Олександр Копиленко «Надходить осінь».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 25.

Тема: Олександр Копиленко «Надходить осінь».

Мета: розширювати знання учнів про пору року — осінь; збагачувати їх уявлення про красу рідної природи, особливості рослинного та тваринного світу в різні пори року; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Дзвоник дав усім наказ:

- До роботи швидше в клас.

Працюватимемо старанно,

Щоб урок пройшов не марно.

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Запитала мишка мишку:

Ти чого погризла книжку?

Мишка їй відповідала:

їжі іншої не мала.

В. Каліна

III. Повідомлення теми і мети уроку

Відгадайте загадки.

Голі поля, мокне земля. Доти поливає.

Коли це буває? (Восени)

У садках, гаях блукає Жовті шати одягає. Золотисту стелить постіль — Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)

Ось і настала золотокоса осінь. Сонце ще довго сяє на ясному небосхилі, проте воно вже не таке спекотне, як улітку, а ніжно-ласкаве, лагідне. Повітря прозоре, легке, у ньому далеко чути кожен звук. Небо часто хмариться, ідуть дощі, жовтіє та опадає листя, відлітають у вирій птахи, готуються до зими звірі, у садах та городах збирають фрукти та овочі.

IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

  1. Робота над оповіданням Олександра Копиленко «Надходить осінь».

  1. Читання оповідання вчителем.

Про яких птахів згадано в оповіданні?

Які птахи першими відлітають?

Фізкультхвилинка

Червона Шапочка маленька

По лісу йшла собі раденько.

Знайшла там ягідку червону.

Нагнулась, взяти щоб в долоню.

А далі — ягідка вгорі.

На розлогому гіллі.

Висить собі й милує око.

Зірвем її ми дітворі.

Бо ж так кортить, хоча й високо.

Підстрибнем високо мерщій.

Стрибай і ти, лишень не стій.

Затерпли рученьки від праці.

В кулак зберемо наші пальці,

А потім їх потрясемо.

Спочити пальчикам дамо.

Сідайте, діточки, за парти.

Навчання — праця.

Це, не жарти.

  1. Скандоване напівголосне читання

  2. Самостійне читання оповідання учнями.

2. Робота в групах.

Яку картину ви намалювали б до оповідання?

VI. Підсумок уроку

Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

Який новий твір про осінь запам'ятали?

Хто його автор?

Чого навчають нас твори про природу?

Перевірте прикмети.

Грім у вересні — на теплу осінь.

Павутиння стелиться по рослинах — до тепла.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
9
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!