Опис на тему: Бражникові

Опис документу:
Бра́жникові (Sphingidae) — родина великих або середнього розміру метеликів. Тіло товсте, сильне. Передні крила вузькі, довші за задні. Хоботок нерідко довший за тіло. Більшість бражникових літає увечері та вночі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Бражникові

Біологічна класифікація

Домен:

Еукаріоти (Eukaryota)

Царство:

Тварини (Animalia)

Підцарство:

Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)

Тип:

Членистоногі (Arthropoda)

Клас:

Комахи (Insecta)

Підклас:

Крилаті комахи (Pterygota)

Інфраклас:

Новокрилі (Neoptera)

Надряд:

Голометабола (Holometabola)

Ряд:

Лускокрилі (Lepidoptera)

-

Macrolepidoptera

Надродина:

Bombycoidea

Родина:

Sphingidae
Pierre André Latreille, 1802

Типовий вид

Sphinx ligustri
Linnaeus, 1758

Бра́жникові (Sphingidae) — родина великих або середнього розміру метеликів. Тіло товсте, сильне. Передні крила вузькі, довші за задні. Хоботок нерідко довший за тіло. Більшість бражникових літає увечері та вночі. Гусінь велика, майже завжди з рогом на задньому кінці тіла; гусениці багатьох бражникових при подразненні прибирають позу, в якій нагадують статую сфінкса, звідки походить латинська родова назва багатьох форм — Sphinx. Відомо близько 1 200 видів, найбільші розміром (до 18 см в розмаху крил) в Бразилії. В Україні понад 20 видів бражникових, у тому числі бражник мертва голова (Acherontia atropos), бражник тополевий (Laothoe populi), бражник бузковий (Sphinx ligustri) та інші.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»