Урок 4
Тема уроку: Об’єднання множин. Властивості.
Мета уроку: дати уявлення про об’єднання кількох множин;вчити утворювати об’єднання множин та обчислювати кількість елементів множини - об’єднання; розвивати навички колективної праці; виховувати працьовитість.
Методи і прийоми навчання: дидактична гра; робота у великій групі;
метод ,,Прес’’ ,метод, ,,Незакінчені речення’’
Хід уроку
I.Організаційна частина. Формування робочого настрою.
II.Актуалізація опорних знань
«Дидактична гра»:
Із літер слова <<підмножина>> утворити нові слова (іменники в однині ).
Кожну літеру в утвореному слові можна використовувати один раз.
(Перевірку виконання завдання можна провести у вигляді змагання.)
III. Пояснення нового матеріалу
З елементів двох або декількох множин можна утворити нові множини.
Нехай А-множина дівчаток класу,В-множина хлопчиків цього класу .З цих
Двох множин утворимо нову множину С-множину всіх учнів класу.
Розглянемо множину А={1;2;3;4;5} та множину В={4;5;6;7}.Утворимо нову множину, що складається з усіх елементів даних множин. Це буде множина
С={1;2;3;4;5;6;7;}.Звернемо увагу, що множини А і В мають спільні елементи
(4 і 5).Але за правилом запису елементів множини , як було обумовлено на
початку нашої розмови про множини, кожен з них входить до множини С лише 1 раз.















