і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Одиниці вимірювання маси. Заміна одних одиниць вимірювання маси іншими

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Одиниці вимірювання маси. Заміна одних одиниць вимірювання маси іншими

 

Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання маси; вправляти в знаходженні частини від заданої величини; вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця одиниць маси.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Пояснити правила переходу одних одиниць вимірювання довжини до інших (№ 267).

• Скласти вираз для розв’язання задачі № 268.

2. Завдання для опитування. Робота за індивідуальними картками

Вставити у віконця потрібні числа.

3. Фронтальна робота

Порівняти:

5 м 4 дм і 5 м 40 см

7 км 680 м і 7 км 068 м

4 дм 8 см і 5 дм

15 мм і 1 см 5 мм

4. Обчислити.

7 см + 3 см 4 мм

313 мм — 212 мм

7 см 9 мм — 3 см 2 мм

5 м 3 дм — 1 м 9 дм

 

II. Вивчення нового матеріалу

1. Бесіда з метою з’ясування, які одиниці маси діти вже знають

2. Пояснення

— Для вимірювання маси великих вантажів недостатньо користуватись кілограмом, використовують центнер і тонну.

3. Робота за таблицею

1 т = 1 000 кг

1 т = 10 ц

1 ц = 100 кг

1 кг = 1 000 г

4. Хвилинка цікавого. Історична довідка

— У давнину користувались іншими одиницями вимірювання маси. Прочитайте їх на таблиці.

Золотник — 4 г

Гривня — 400 г

Пуд — 16 кг

Фунт — 400 г

5. Первинне закріплення. Вправа № 269

6. Коментоване розв’язання задачі № 270

7. Фізкультхвилинка

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Розв’язання задачі № 274 (фронтально)

2. Самостійна робота за варіантами (№ 276)

І варіант — перший рядок, ІІ варіант — другий рядок.

3. Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 277 за коротким записом

15 л — 12 кг

300 г 60 л — ? кг

 

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 278, 279.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    103
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    2
  • Номер матеріала
    RQ861212
  • Вподобань
    0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь