Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Образи історичних осіб – оборонців рідної землі, створені народною уявою
Б. Хмельницький Богда́н Хмельни́цький (27 грудня 1595 (6 січня 1596)[1] — 27 липня (6 серпня) 1657) — український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави в Наддніпрянській Україні (1648–1657). Шляхтич, реєстровий козак, військовий писар, з 1648 року — гетьман Війська Запорозького .
Історична пісня «Чи не той то хміль?»
«Та, ой, як крикнув же та козак Сірко» Іван Сірко́ (* 1605 (1610) - 1680) подільський шляхтич, козацький ватажок, кальницький полковник, напівлегендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях.[1] Герой багатьох українських пісень і казок. Після своєї смерті вважався характерником. Кошовий отаман Іван Дмитрович Сірко»
Макси́м Залізня́к (народився близько 1740 - помер 1768) - керівник гайдамацького повстання (1768–1769 років), відомого під назвою Коліївщина, козацький отаман. Син селянина з містечка Медведівки (на Чигиринщині), народний герой Коліївщини. У 1768 р. він зібрав у Холодному Яру, на Чигиринщині, гайдамацький загін у кількасот чоловік і захопив Жаботин, Смілу, Черкаси, Корсунь, Богуслав, Канів і разом із загоном Гонти – Умань, одну з найбільших фортець польської шляхти на Правобережжі.
У. Кармалюк Устим Кармалюк народився 1787 р. в с. Головчинціях (тепер Кармалюкова) в сім’ї селянина-кріпака. Герой, захисник поневолених, вершитель їх справедливого суду над кріпосниками.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»