Оповідання «Несподівана зустріч, або Шкільна пригода Вітамінчика»

Основи здоров'я

Для кого: 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас

20.10.2021

38

2

1

Опис документу:

Оповідання можна використати на уроках основ здоров'я та під час позакласних заходів, спрямованих на формування в здобувачів освіти ціннісного ставлення до себе, до свого здоров'я. Оповідання сприяє розширенню знань дітей про овочі та фрукти, їхній корисний вплив на організм людини; сприяє вихованню в учнів бажання піклуватися про своє здоров'я.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Оповідання «Несподівана зустріч, або Шкільна пригода Вітамінчика»Одного холодного дощового осіннього ранку, коли учні 6-а класу готувалися до доурочного заходу, у двері кабінету №27 постукав … листоноша.

Цей нежданий гість своєю появою дуже здивував дітей. Вони сиділи принишклі, не розуміючи, що відбувається.

А листоноша упевненими кроками підійшов до дошки і голосно запитав: «Скажіть, чи тут навчаються діти, які часто застуджуються, а потім пропускають уроки? Якщо це так, тоді ця посилка для вас!» І листоноша поставив на стіл невеличку коробку без зворотньої адреси, а сам, попрощавшись вийшов із класу.

Діти здивовано перезирнулися. Першим до неочікуваного подарунка підбіг Дмитрик і , схопивши його, почав крутити в різні боки.

«А давайте швидше відкриємо цю коробку!»- закричав він.

«Ти що надумав?- втрутилася Аня.-Адже нам Світлана Олександрівна говорила, що чіпати невідомі предмети не можна!»

«Так то невідомі , а це нам листоноша з «Нової пошти» приніс»,- сказав Іванко.

Може, діти б ще довго сперечалися, але раптом коробка заворушилася, і з неї почувся чийсь голос: «Випустіть мене негайно, бо мені потрібно з вами поговорити!».

Дмитрик, не роздумуючи, відкрив коробку і звідти раптом вискочив …

«Хто ти?» - хором запитали діти, здивовано і з цікавістю дивлячись на свого гостя.

«Я хлопчик Вітамінчик, у вас попереду навчальний рік, тому треба бути здоровими. А прислав мене лікар Айболить, щоб я розповів вам про вітаміни, які потрібно вживати, щоб не хворіти!»

«Ну що ж, ми вміємо приймати гостей і тому з радістю послухаємо тебе»,- поважно сказала Діана, і всі діти сіли на свої місця.

А Вітамінчик почав свою розповідь: «Лікар Айболить підготував для вас загадки, відгадавши які, ви дізнаєтеся, на які вітаміни багаті різні фрукти та овочі і чим вони корисні для вашого організму.

Отже, перша загадка: «Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі»»

«Так це ж морква!» - закричав Ростик.

«Правильно, вітаміни, які містяться в моркві, поліпшують зір, роблять ваші щічки рум’яними.

А цю загадку відгадаєте? «Стоїть півень на грядках у червоних чобітках»» «Може, це буряк?» - невпевнено сказала Аліна.

«Молодець, дівчинка, так воно і є. Із буряка можна зробити корисний салат, сік його лікує головний біль, шматочки сирого буряка, прикладені до ясен, заспокоюють зубний біль. Від нежитю потрібно закапувати в ніс по 2-3 краплі соку вареного буряка. А ще він покращує роботу печінки».

«Тепер ми обов’язково будемо їсти в шкільній їдальні цей корисний овоч», - пообіцяла Люда.

А Вітамінчик продовжував: «М’ячик я смачненький, стиглий, червоненький»

«Це яблуко!» - закричали діти, перекрикуючи один одного.

«Мабуть ,любите ви яблучка, - задоволено сказав Вітамінчик.- І це правильно, бо вітаміни, які містяться в них, відіграють важливу роль в обміні речовин під час травлення. Англійці кажуть, що хто з’їдає хоч одне яблуко в день, той не звертається до лікарів, адже воно містить пектин – природний полісахарин, який має здатність очищати організм від такого «сміття», як важкі метали, пестициди, радіонукліди.

Ну, а цю відгадаєте? «Росте вона на грядках, одежина вся в латках»»

«Так це ж капуста!» вигукнув Богдан.

«Так, це вона і є, - продовжував Вітамінчик,-вітаміни, які є в капусті, допомагають вам бути сильними, міцними, стійкими до хвороб. Сік цього овоча лікує кашель, ангіну. Лист капусти можна прикладати до ран, щоб вони швидше загоювалися. А цей овоч упізнаєте? «Що то за голова, що лише зуби та борода?»»

«Хто ж не знає, що це часник?» - здивувався Валера.

«Хоч часничок і припікає язичок, але він убиває всі мікроби, береже нас від хвороб. Він чудово лікує нежить, зубний біль. Дуже корисно дихати ним»,-сказав Вітамінчик.

«Цибуля теж корисна», - зауважив розумник Діма.

«Правильно, вона корисна і в салатах, і в борщах. Не біда, що ніс щипає, зате від грипу захищає. Цибуля має летучі речовини – фітонциди, які швидко вбивають усілякі мікроби, загоюють рани, - продовжував Вітамінчик. – А цю рослину відгадаєте? «Восени, як скину листя, ягідками приберусь. Кожна гілка, як в намисті, відгадайте, як зовусь?»»

«Може, це шипшина?» - запитав Назар.

«Молодець, так, це вона. Шипшина дуже корисна й потрібна для здоров’я,у її плодах багато вітаміну С. Із її листя та ягід заварюють вітамінний чай, настій або відвар. Із пелюсток варять варення. Нею лікують хвороби печінки, нирок, головний біль», - закінчив свою розповідь Вітамінчик.

«Дякуємо тобі за таку цікаву й повчальну інформацію. Тепер, уживаючи всі ці овочі й фрукти, ми будемо завжди здоровими і школу пропускати не будемо», - пообіцяли діти.

«Я радий, що став вам у нагоді, але час прощатися. Будьте здорові!!!» - закричав Вітамінчик і раптом зник, невідомо куди.

Діти здивовано перезирнулися.

«Мабуть, він полетів у 6-Б клас, щоб і там навчити дітей берегти своє здоровя», - здогадалася Аня.

Усі діти почали збиратися на перший урок. І хоч надворі було холодно, вітряно, у вікно стукали краплі дощу, дітей це не лякало, адже вони тепер знали, що треба робити, аби не захворіти.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили