Обережно: незнайомець! (порада батькам)

Опис документу:
Якщо ваша дитина ще занадто мала, щоб гуляти без дорослих і відпускати її одну на вулицю , вона має чітко засвоїти основні правила спілкування з незнайомими людьми. Більшість з нас прищеплює дітям, що треба бути вихованим і ввічливим по відношенню до людей, не грубити і не брехати. Усе це, звичайно, так. Але саме тихі, виховані діти частіше стають жертвами злочинців. Адже їх так просто обдурити, а самі вони привчені завжди говорити дорослим тільки правду. Що робити?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Обережно: незнайомець!

Порада батькам

Якщо ваша дитина ще занадто мала, щоб гуляти без дорослих і відпускати її одну на вулицю , вона має чітко засвоїти основні правила спілкування з незнайомими людьми.

Більшість з нас прищеплює дітям, що треба бути вихованим і ввічливим по відношенню до людей, не грубити і не брехати. Усе це, звичайно, так. Але саме тихі, виховані діти частіше стають жертвами злочинців. Адже їх так просто обдурити, а самі вони привчені завжди говорити дорослим тільки правду. Що робити? Невже треба ростити малюка брехуном і грубіяном? Грубіяном ростити не треба, а ось втлумачувати йому, що серед хороших і добрих людей іноді трапляються й погані, просто необхідно.

З раннього дитинства дитина повинна чітко знати важливі правила:

-Ніколи не розмовляй з незнайомими людьми і нічого в них не бери.

-Ніколи не сідай у машину до незнайомця і нікуди з ним не ходи.

-У незнайомої людини не можна брати НІЧОГО: ні цукерки, ні іграшки, ні подарунки, ні щось, що «треба передати мамі».

За ситуації, коли дитині пропонують піти або поїхати куди-небудь з незнайомцем («подивитися колекцію Барбі», «знятися в кіно», «погодувати кошенят» тощо), малюк повинен відповідати тільки одне: «Зараз я спитаю дозволу в мами». Дитина має бути готова і до провокації з боку незнайомця: «Я думав, що ти вже великий, а ти досі в мами дозволу запитуєш!» Відповідь і в цьому випадку має бути тверда і однозначна. Поясніть малюкові, що якщо хто-небудь схопив його за руку і кудись тягне або намагається заштовхати в машину, дозволені АБСОЛЮТНО всі методи самооборони. Можна грубити, брехати, брикатися, кусатися, кричати. До речі, кричати в подібній ситуації треба не «Допоможіть!», а «Це не мій тато (мама)!» Змалечку пояснюйте дитині, що її тіло належить тільки їй і ніхто не має права доторкатися до неї без її згоди. Намагайтеся не обіймати і не цілувати дитину, якщо вона в цей момент цього не хоче. І ніколи не дозволяйте цього робити іншим людям. Малюк повинен чітко знати, що ніхто не має права брати його на руки без дозволу мами, а якщо таке сталося, то цілком можна поводитися не дуже виховано: голосно кричати і навіть брикатися. Вселяйте дитині, що ви ніколи не попросите незнайому людину забрати її з дитячого садка. І якщо щось подібне станеться, малюк не повинен нікуди йти з цією людиною, навіть якщо незнайомець запевняє, що його попросила мама (тато, бабуся тощо). Нагадуйте про все це частіше, частіше, частіше! Діти так легко забувають усе те, чого ми їх навчаємо.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!