Один місяць із життя Романа Шухевича

Історія України

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

18.08.2020

165

4

0

Опис документу:
Ще у червні вирішив підготувати щось цікаве про Романа Шухевича (дню народження приурочувалось). І вийшла ось така річ. Я ділюся самим напрацюванням (нічого унікального, дану інформацію можна загуглити й підібрати, але тут наявне творче опрацювання), а головне - ідеєю. Це краще, ніж просто знайти статтю і роздрукувати, виконуючи подібне завдання, здобувач освіти точно муситиме працювати більше, ніж просто Ctrl+C/Ctrl+V
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Червень у житті Романа Шухевича.

30 червня 1907 року він народився. Вітаємо, друже Білий, Дзвін, Чух, Тур, Степан і Чернець (і це ще не всі псевда нашого героя).

18 червня 1934 року було заарештовано у зв'язку з убивством міністра внутрішніх справ польського уряду Броніслав Пєрацького (15 червня того ж року). Атентат був відплатою за так звану пацифікацію - спробу "умиротворення" українців Галичини. Що цікаво, Шухевич плянував теракт, а безпосередній виконавець убивства успішно виїхав до Латинської Америки, де й дожив до старості.

30 червня 1941 року він разом зі своїм батальйоном увійшов до Львова, де було проголошено  Акт відновлення Української Держави. А ще того ж дня у тюрмі у Львові він виявив тіло свого закатованого енкаведистами брата…

З 1 по 15 червня 1948 року відбулася нарада, де Провід оцінив міжнародну ситуацію (висловлювалися сподівання конфлікту між США і СРСР, а отже готовність взяти владу у свої руки за таких обставин. До речі, так і сталося, але війна стала «Холодною», оскільки обидві сторони мали ядерну зброю) та вирішено здійснити деяку реорганізацію підпілля й посилити коспірацію.

30 червня 2007 року у селі Тишківці Івано-Франківської області урочисто відкрили Будинок-музей родини Шухевичів. Адже Шухевичі – це не лише командир УПА, а й низка визначних діячів українського національного руху.

30 червня 2017 року проспект Генерала Ватутіна був перейменований на проспект Романа Шухевича у Києві – таким чином участь в декомунізаціїстала своєрідним продовженням боротьби навіть після смерті.

Таким чином - Роман Шухевич - успішний підприємець-рекламіст, пластун, спортсмен, активний член УВО, згодом – ОУН, команди УПА. А ось так мала би виглядати мапа колишнього СРСР, якби ця боротьба увінчалася успіхом трохи раніше, ніж у 1991 році. Кажуть, що то також ідея Шухевича

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.