Опрацювання тексту " У дядька Василя"

Опис документу:
Розробка уроку за новою програмою НУШ , а саме для вчителів 1 класів. Можливо, надихне педагогів на " нове " мислення та творчість. Буду вдячна за використану можливість в чомусь допомогти. На даному етапі вчитель сам вирішує , як писати конспект , виходячи з особливих потреб свого класу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку. Закріплення звукових значень букви «я». Читання слів. Опрацювання тексту «У дядька Василя»

Мета уроку: закріпити звукові значення букви я на початку слова, складу, звука [а] та м'якості попереднього приголосного, вдосконалювати навички, виразність читання; розвивати вміння виконувати звуковий аналіз слів, розвивати увагу; виховувати у дітей бажання активно працювати, любов до читання.

Обладнання: предметні малюнки, схеми слів, яблучка, таблиця на розширення кута зору.

Тип уроку: урок – гра.

Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Поверніться обличчям до гостей

І лагідно промовте: «Добрий день».

- Перед тим, як розпочнемо урок, згадаємо правила поведінки.

1) Правило піднятої руки.

2) Співпраця в парі. (Як це виглядає?)

3) Уміння слухати.

4) Працювати активно.

У кожного на парті лежать смайлики , потрібно домалювати посмішку або рисочку ,якщо вам сумно.

II. Мотивація навчальної діяльності

1.Загадка.

На базарі їх не купиш.

На дорозі не знайдеш.

І не зважиш на терезах,

І ціни не підбереш.

На уроках в книжці, в школі

Почерпнеш ти їх до волі.

І назавжди у житті

Стануть друзями тобі.

2. Гра «Чарівний куб».

Пригадаймо чого ж ми навчилися на попередніх уроках.

-- За допомогою чого спілкується людина? (За допомогою мови).

-- За допомогою чого ми виражаємо свої думки? (За допомогою речення).

-- З чого складається речення? (Зі слів)

-- Як поділяються звуки в нашій мові? (На голосні і приголосні). Які голосні звуки ми знаємо? Як поділяються приголосні звуки? Які звуки пом'якшують попередній приголосний?

ІІІ Повідомлення теми уроку.

--Яку літеру ми вивчили на минулому уроці? ( Я).

--Який звук позначає ця буква? ([йа] на початку слова, та пом'якшує попередній приголосний та звук [а]).

Сьогодні на уроці будемо продовжувати працювати над умінням розрізняти звукове значення букви Я. Вона зовсім непроста, вона ніби актриса може грати різні ролі.

1. Загадка

Мов маленький м'ячик

Висить, а не скаче,

Рум'яне, гладеньке

На смак солоденьке. блуко)

- Давайте зробимо звуковий аналіз і побачимо, яка буква Я актриса.

(Діти викладають звукові моделі на партах, два учня біля дошки.)

3. Бесіда.

Буква Я може мати 2 звука, може мати і 1 звук. За це і назвала я її актрисою.

- Діти, хто це стукає до нас в цей зимовий час?

У зеленому ліску, на високій гірці,

Стара яблунька росте одиноко й сумно.

Скажем яблуньці разом: ми тобі поможем.

Будем в гості бігати до тебе.

А ти яблучком давай нас частенько пригощай –

Це ж хороші вітаміни – для маленької дитини!

- Яблунька завітала до нас на урок з різними завданнями. (На дошці з'являється деревце.)

Діти, давайте працювати так, щоб на кінець уроку наша яблунька була вся в яблучках

IV. Актуалізація і систематизація знань учнів.

1. Мовна розминка «Скоромовка»

Яблука на ярмарок

В ящику везла.

Яблука на ярмарку

Швидко продала.

2. Гра «Я в іменах».

Тетяна, Марійка, Мар'яна, Яким, Максим, Ярослав, Мирослав, Святослав, Василь, Ясочка, Валя, Зоя, Лариса, Леся, Ул'яна. (Якщо в іменах є задана літера, показують картку з потрібною літерою).

3. Промовляння чистомовок.

Ла-ла-ла – бігла край села.

Ля-ля-ля – зелене гілля.

Та-та-та – спіймали кота.

Тя-тя-тя – довести до пуття.

Са-са-са – укусила оса.

Ся- ся-ся – малина уся.

Ма-ма-ма – холодна зима.

Мя-мя-мя – не спала сім'я.

Ра-ра-ра – висока гора.

Ря-ря-ря – вранішня зоря.

Яблунька принесла вам ще й таке завдання.

4. Робота в парах. Гра « Знайди літеру я»

Маяк,листя,кухня,малятко,Яна,Ярослав

Одні слова пишуться з великої літери,а інші з маленької.

4. Фізхвилинка.

V. Робота з букварем

2. Словникова робота.

Ганок -

3. Виразне читання тексту вчителем.

--

4. Читання «ланцюжком».

5. Робота над змістом прочитано

6. Виразне читання вірша дітьми.

7. Гра «Поклади в кошик слово».

VІ. Підсумок уроку.

1. Гра «Мікрофон».

А тепер прикріпимо наші яблучка на яблуньку.

Якщо сподобався урок ,то червоне.

Якщо дізналися про щось нове ,то зелене.

І якщо залиши лось щось незрозумілим ,то жовте.

— Якими враженнями від уроку ви поділитесь вдома?

— Що для вас було найцікавішим?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!