+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Охорона природи в Україні

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок прес-конференція з природознавства в 4 класі

Тема. Охорона природи в Україні.

Мета. Поглиблювати і розширювати знання дітей про вплив людини на природу, учити усвідомлювати необхідність зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати, сформувати уявлення про охорону природи в Україні. Розвивати уміння узагальнювати самостійно добирати матеріал за темою. Виховувати чуйне ставлення до природи, викликати бажання зберігати її красу.

Хід уроку

І. Організація класу

- дорогі діти, сьогодні ми запрошені до студії на незвичайний урок. Наша прес-конференція присвячена одному з найважливіших питань сучасного життя – проблемі охорони природи в Україні. На нашій конференції зібрались журналісти, учені-біологи, представники Міністерства, наукові співробітники та інші люди, завдяки яким відбувається природоохоронна діяльність в Україні.

ІІ. Робота над темою уроку

Природа… це слово сповнене глибокого, хвилюючого змісту. Перед кожним із нас постає неосяжний, різноманітний світ тварин і рослин, чарівні краєвиди, чисті ріки, глибокі озера, дрімучі ліси та високі гори. Зачаровує солов’їна пісня, вабить голубінь ріки, зворушує шепіт пшениці. З давніх-давен природа була основою життя людини. Вона споконвічно не жаліє нам нічого, даруючи щедро свої дари, а від нас просить лиш одного – щоб до неї люди добрими були.

Ліси, ґрунти, озера, ріки, рослинний і тваринний світ

усе це зараз і навіки повинен бачити твій рід.

Усяк малий. Усяк той дід повинен знати на весь вік:

«Якщо з природи щось черпати, то мусиш їй і спокій дати,

а головне - про неї дбати, знати, любити та охороняти.

Прошу ставити запитання

Кореспондент журналу «Здоров’я і довголіття»

Який стан навколишнього середовища в Україні в наш час?

Учений-еколог

Природа України щедра, багата і різноманітна. Та бурхливий розвиток промислового і сільськогосподарського виробництв, будівництво міст, розширення мережі залізничних і автомобільних шляхів, осушення боліт, зрошення посушливих земель – все це призвело до значних змін у природі, вплинуло на екологічну рівновагу, видовий і кількісний склад флори і фауни. Стан навколишнього середовища України на сьогоднішній день вважається критичним. За тривалістю життя населення України посідає 52 місце в світі. 1991 р. зареєстровано природне скорочення населення. Усе більше забруднюється повітря, водойми. А всі знають, що вода і повітря необхідні для життя рослин і тварин, хворіють люди.

Прес-секретар газети «Зелена планета»

  • Що завдає найбільшої шкоди навколишньому середовищу нашої країни?

Керівник комітету з розслідування наслідків аварії на ЧАЕС

Трагедією в житті українського народу стала аварія на Чорнобильській АЕС.

За незриму мить на нашу землю вилилась отрута, внаслідок якої дуже забруднилось навколишнє середовище, а це негативно позначилось на флорі і фауні, на здоров’ї людей.

Редактор газети «Екологія та охорона природи»

Що ви можете сказати про безконтрольне вирубування лісів, особливо у Карпатських горах? Як впливає це на природу і які заходи потрібні для запобігання негативного впливу?

Представник Міністерства лісового господарства

На жаль, безконтрольне вирубування лісів спричиняє вивітрюванню ґрунтів, його зсуви в горах, утворення ярів і балок. Від вирубування лісів і осушення боліт міліють, а в спеку і пересихають водойми. Адже ліс і болото їх живлять. Для того, щоб запобігти такому негативному впливу лісництва та лісо насінні станції вирощують цінні породи дерев і відправляють їх насіння в усі куточки України з метою поновлення лісів там, де вони зникли.

Журналіст телеканалу «Тоніс»

  • Які заходи спрямовані на охорону й збереження природи в Україні?

Співробітник державного комітету з питань охорони природи

У нашій країні прийнято ряд законів і програм, спрямованих на охорону і збереження природи. Серед них Закон «Про охорону навколишнього природного середовища», «Державна програма охорони та відтворення Азовського і Чорного морів»

Опис документу:
Поглиблювати і розширювати знання дітей про вплив людини на природу, учити усвідомлювати необхідність зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати, сформувати уявлення про охорону природи в Україні. Розвивати уміння узагальнювати самостійно добирати матеріал за темою. Виховувати чуйне ставлення до природи, викликати бажання зберігати її красу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти