Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Побудова дисципліни у ЗДО: профілактика проблемної поведінки
»
Взяти участь Всі події

Оновлене календарно-тематичне планування з історії України 11 клас

Історія України

Для кого: 11 Клас

31.07.2019

1117

69

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування з історії України для учнів 11-го класу за оновленою програмою 2018 року, яка містить оновленні розділи та відповідність програмі. Календарно-тематичне планування може використовуватися вчителями для роботи
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Календарно-тематичне планування з історії України (1945-2017рр.) 11 клас

52 години

п/п

Дата уроку

Тема уроку

Зміст навчально-пізнавальної діяльності

Примітка

1-2

Повторення. Вступ. Узагальнення

Уроки Другої Світової війни. Післявоєнна карта світу. Друга світова війна в історичній пам’яті. Загальні тенденції світової історії. Періодизація історії України другої половини ХХ – початку ХХІ ст.. Особливості курсу історії України 1945-2017 рр. Завдання і структура курсу. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Друга світова війна в історичній пам’яті українців та інших європейців: спільне і відмінне»

Розділ І. Україна в перші повоєнні роки

3-4

Західна Україна в повоєнні роки

Посилення радянізації та репресії у західних областях УРСР. Український визвольний рух у 1944-1950-х рр.. Василь Кук. Велика блокада. Обмін населенням між Польщею й УРСР. Масові депортації (1944-1946 рр.) Операції «Вісла» і «Захід». Ліквідація УГКЦ у 1946-1949 рр. Орієнтовні теми практичних занять: «Вирвані з коренем. Депортації українців у 1944 – 1951 рр.: причини, етапи, наслідки (дослідження тематичних документів)».

Орієнтовні теми навчальних проектів: «Студії боротьби за незалежність: від УНР до УПА

5

Україна на міжнародній арені

Україна – спів засновниця ООН. Встановлення кордонів УРСР у міжнародних договорах. Обмін територіями 1951 р. Участь УРСР у міжнародних організаціях. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Україна для ООН. ООН для України»

6-7

УРСР у повоєнні роки: економіка, ідеологія, культура»

Внутрішньополітична й економічна ситуація УРСР. Масовий голод 1946-1947 рр. Ідеологічні кампанії. «Чистки» творчої інтелігенції. Культура в перші повоєнні роки. Відбудова системи освіти. Наука. Література. Володимир Сосюра. Максим Рильський. Образотворче мистецтво. Музика та кінематограф. Орієнтовні теми практичних занять: «Людський вимір війни: демографічні зміни в УРСР»

8

Повсякденне життя в перші повоєнні роки

Повсякденне життя в перші повоєнні роки. Орієнтовні теми практичних занять: «Війна пішла, а горе залишилось…». Повсякденне життя повоєнних років»

9

Узагальнення та тематичний контроль

Розділ І. Україна в перші повоєнні роки

Розділ ІІ. Україна в умовах десталінізації

10-11

УРСР у першій половині 1950-х рр.. Десталінізація

Внутрішньополітична ситуація в УРСР у першій половині 1950-х рр.. Стан промисловості і сільського господарства. Військово-промисловий комплекс. Участь українців у повстаннях у сталінських концтаборах. ХХ з’їзд КПРС. Десталінізація і лібералізація суспільного життя. Реабілітація жертв сталінських репресій. Орієнтовні теми для написання есе: «Відлига»: зміни в суспільно-політичних настроях населення України»

12-13

УРСР у другій половині 1950-х – першій половині 1960-х рр..

Адміністративно-територіальні зміни. Уведення Кримської області до складу УРСР. Зміни в управлінні господарством. Раднаргоспи. Соціальні наслідки економічної політики другої половини 1950-х-першої половини 1960-х рр.. Орієнтовні теми практичних занять: «Уведення Кримської області до складу УРСР: міфи та реальність (дослідження документів)»

14-15

Зародження дисидентського руху. Тенденції розвитку культури.

Зародження дисидентського руху в Україні та його течії. Левко Лук’яненко. Антирадянські виступи 1960-х рр.. Науково-технічна революція: внесок українців. Сергій Корольов. Реформи освіти та процеси зросійщення. Антирелігійна кампанія. Відлига в мистецтві. Ліна Костенко. Іван Драч. Василь Стус. Розвиток спорту.

16

Навчальний проект

Орієнтовні теми навчальних проектів: «В безсмерті холодно. І холодно в житті. О Боже мій! Де дітися поету?!», Творчість «шістдесятників» як закономірна реакція на виклики часу», «Ті, хто відкрили шлях у космос (внесок українців в освоєння космічного простору)

17

Узагальнення. Тематичний контроль.

Розділ ІІ. Україна в умовах десталінізації

Розділ ІІІ. Україна в період загострення кризи радянської системи

18-19

Початок економічної кризи. Повсякденне життя в місті та на селі.

Економічна ситуація в УРСР. Продовольчі програми. Орієнтовні теми практичних занять: «Повсякденне життя в місті та на селі (на прикладі кількох українських населених пунктів 1970-1980-х рр..)»

20

Політико-ідеологічна криза радянського ладу в УРСР

Ідеологічні орієнтири партійно-радянського керівництва. Конституція УРСР 1978 р. Зміни в соціальній та національній структурі населення. Орієнтовні теми практичних занять: «Конституції УРСР: «сталінська» і «розвинутого соціалізму» (порівняння Основних Законів 1937 і 1978 рр.»)

21-22

Дисидентський рух у 1970-1980-х рр..

Дисидентський рух: течії, форми і методи боротьби. Іван Дзюба: «Інтернаціоналізм чи русифікація». Михайло Брайчевський: «Приєднання чи возєднання».

23-24

Навчальні проекти

Орієнтовні теми навчальних проектів: «49 сміливців проти режиму (дослідження діяльності УГГ)»; «Студії боротьби за незалежність: від зброї до слова»; «Права людини в СРСР: декларації та реальність»

25

Культура, освіта, наука в період застою

Розвиток освіти та науки. Формування опозиційних течій у культурі. Українське мистецтво. Досягнення українських спортсменів. Молодіжний неформальний рух в Україні.

26

Узагальнення. Тематичний контроль

Розділ ІІІ. Україна в період загострення кризи радянської системи

Розділ ІV. Відновлення незалежності України

27-28

Початок перебудови в СРСР. Чорнобильська катастрофа.

Початок перебудови в СРСР. Чорнобильська катастрофа. Стан економіки. Шахтарські страйки. Поглиблення диспропорцій рівня життя населення. Орієнтовні теми практичних занять: «За живе…» Непоправні наслідки Чорнобильської катастрофи»

29-30

Зміни в ідеології та в суспільному житті періоду перебудови

Гласність і політичний плюралізм на українських теренах. Активізація національно-демократичного руху. Зміни в політичному керівництві УРСР. Формування багатопартійної системи. Культурно-мистецьке життя як вираження суспільних настроїв. Фестиваль «Червона рута». Релігійне відродження. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Український андеграунд: кіно, музика і театр кінця ХХ ст..»

31-32

УРСР в 1990-1991 рр. Проголошення незалежності

Вибори до ВР УРСР і до місцевих рад 1990р. Декларація про державний суверенітет України. Революція на граніті. Створення АРК. Меджліс кримсько-татарського народу. Спроба державного перевороту в СРСР у серпні 1991 р. Акт проголошення незалежності України. Референдум і вибори Президента України 1 грудня 1991 р. Л. Кравчук. Розпад СРСР. Міжнародне визнання України.

33

Практична робота (навчальний проект)

Орієнтовні теми практичних занять: «Злочини комуністичного режиму. Уроки для України сьогодні»; «Сто років боротьби за незалежність: 1917-2017»

34

Узагальнення. Тематичний контроль

Розділ ІV. Відновлення незалежності України

Розділ V. Становлення України як незалежної держави

35-36

Україна в 1991-1998 рр.

Державотворчі процеси в умовах незалежності України. Повернення кримських татар на історичну батьківщину. Питання адміністративно-політичного статусу Криму. Суспільно-політичне життя. Особливості формування багатопартійності в незалежній Україні. Конституція України 1996 р. Економіка України в 1991-1998 рр. Запровадження гривні. Демографічні процеси. Трудова еміграція. Орієнтовні теми практичних занять: «Основний ЗУ: умови створення й аналіз основних положень»

37-38

Україна в 1998-2004 рр.

Економіка України в 1998-2004 рр. Олігархічна система. Початок інтеграції української економіки в європейський і світовий економічний простір. Політична розбудова суспільства. Л. Кучма. Рухи протесту на початку 2000-х. Конфронтація навколо о-ва Тузла. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Інтеграція України в європейський та світовий економічний простір: виклики і відповіді»

39

Помаранчева революція

Помаранчева революція. В. Ющенко. Конституційна реформа 2004 р. Україна в системі міжнародних відносин. Орієнтовні теми для написання есе: «Помаранчева революція: національний і людський виміри»

40

Практична робота

Орієнтовні теми практичних занять: «Державне будівництво в незалежній Україні: особливості, здобутки, проблеми». Орієнтовні теми навчальних проектів: «Студії боротьби за незалежність: від культурної до політичної розбудови»

41

Узагальнення. Тематичний контроль.

Розділ V. Становлення України як незалежної держави

Розділ VI. Творення нової України

42-43

Україна від Ющенка до Януковича

Соціально-економічний розвиток і суспільно-політичне життя України в 2005-2013 рр. В. Янукович. Загострення відносин із Російською Федерацією. Орієнтовні теми практичних занять: «Екологічні проблеми України. Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи».

44-45

Революція Гідності

Революція Гідності. Небесна Сотня. Окупація та анексія Криму Російською Федерацією. Агресія Росії проти України. Російсько-українська війна. О. Турчинов, П. Порошенко. Орієнтовні теми навчальних проектів: «Усна історія Майданів: від Революції на граніті до Революції Гідності (електронна Книга пам’яті)».

46-47

АТО і гібридна війна Росії проти України

Гібридна війна. Бойові дії на сході України. АТО в Донецькій і Луганській областях. Добровольчі батальйони. Волонтерський рух. Реакція світової спільноти на агресію РФ проти України. Спроби мирного врегулювання. Орієнтовні теми практичних занять: «Зовнішні та внутрішні загрози суверенітету України в умовах гібридної війни». Орієнтовні теми для написання есе: «Відверта розмова з воїнами АТО»

48

Євроінтеграційні процеси в Україні після 2014 року

Соціально-економічний розвиток України після 2014 р. Євроінтеграційний поступ України: економічні та політичні аспекти. Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Режим безвізового в’їзду в країни ЄС для громадян України.

49-50

Особливості культурного розвитку України після 2005 року

Особливості культурного розвитку України останнього десятиліття. Релігійне життя. Зміни в системі національної освіти. Основні тенденції розвитку науки. Розвиток спорту та здобутки українських спортсменів. Література та мистецтво. Міжнародні пісенні конкурси Євробачення в Україні. Українці у світі.

51

Узагальнення

Орієнтовні теми навчальних проектів: «У 1918-му Україна здобула незалежність, у 1991-му – відновила, сьогодні – захищає»

52

Тематичний контроль

Розділ VI. Творення нової України

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.