Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Олександр Довженко. Теорія літератури

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Олександр Довженко дуже мудро писав про свій світогляд: «Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє. Чому ж я мушу зневажати минуле? Невже для того, щоб навчити онуків ненавидіти колись дороге і святе моє сучасне?» Прекрасна романтична повість О. Довженка «Зачарована Десна» цінна і близька читачеві також тим, що вона увібрала в себе весь зв'язок поколінь — без пафосу, без непотрібних акцентів — ми ясно бачимо перед собою покоління простих трудящих людей, що народжуються і помирають на своїй землі, змінюючи один одного, живучи в гармонії зі світом, природою, самим плином життя. Корінням своїм сягаючи далеких-далеких часів, змінюють одне одного покоління українського народу, зігріті сонцем, оповиті запахами степових трав та землі, рипінням чумацьких возів та плюскотом води... Розуміння цієї простої, на перший погляд, істини схоже на прозріння... Мені здається, у сучасну епоху глобалізації суспільства, в епоху певної національної та історичної амнезії, нам слід більше звертатися до таких творів, як «Зачарована Десна» О. Довженка: в жодному разі не для того, щоб згадати про минуле України, про зв'язок поколінь, про свій родовід, але для того, щоб відчути все це!..

"Сучасне – завжди на дорозі з минулого в майбутнє", – говорив один із найвидатніших кінорежисерів України і світу О. Довженко. І таки справді: зберегти в сучасному надбання минулого, усі витвори нашого історичного буття і національного генія, аби передати їх майбутнім поколінням, – висока і благородна місія всіх, хто причетний до складових проблем культурного будівництва. Світовий досвід та практика сьогодення свідчать, що занепад культури, байдужість до духовного розвитку нації, зневага до культурної спадщини призводять до непоправних утрат у всіх сферах суспільного життя – економічній, політичній, соціальній.

Сучасне – завжди на дорозі з минулого в майбутнє. Наше завдання – зберегти в сучасному надбання минулого і передати їх майбутнім поколінням.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.