Олександрівка, місце перебування російського композитора П.І.Чайковського

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Історичні та памятні місця Зачепилівського району

Олександрівка, місце перебування російського композитора П.І.Чайковського

“…Я люблю таке життя, і ніщо так безповортно не впливає на мене, як перебування в сільській глушині. Природа тут степова, і хоч ліс є головне джерело насолод від природи, але час од часу і степ має своєрідну красу, особливо ввечері”. Так писав 26 червня 1884 року Петро Ілліч Чайковський у листі до Надії Філаретівни фон Мекк – найщирішого свого друга, яка не один раз виручала його з фінансової скрути. А писав великий російський композитор цього листа, перебуваючи в Гранкіно – маєтку Германа Карловича Конраді. Його глухонімого сина Колю виховував брат композитора – Модест Ілліч. Саме цьому факту і мусить “завдячувати” зачепилівська земля, що тут побувала людина із світовим ім’ям.

Сьогодні Гранкіно вже немає, цей населений пункт давно злився з Олександрівкою. І тільки місцеві жителі ще називають цю частину села Гранківкою. Немає вже панського маєтку, навіть фундамент будинку розібрали селяни для власних потреб ще в 20-ті роки. Ростуть на місці конрадівської садиби кущі шипшини, як згадка про чудові троянди, які чарували і приваблювали зір творця неперевершеної музики, коли він прогулювався алеями парку, відпочивав в тіні саду.

Не часто бував П.І.Чайковський в наших краях – декілька днів ранньої осені 1879 року (24-25 вересня), потім влітку 1882 (6 червня-24 липня) і 1884 років (11 червня-20 липня), проїздом у 1890 році (8-14 серпня), останній візит – за кілька місяців до смерті в середині літа 1893 року (18 червня-4 липня)

“…Гранкіно понад усяке сподівання мені дуже сподобалось”, таким було перше враження Петра Ілліча у 1879 році; і воно не змінилося до кінця життя: “Живеться тут до нестями приємно”, - це вже слова з листа, написаного у 1893 році.

Та в селі композитор не тільки відпочивав, а й продовжував працювати над своїми музичними творами.

Тут він працював над оперою “Мазепа” за однойменною поемою О.С.Пушкіна, Третьою сюїтою, Концертною фантазією для фортепіано з оркестром, Третім концертом для фортепіано з оркестром, Шостою симфонією.

6 листопада 1993 року, саме в той день. Коли минуло 100 років з дня смерті Петра Ілліча Чайковського, в центрі села Олександрівка було відкрито памятник великому російському композитору. Автори ансамблю: скульптор – москвич Федоров В.П., архітектор – харківянка Хоменко Н.О.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!