Обчислення виразів на додавання і віднімання в межах 10.

Опис документу:
Дана розробка уроку з математики (урок-подорож з елементами використання національно-патріотичного виховання) допоможе вчителям 1 класів закріпити навички додавання і віднімання чисел першого десятку ; навчати учнів порівнювати вираз і число; розвивати пам'ять, швидкість, оперативність мислення; виховувати бажання вчитися; почуття доброти та бережливого ставлення до свого рідного куточку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заводська загальноосвітня школа

I-III ступенів

Кириківської селищної ради

Великописарівського району

Сумської області

«Обчислення виразів на додавання і віднімання в межах 10».

Підготувала

вчитель початкових класів

Морозова В.Ф.

Тема уроку. Обчислення виразів на додавання і віднімання в межах 10.

Мета уроку: Закріплювати знання таблиць додавання і віднімання в межах 10, формувати обчислювальні навички, розвивати увагу, мислення учнів, виховувати уважність спостережливість, інтерес до навчання .

Роздатковий матеріал: цифри-картинки на кожну дитину, геометричні фігури, картинки із зображенням намистинок.

Демонстраційний матеріал: малюнок павука та павутинки, картинки гномів, круг з днями тижня, геометричні фігури.

Хід заняття

І Організаційний момент

Діти, ви сідайте тихо,

Домовляймось не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На занятті не дрімати,

А знання мерщій хапати.

1.Асоціативний кущ.

З чим в нас асоціюється слово «космос»? (ракета, зірки, комета, метеорит…)

ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.

1.Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вирушаємо малята

Космос з вами підкоряти.

Будьте пильні і кмітливі

Добре думайте – міркуйте

І в польоті не сумуйте

-Сьогодні ми помандруємо на планету «Знань»

2.Усна лічба.

-Станція на якій ми зупинимось «Розминка»

1. Гра «Хто швидше?»

2.Гра – тестування « Так чи ні».

- Я вважаю, щоб зменшити, треба відняти. ( Так)

- Я вважаю, що4 + 5 = 8. (Ні)

- Я вважаю, щоб збільшити, треба додати. ( Так)

- Я вважаю, від 7 – 6 = 1. (Так)

- Я вважаю, що у квадрата три сторони. (Ні)

Ви молодці! Я бачу ми можемо вирушати далі.

3. Каліграфічна хвилинка

Записати в квадрати числа менші від 4;

в трикутниках - більші від 4, але менші від 8;

в кружечках число 5.

4. Математичний диктант

У садок до годівниці

Прилетіли три синиці,

Потім ще чотири птиці.

Скільки птиць на годівниці?

З + 4 =7

Зловив Васько наш вісім риб,

Одна із них у воду - стриб!

Відповідайте, рибок скільки

Тепер зосталось у Василька?

8 – 1 =7

Йдуть корівоньки лужком,

Тут чотири, а там шість.

Скільки всіх корів разом?

Хто з вас діти відповість?

  • Наступна станція «Перевірна»

1.Виконання завдання на інтерактивній дошці.

Обчисли. Добери відповідні числа.


2.Робота з LEGO

Мета: вчити математичній грамотності,  застосовувати раніше вивчене, швидко реагувати, виконуючи проблемне завдання

Завдання:

  1. Діти об’єднайте 6 цеглинок у дві групи: холодні та теплі кольори. Цеглинкам теплих кольорів присвоюється знак “+”, холодних – знак “-“.  За кожною цеглинкою закріплюється своя цифра.

Червона =1, помаранчева = 2, жовта =3, зелена =4, блакитна =5, синя =6 . Діти, я пропоную вам викласти математичний ланцюжок, використовуючи потрібні цеглинки, для того щоб отримати свій вік.

А зараз заплющить очі і пригадайте, які цеглинки ви використали для того, щоб виконати завдання?

Молодці, ви справились з цим завданням.

Фізкультхвилинка Політ у космос

Я собі цікаву гру (присісти-піднятися)
Навіть в космосі знайду. (поворити головою вправо-вліво)
На кометі політаю, (потягнутися вгору)
Навкруг Сонця покружляю. (покружляти на своєму місці)
Підмету Чумацький Шлях, (торкнутися руками підлоги, махи руками вправо-вліво)
Потім буду там гулять. (крокування на своєму місці)
Покручу кільце Сатурна, (рухи тулуба по колу)
Щоб струнка була фігура. (рухи тулуба по колу)
Нахилюся на всі боки, (нахили тулуба вправо-вліво)
Як Уран, буду нівроку. (нахили тулуба вправо-вліво)
Що ж у космосі цікаво (махи руками)
І звичайні робити вправи! (присісти-піднятися)

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Робота з підручником

- На станції «Кмітливій» ми виконаємо завдання у підручнику.

Робота в парах. Усно обчислити значення виразів, виписати вирази з значенням 9.

2.Щоденні 3.Матемматика самостійно.

Кожен учень вибирає картку з зображенням ракети і виконує завдання .

3.Робота у прописах.

Завдання2. Зафарбувати вираз, значення якого більше за інші.

Пальчикова гімнастика

Сидить білка на візку

Сидить білка на візку, (стискання і розтискання пальчиків в кулачок в ритмі віршика)

Продає вона горішки: (починаємо загинати пальчики)

Лисичці-сестричці,

Горобцю, синичці,

Мишкові косолапому,

Зайчику вусатому,

Кому в зобок,

Кому в хустку,

Кому в лапочку.

IV. Закріплення, узагальнення й систематизація вивченого матеріалу.

  • На станції «Зірковій» покажемо свої знання.

Робота з геометричним матеріалом.

Досліджуємо разом. Скільки трикутників ви бачите на малюнках?.

  • Ви правильно виконали всі завдання. Молодці!

  • V. Підсумок уроку.

  • - Ми повертаємось з нашої космічної подорожі. Що вам найбільше сподобалось?

  • - А хочете знову вирушити на космічному кораблі? Розмалюйте його.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»