і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Оповідання «Рослини-краса землі.»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Оповідання «Рослини-краса землі»

Рослини-легені планети,

а людина-мудрий господар.

Рідна природа...Хто не милується її безмежними полями,густими лісами та квітучими садами?!Здається,немає у світі людини,яка б виявилася байдужою до чарівної краси рідної землі.Батьки навчили мене бачити в кожній рослині справжню красу,відчувати навколишній світ як частку самого себе.

Особливо люблю подорожувати з однокласниками та вчителем біології чарівними куточками природи нашої місцевості.Під час екскурсій спостереження та цікаву інформацію з уст вчителя занотовуємо в записники.Вести щоденники спостережень неважко,треба бути тільки уважними,а найголовніше-проводити їх систематично.

Усі пори року чарівні,але моя найулюбленіша-весна.Її можна порівняти з чарівницею,яка ходить і будить природу.Найперше весняна фея цілує підсніжники,потім проліски,за ними ряст;далі розквітають інші:конвалія,сон-трава,кульбаба…

Ми прогулювались лісовою стежкою. Ще весна була тільки на порозі,а природа дарувала вже нам дивовижні квіти-підсніжники. Кожен з нас насолоджувався їх красою,але не всі знали,які таємниці вони приховують. Ось які цікаві факти про підсніжники ми дізналися на екскурсії. Наукова назва квітки — «галантус», що означає молочна крапля. Пелюстки схожі на краплини,а колір білий, як у молока. З настанням темряви квітка підсніжника закривається і стає дуже-дуже схожа на краплю молока. Ця маленька рослина може витримати навіть десятиградусний мороз. У цьому їй допомагає своєрідний «чохол» з тонких волосків біля основи стебла. Хоч підсніжники виглядають крихкими, але вони вміють себе добре захистити .Ця красива і ніжна квітка виростає з маленької отруйної цибулини,через те жоден гризун не сміє її чіпати. Цибулини підсніжника містять речовини, які становлять небезпеку і для людини. Проте рвуть їх люди не шкодуючи, хто для себе, а хто на продаж. Зривають оберемками,висмикуючи разом з цибулинами.Щоб зберегти ці квіти,вчені занесли їх до Червоної книги.

Гортаючи сторінки щоденника,можна прочитати про красуню лісу-конвалію.Серед великих листків виросла стрілка білих дзвіночків,розливши навколо чудовий аромат.Милуючись нею,мало хто знав про особливості цієї рослини.Цвіте вона 2-3 тижні,майже все своє життя проводить глибоко під землею.Конвалія-підземний житель. У перший рік після появи листя цвітіння не буває. Квітка з'являється тільки на другий або третій рік. Після цвітіння зав'язуються плоди у вигляді оранжево-червоних ягід. Повної зрілості вони досягають до початку вересня. Ягоди конвалії отруйні.Коріння дуже тонкі і досить довгі.Володіючи великою здатністю до розгалуження під час росту, коренева система конвалії здатна досить швидко з одного посадженого куща утворити цілу галявину.

Мені пригадалась розмова дітей з учителем під час екскурсії.

-Які гарні квіти!Які в них короткі й волохаті ніжки!-погладила моя однокласниця незнайому квітку.

-Не роби цього!Сон-трава отруйна!-промовив вчитель.-Ця рідкісна рослина занесена в Червону книгу. Її треба берегти і охороняти. Ця квітка пересадку не витримує і гине на новому місці. Так що страждає сон-трава за свою красу.

-А де листки цієї рослини?-показав я на іншу квітку.

-Це мати-й-мачуха.Листки з’являються на стеблі пізніше,коли відцвітуть квітки,-сказав вчитель.-Ця рослина розкриває і закриває свої пелюстки в певний час.Розкриває близько десятої години ранку,а закриває між п’ятою і шостою годинами вечора.

Багато цікавих фактів про дерева записано у моєму щоденнику.Наприклад,у нашому лісі першим розпочинається рух соку в гостролистого клена,а красуня-береза відстає від нього на два тижні. Сік його смачний, не поступається березовому . Клени - чудові медоноси, вони дуже важливі для виживання бджіл, особливо навесні, їх часто висаджують біля пасік.Є у клена одна цікава властивість: він може передбачати погоду. З черешків листя крапелька за крапелькою течуть "сльози" - клен ніби плаче.Отже,через кілька годин буде дощ.

Плід берези - маленький горішок. Насіння дуже легке - в одному грамі налічується 5000 насінин.Є «чоловічі» і «жіночі» дерева (береза - березун), що відрізняються і за формою: у берези гілки розпускаються в сторони, у березуна - вгору.

А ось листки липи зберігають один секрет. Пучками маленьких волосків всіяно їх сріблястий зворотний бік.Коли настає темрява,з цього притулку вилазять кліщі.Вони дуже маленькі, але їх праця важлива. Саме кліщики охороняють липу від грибкових паразитів, тому дерево так довго живе і не хворіє.А ще листя має одну особливість, коли встановлюється надовго спека, воно виділяє липку прозору рідину.Тоді блищить, як лаковане. А при тривалій спеці воно темніє. Це і допомагає тіньовитривалій липі уберегтися від пересушення.Так що липа є одним з чудес природи.

Сосна - це визнане дерево здоров'я.Вона має цілющі властивості.При застуді дуже корисно дихати її лікувальним ароматом,який знезаражує повітря.Сосновий аромат дуже корисний для нервової системи, тому що ефірні масла цього дерева виділяють хвойних запах - він підвищує працездатність, заспокоює. Сосна - дерево - довгожитель, середній вік її - 600 років.Для будівництва використовують уже дорослі столітні сосни,так що треба дбайливо ставитися до цієї дивовижної рослини.

Якщо у вас є можливість прогулятись сосновим лісом-обов'язково використайте її та ближче познайомтесь з цими чудовими деревами.

Про побачене і почуте на екскурсії я завжди розповідаю вдома рідним,які мене слухають із захопленням.Ми обмінюємося цікавою інформацією.Мама мені розповіла про гарну квітку-дзвіночок,яка є лісовим готелем для багатьох комах.Уночі, коли в лісі стає прохолодно і випадає роса, комахи замерзають, їхні крильця намокають.Ось тут і стає їм у пригоді ця рослинка, яка на ніч не закриває свою квітку.Тож заповзають і залітають туди всі, хто хоче переночувати в теплі.Адже у ній температура на 4—5 градусів вища, ніж зовні.Від негоди дзвоник рятує комах і вдень.Перш ніж зірвати цю красиву й добру квітку подумай, що це чиясь домівка.

Доведено,що рослини наділені почуттями, інтелектом, володіють пам'яттю, відчуттям часу, можуть розрізняти кольори і спілкуватися між собою або застерігати один одного. Вони вміють розпізнавати загрозу, тремтять від страху, можуть кликати на допомогу,здатні взаємодіяти один з одним та іншими живими істотами на відстані,розрізняють настрій і наміри людей. А раз так,то все живе потрібно берегти,починаючи з маленького кущика або тендітної,дрібненької квіточки.Знати і берегти все це-наш святий і непорушний обов’язок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Розповідає про красу рослин.
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Біологія
 • Клас
  6 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  543
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  QX667597
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь