роках прокотилася хвиля кампаній боротьби з релігією, яку визнали “опіумом для народу”, і почали перетворювати храми на сільські клуби – це був кращий варіант, на сільськогосподарські приміщення, але більшість були зруйновані або спалені.

Миколаївська церква, що в селі Орчик, уникнула всіх цих “новітніх перетворень”. Завдяки цьому ми маємо можливість скласти певне уявлення про те, що будували наші пращури, наскільки майстерно вони могли виконувати свою роботу.

Церква в селі Орчик віднесена до памяток архітектури ХІХ століття. Основний будівельний матеріал – дерево, саме з нього виготовлено стіни і куполи; тільки цоколь цегляний. Серед особливостей інтерєру слід назвати наявність живопису і творів декоративно-ужиткового мистецтва; прикрашена споруда деревяним різьбленням.

Відвідуючи Миколаївську церкву, маємо нагоду “зазирнути” у ХІХ століття, доторкнутися до “живої” історії свого народу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!