Головний член односкладного речення не називаємо підметом або присудком, тому що ці поняття взаємопов'язані, не можуть існувати один без одного. А в односкладному реченні єдиний головний член суміщає в собі функції і підмета, і присудка. Другий головний член у такому реченні не потрібен, бо зміст і так зрозумілий. Тож надалі користуватимемось такими термінами: головний член речення у формі підмета або головний член речення у формі присудка.


