і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Одиниці вимірювання Урок - подорож " Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими / 4 клас

Одиниці вимірювання Урок - подорож " Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими / 4 клас

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Урок – подорож

Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими

/ 4 клас /

Вчитель початкових класів

СЗШ №33м. Львова

Прус І.І.

Урок – подорож

Тема. Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими.

Мета. Систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання довжини;вправляти у заміні одиниць вимірювання; закріпити вміння розв’язувати задачі на спосіб відношення; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання. Карта України, іграшковий потяг, картки із завданнями.

Тип уроку. Урок-подорож

Зміст уроку

  1. Організаційний момент

Щоб урок пройшов не марно

Треба сісти рівно, гарно

Спитати хочеш – не гукай,

А тільки руку піднімай.

  1. Контроль і закріплення знань

  • Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми відправимось у подорож по Україні, побуваємо у різних куточках нашої неосяжної Батьківщини.

  • А яким транспортом будемо подорожувати, дізнаєтесь розв’язавши приклади з карток та результати підставите у таблицю.

48 000 : 1 000 10 = 480

160 100 : 10 = 1 600

5 600 10 : 100 = 560

9 100 10 : 1 000 = 91

12 100 : 10 = 120

Г П Т О Я

120 480 560 1 600 91 ( потяг )

  • Сідаємо у потяг і в путь. Але щоб отримати дозвіл на відправлення давайте перевіримо домашнє завдання.

а) Поясніть розв’язування задачі №257 ( тип задачі )

б) Складіть задачу обернену до даної

12 ящ. – 180 кг ог.

20 ящ. - ? кг ог.

  1. 180 : 12 = 15(кг)- в 1 ящику

  2. 15 20 = 300(кг)

в) Прочитайте приклади, у яких остання дія – віднімання

753 – 187 3 = 192

8 109 – 618 = 254

СТАНЦІЯ «ОБЧИСЛЕНЬ»

  • Ось і наша перша станція, що знаходиться у м. Києві.

  • Що ви знаєте про це місто?

( розповіді дітей, доповнення вчителя )

  • Ця станція приготувала для нас багато цікавих завдань

а) 345 000 + 7 = 2 800 : 100 =

834 000 + 5 = 31 700 : 10 =

834 000 + 825 = 92 1 000 =

254 000 + 600 = 5 000 : 1 000 =

483 000 + 548 = 240 10 =

б) Гра « Хто швидше?»

450 2 1 000 – 550 200 10

900 – 150 450 : 9 2 000 : 400

750 : 15 50 : 2 5 80

50 – 16 25 3 400 + 600

34 5 75 + 25 1 000 + 340

170 100 1340

в) Записати у вигляді розрядних доданків

4 395 =

6 087 =

7 502 =

3 004 =

г) Довжина коридору 10 м, ширина – 3м. Знайти периметр коридору.

д) Зозуля за 1 год може з’їсти 100 гусениць. Скільки гусениць вона з’їсть за добу ?

Станція « Повторення»

  • Ми під’їжджаємо до Харкова. Чим відоме це місто?

( відповіді дітей, доповнення вчителя)

  • Переїжджаючи з міста до міста ми долаємо певну відстань. А в чому вона визначається? ( км )

  • Що це за величина вимірювання? ( одиниця вимірювання довжини )

  • Які ще одиниці довжини ви знаєте? Назвіть від меншої до більшої. ( мм, см, дм, м, км)

а) Прочитайте з дошки таблицю мір довжини. Запам’ятайте її.
1 см = 10 мм 1 м = 10 дм
1 дм = 10 см 1 км = 1000 м
1 м = 100 см 1 км = 100 дм

  • У скільки разів 1 м більше від 1 см, від 1 дм, від 1 м?
    б) Робота з підручником
    №260 ( усно, коментовано)
    №261 ( усно, коментовано)

262 (письмово, коментовано)

64 км = 64 000м 25 м = 2 500 см

10 км = 10 000 м 25 м = 250 дм
10 м = 1 000 см 25 м= 25 000 мм

20 м 8 см = 2 008 см
20 м 8 дм = 208 дм
20 м 8 мм = 20 008 мм

СТАНЦІЯ «САМОСТІЙНА»

  • Наш потяг прибув у Запоріжжя. Чим цікаве це місто?

( розповіді учнів, доповнення вчителя )

  • Що означає слово «козак»? (вільна людина)

  • Як називається місце поселення козаків? (Січ)

  • Що ще ви знаєте про козаків?

  • Ця станція приготувала завдання яке ви розв’яжете

самостійно

264 (письмово)

36 – 16 2 = 4 50 : 7 = 7( ост. 1) 238 + 475 = 713

978 – 984 : 3 = 650 810 : 54 =15 540 : 6 = 90

СТАНЦІЯ « Відпочинкова»

  • Їдемо на південь до Одеси на станцію « Відпочинкову».

Фізкультхвилинка

Що ж, мабуть прийшла пора

Всім нам відпочити.

Встаньте, діти, усміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній

І до сонці потягніться,

В різні боки нахиліться.

Покружляли, потяглися,

Й до роботи знов взялися.

СТАНЦІЯ « Історична»

  • А ось і п’ята зупинка у місті Кам’янці – Подільському.

( розповіді дітей про місто та доповнення вчителя)

  • Раніше люди користувалися іншими одиницями вимірювання довжини. Ознайомимося з ними і ми.

САЖЕНЬ- 2м 13 см

АРШИН- 75 см

ЛІКОТЬ – 46 см

ПЯДЬ – 17 см 8 мм

МИЛЯ – 1км 600 м

ДЮЙМ – 2 см 5 мм

СТАНЦІЯ « Наукова»

  • Попереду гори Карпати і станція « Наукова».

  • Яка найвища гора Карпат? ( Говерла 2061 м)

Ця станція приготувала нам цікаві задачі.

а) задача № 263 ( письмово)

3 кг – 2 кг

12 кг - ?кг

  1. 12 : 3 = 4 ( рази)

  2. 4 2 = 8 ( кг)

( тип задачі – спосіб відношення)

б) задача № 265 (карта Глухівського району)

- Кожна карта має свій масштаб. Що таке масштаб?

( масштаб вказує у скільки разів зменшено або збільшено справжні розміри предметів і відстань між ними 1 мм : 750 м )

Глухів – Шевченкове – 15 км

Глухів – Червоне – 14 км 250 м

Шалигіне – Баничі – 16 км 500 м

Пустогород – Червоне – Глухів – 22 км 500 м

СТАНЦІЯ « Підсумкова»

Ось і наше рідне місто. Ми прибули у Львів після довгої та цікавої подорожі.

  • Про що ви дізнались на цьому уроці?

  • Чи сподобалось подорожувати містами України?

  • Про яке місто хотіли б отримати ще більше інформації?

Я бажаю, щоб уявна подорож для вас стала явною.

Домашнє завдання с. 42 № 266, 267.

Книга вчить

як на світі жить

.

Мета. Довести, що читання книг – це насолода і відпочинок, вчити дітей бережно ставитись до книги; розвивати уміння правильно читати книги; формувати загальнолюдські цінності.

Оформлення залу. Вишиті рушники, виставка бібліотечних книг, вислови про книгу, макет книги.

  1. Любі хлопчики й дівчатка!

В нас сьогодні книжки свято.

Будем разом відзначати,

Друга книгу шанувати!

  1. Доброго дня, друзі. «Хто багато читає, той багато знає» - так кажуть у народі. І це правда. Книжка вчить, як на світі жить, книжка відповідає на безліч запитань. І кожна людина знає, що найвідданішого і наймудрішого друга, ніж книга, не знайти.

Пісня «Тиждень книги»

1 ст.

На майдані зазвучало:

«Тиждень книги», як сигнал.

За годину місто стало,

Мов один читальний зал.

Пр – в

Всі читають урочисто-

І безвусі, й вусачі.

Скільки мешканців у місті,

Стільки в ньому читачів.

2 ст.

У тролейбусах читають,

Щось мугикають під ніс.

Сторінки перегортають

Під ритмічний стук коліс.

Пр – в

3 ст.

За той тиждень розмаїті

Так сподобались книжки,

Що кладуть донині діти

На ніч їх під подушки.

Пр – в

  1. В кожнім домі, в кожній хаті,

В кожнім місті і селі, -

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.

  1. Книга нам несе чудовий,

Знань нелічений запас.

Світ яскравий, кольоровий

Відкриваються для нас.

  1. Все, про що не здогадався,

Навіть думати не міг,

Чи не знав, чи сумнівався, -

Дізнаємся ми із книг.

  1. Книжковий дім – бібліотека.

Це – затишок думок святих,

Бібліо – звали книгу греки

Цю назву ми взяли від них.

  1. На стелажах,

В просторих залах

Книжки й книжки

В рядках тісних.

Спасибі тим, хто їх писав

Ми розум дістаємо з них!

Пісня « Друг і порадник»

1 ст.

Слід книгу хорошу узяти –

І диво ввійде до кімнати:

Засяє зоря, гойднуться моря,

Й до дальніх країн –

Вже рукою подати.

Пр – в

Книга завжди нас вчить

До мрії шляхи долати.

В сумну і в щасливу мить

Вона – твій друг і порадник.

2 ст.

Герої улюблені наші

Нам приклад чудовий, безстрашний.

Ми з ними добріш,

В усьому сильніш

І навіть, здається, на крихітку старші.

Пр – в

  1. Бачить – не баче,

Чути – не чує.

Мовчки говорить, дуже мудрує.

Часом захоче – правди навчає,

Іноді бреше всіх звеселяє.

Люба розмова, будемо, діти,

З нею довіку жити – дружити.

Хто ж ти такая в світі щаслива,

Мудра, правдива, і жартівлива?

Як не вгадали стану в пригоді:

Річ коротенька – книжка та й годі.

  1. Усе чим ви цікавитесь

Ви знайдете в книжках.

На всі питання – відповіді

На їхніх сторінках.

  1. Сторінки немов могутні крила

Читай, лети на горду висоту.

Відкрили книгу – значить ми відкрили

Нову країну – мрію золоту.

  1. Книги, книги на полицях

Завжди тихо поміж книг.

Та яку з них не розгорнеш –

То й легенда в кожній з них.

  1. То в одній – синіє море

В іншій – криється тайга,

А ось в цій – Північний полюс,

Де морози і пурга.

  1. Все, що серце і розум

Вік творили не один,

Повизбирувало людство

В книги – перли із перлин.

  1. Нас поведуть вони у мрію,

Щоб розпізнати суть буття.

Пройдешні нам шляхи відкриють

І стануть школою життя.

  1. Ми всі вчимося залюбки,

Гартуємось, міцніємо.

Читаєм з захватом книжки

І про майбутнє мріємо.

  1. Дорога нам книжка кожна,

Нам без книг ніяк не можна,

Голоси дзвенять навкруг

А як книжка часом хвора –

Значить наша в тім вина

Ми її починим скоро

Враз одужає вона!

( заходять пошарпані книги)

Ведуча 1

У Скворцова Гриші

Книги найбрудніші.

Всі вони патлаті, порвані, горбаті.

І немає в них лиця,

Без початку без кінця

Палітурки, як ганчірки.

Всі книжки ридають гірко.

1 – а книга

Бився Гришка з хлопчаками

І розмахував книжками.

Дав Мишку по голові –

Була книжка – стало дві.

2 – а книга

Той у книжку – от пригода

Запихає бутерброда

Той – чи є бруднулі гірші!

Залива чорнилом вірші

3 – я книга

Бідоласі Робінзону

Одяг зідрано з картону.

А в граматиці помятій

На сторінці 35 – ій

Виліз раптом сажотрус

4 – а книга

В географії Петрова

Намальована корова.

І написано: « Сія, географія моя».

Хто цю книжку візьме з тиха,

Той зазнає горя й лиха.

Ведуча 1

Запитала книжка в книжки:

Усі

Як позбутися нам Гришки?

Ведуча 1

І сказали брати Грімм:

4 – а книжка

Що ж, покинем Гришин дім!

Втечемо в бібліотеку,

Затишно і любо там.

Вона зовсім недалеко

От і добре буде нам.

Ведуча 2

Не було у книг лиця

Без початку, без кінця

« Бідні книги, на шматки

Вас порвали хлопчаки!

Ми пошлем вас до лікарні

Лікарі там дуже гарні».

Ведуча 1

Безпритульниці каліки

Увійшли у зал великий.

Світять лампи над столом

А полиці всі за склом.

Всі у шкіряній оправі

Там книжки уздовж стіни.

Всі, як глядачі цікаві

Зверху дивляться вони!

Лікар

Я лікар книжковий, я книги лікую

Я хворі сторіночки їм ремонтую.

Мої пацієнти – брудні з дірочками.

Кому з вас погано, ходімо за нами,

Я дам вам сорочку з паперу і клею

Щоб книгу зцілити – в лікарні усе є!

Тут вас, бідних, пожаліють,

І почистять, і зашиють.

Ведуча 2

Вийшли книги із лікарні,

Сторінки їх стали гарні,

На нові оправи вміло

Ярлики їм наліпили.

Понесли в просторі зали

І полиці їм вказали.

Ведуча 1

А у Гриші знов невдача:

Гриші задана задача.

Став шукать задачник Гриша,

Заглядає він під ліжко,

Під столи, під табуретки,

Під дивани і кушетки,

У печі шука, в відрі

І у будці у дворі.

Ведуча 2

Гриші боляче і кривдно,

А задачника не видно.

Що робити? Як тут буть?

Де задачник роздобуть?

Хоч топися – хоч в далеку

Поспішай бібліотеку.

Ведуча 1

У читальний зал великий

Забігає Гриша з криком,

Став питати шалапут:

« Даєте книжки ви тут?»

А книжки на всі лади

Закричали… « Геть іди!»

1 – а книга

Обіцяйте нам, малята,

Із бажанням нас вивчати.

2 – а книга

Книги завжди бережіть,

Сторінки книжок не рвіть.

3 – а книга

Книга ваша – вірний друг

Розповість про все навкруг.

4 – а книга

Поруч вам із нею йти

Тож друга треба берегти.

Пісня « Хто з книгою щиро дружить»

Хто з книжкою щиро дружить,

Тому вона вірно служить.

І в житті допомагає

Уму – розуму навчає.

Пр – в

Я ж тебе обгортаю,

Я ж тебе доглядаю,

Ти для мене вірний друг,

Бо відкрила світ навкруг.

2 ст.

Я люблю казки чарівні,

Де є гномики й царівни,

І закинула ляльки,

Бо читаю всі книжки.

Пр – в.

3 ст.

Казка вкрила мої очі,

Щоб я спав гарно щоночі.

А як став я підростать,

Сам почав книжки читать.

Пр – в.

4 ст.

Каталоги й картотеки

Гордість це бібліотеки.

Ви із ними подружіться –

Це в житті вам пригодиться.

Пр – в

А я добре, а я добре все тут знаю,

Каталоги й картотеки розрізняю.

Ще трішечки підросту –

В інститут я поступлю.

Гуморески

Кицька – читачка

Є в школярочки Оленки

Кошеня маленьке-

Таке жваве, чепурненьке, гарне, веселеньке.

Якось воно собі нишком

Гралося у хаті,

А Оленка взяла книжку,

Почала читати.

Раптом кицька – плиг до неї

Пеститься, муркоче

Немов казки також цеї

Прочитати хоче.

Аж зненацька на малюнку
побачила мишку.

Оченята у кішечки зблиснули азартом:

З мишенятком хоч трішечки

Погратися варто!

З’явилась в маленької якась хижа сила.

Кігтиками гостренькими мишку зачепила.

Не заважай шалапутко,

Казочку читати,

Бо інакше тебе хутко викину із хати!

А кицюня – муркотати,

Мовби відповіла:

« Я ж сторіночки гортати помогти хотіла».

Книгозбірня

В тебе в хаті, Марку,

Ціла купа книг!

Чом ти досі шафи

Не прибрав для них?

« Де ж її дістанеш?»

Марко запитав:

« Там же, де і книги

Ти свої дістав».

Марко глянув косо:

В тебе розум є?

Хто ж в бібліотеці

Шафи видає?

Ворона

Що ворона поробляє?

Третій день казки читає.

І каркоче тишком – нишком:

« Ця якась погана книжка! –

Все про вовка, про лисицю,

Про кота, про рукавицю,

Навіть є про жабу трошки,

Є ще про Котигорошка,

Є про змія що літає…

Лиш про мене тут немає.»

Читака

Повернувшись з магазину,

Так сказала ненька:

Ось тобі, коханий синку,

Книжечка новенька,

Не замурзай хоч цієї.

Не журись, матусю,

Обіцяю, що до неї,

Навіть не торкнуся.

А тепер проведемо літературний конкурс « З якої казки герой?»

  1. Хто моторчик свій заводить?

З даху в гості хто приходить?

Веселиться і співає

Та цукерки наминає.

Є у нього справжній друг

Найцікавіший малюк. ( Карлсон)

  1. В батька хлопчик дуже гарний

Незвичайний, дерев’яний.

Любить дуже батько сина,

Забіяку … ( Буратіно)

  1. Виріс цей хлопчина

З малої деревини,

У печі зміючку спік,

Сам на дерево утік,

Його гусятко врятувало,

На крилечка свої взяло.

Принесло до тата й мами

Частуватись пирогами. ( Івасик – Телесик)

  1. Я бабусі у корзинці

І обід несу й гостинці.

Раптом – сірий вовк із хащі

Роззявляє сіру пащу

Відгадайте – ну, будь – ласка,

Звідки я, з якої казки? ( Червоний капелюшок)

  1. З’їла жінка горошину,

Згодом народила сина.

Виріс як з води хлопчина,

Захищать пішов родину.

Бився із змієм булавою,

Врятував братів з сестрою. ( Котигорошко)

  1. Я – сміливий хлопчик – Зух

У мене могутній дух:

Як скубне хто за чуприну,

Буде плакать мов дитина,

Мені море по коліно,

А зовуся … ( Цибуліно)

  1. До прогулянки він ласий.

Є на мед чутливий нюх.

В нього друг хлопчина Робін

Упізнали … ( Вінні Пух)

  1. Мій друже й супутнику,

Книго моя,

Завжди на дозвіллі

Де ти – там і я.

  1. Ми добре з тобою

Проводимо час.

Чудова розмова

Триває у нас.

  1. Іду я на поклик

Чаруючий твій,

Спускаюсь до моря

І бачу прибій.

  1. З тобою шляхи

Пролягають мої

В найдальші віки

І найдальші краї.

  1. Навчаєш відважним,

Правдивим рости,

Любити природу

Свій край берегти.

  1. Ще змалку тобою

Я звик дорожить,

Без доброї книги

Мені не прожить.

  1. Не викинь книгу на смітник

Віддай її в бібліотеку,

Бо книга – скарб, у ній для тебе

Думок і висловів квітник.

У ній поета віршів море,

Кохання, радість, смуток, біль.

А ще – незвідані простори

Письменник відкриває в ній.

Тож дурно книгу не змарнуй –

Бібліотеці подаруй.

Пісня « Марш книголюбів»

1 ст.

Гей хлоп’ята і дівчата,

Раз, два, три!

Всіх вітаємо зі святом,

Раз, два, три!

Я читач твій, книжко мила,

Бо знання – велика сила.

Раз, два, три.

2 ст.

Буде дощик, а чи спека,

Раз, два, три!

Жде мене бібліотека,

Раз, два, три!

Поспішу до неї радо,

Як солдатик на параді,

Раз, два, три!

3 ст.

І одне я твердо знаю,

Раз, два, три!

Книжку гарну прочитаю,

Раз, два, три!

Про епохи і народи,

Про події і пригоди,

Раз, два, три!

4 ст.

Щоб почули нас далеко!

Раз, два, три!

Хай живе бібліотека!

Раз, два, три!

Вам здоров’я та удачі,

Віншуваннячка дитячі,

Раз, два, три!

  1. Нам прощатися зараз пора

Вас вітаємо ще раз зі святом.

Миру, щастя, добра,

Вам бажаєм багато – багато.

  1. Хай вечори святкові не спішать,

Останній промінь сонця не ховають.

Якщо із буднів не робити свят,

То і найкращі обрії зникають.

  1. Дай же, Боже, всім присутнім

Добрих, довгих і щасливих літ.

Хай добре працюється і живеться.

Щастя, здоров’я і радості

До глибокої старості.

  1. Низький уклін Вам, бібліотекарю.

Нехай щодня Вам лиш удача сяє

Цього ми Вам бажаєм знов і знов.

А доля щедро Вам лиш посилає

Надію, Віру і Любов.

( виступ бібліотекаря, подарунки першокласникам.)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Систематизація знань учнів про одиниці вимірювання довжини , закріплення навичок у заміні одиниць вимірювання; закріплення вміння розв’язувати задачі на спосіб відношення; вдосконалення обчислювальних навичок. Виховування любові до рідного краю.
  • Додано
    23.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    7324
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    SC315630
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання