Урок математики 1 клас
Подорож до зоопарку
Тема: Додавання та віднімання в межах 7.
Мета: Продовжити роботу над розвитком пізнавальних здібностей.
Повторити склад чисел. Формувати уявлення про сутність додавання і віднімання , обчислювальні вміння та навички в межах 10, уміння користуватися знаками «+» та «-».
Розвивати логічне мислення, увагу та математичне мовлення шляхом вправ та задач.
Виховувати дбайливе ставлення до живої природи.
Хід уроку
І. О.М.
Самоналаштування
Покладіть долоньки на парту, закрийте оці та повторюйте за мною.
- Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.
- Я особистість творча.
- Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.
ІІ. Створення проблемної ситуації та повідомлення теми уроку.
Творча робота. «Розшифруй слово»
Ми сьогодні побуваємо на екскурсії. А де саме, ви дізнаєтесь, якшо розставите числа у порядку зростання. Перед вами числа з буквами. Розташуйте їх в ряд від найменшого до більшого і прочитайте слово. (робота в групах)
п р о к а з о
4 6 3 7 5 1 2
Хто знає, що означає це слово?
Хто вже відвідував зоопарк?
Які емоції у вас викликало перебування там?
Чого ви очікуєте від нашої подорожі?
А що нам потрібно, щоб потрапити в зоопарк?
Звичайно, придбати квитки. Скільки коштує квиток ми дізнаємося розв’язавши віршовану задачу.
2 маленьких кегуру
Грали у веселу гру.
Ще прийшло 5 кенгурят.
Скільки разом всіх звірят? (7)
Отже квиток коштує 7 гривень.
Каліграфічна хвилинка. Робота з планшетками.
Запишіть відповідь каліграфічно цілий рядок.
Зобразіть корону над найкраще написаною вами цифрою. (самооцінювання)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Повторення складу числа 7
А тепер приготуйте і викладіть на парті купюри – нушики, якими ви заплатите за квитки.
Давайте перевіримо, чи всі приготували потрібну суму.
У всіх в сумі вийшло 7? Ви молодці, шо вам допомогло справитися з цим завданням?
(знання складу числа 7)
Отже, маючи квитки, сміливо заходимо у зоопарк. І першими нас зустрічають мавпочки. (усний рахунок)
Мавпи
В цім будиночку малята
Проживають мавпенята.
Кумедні мавпи довгохвості
Запросили нас у гості.
Мавпенята - братики
Люблять математику,
Пропонують нам завзято
Прикладів обрахувать багато.
Давайте пригостимо цих чудових звіряток бананами.
1+1 2+2 3+3 4+2 4+3
5-2 4-1 2+5 3-2 2-1 пишемо на планшетках
2+3 4+1 3-1 6+1 6-1
5+2 5+1 4-2 3-1 1+4
Чудово! Завдяки вам, мавпочки не лишилися голодними.
Фізкультхвилинка
Ви завзято працюєте і мабуть втомилися. Погляньте, хто ж зустрічає нас далі…
В черепахи славний дім
Гарно їй живеться в нім,
Всюди й скрізь куди повзе
За собою дім везе.
Давайте разом з нею відпочинемо.
Як ви думаєте, черепахи швидкі чи повільні?
А чи знали ви, що черепахи розвивають швидкість до 40 км/год. Це так ях їхати велосипедом.
Порівняння чисел.
Відпочили. І з новими силами, зі швидкістю черепашок, прямуємо далі.
Ой погляньте, крокодил.
Крокодил зелененький
Має зубки гостренькі
З ним ніхто не грається,
Тому що він кусається.
Крокодилу сумно, давайте ми виконаємо завдання у наших телефончиках і цим самим відправимо йому повідомлення. Так він дізнається, що ми його не боїмося і зрадіє. (на телефонах нерівності, на дошці самоперевірка)
Ваше завдання поставити відповідні знаки у нерівностях.
2≤5 3≥1 4≤7 3≤5 6≥4 1≤7 2=2 6=6
Бачите! Телефон можна використовувати не лише для гри, а й для роботи.
Складання та розв’язування виразів.
Завдання жирафи. Скласти приклади за картками «Доміно».
Жоден звір не схожий з нею,
Із твариною цією.
В неї шия дуже довга.
Ця жирафа довгонога.
І дивується людина:
Це тварина, чи жердина?
Тіло жирафи вкрите плямками і крапочками. А ви, діти, порахуйте крапочки на доміно, складіть приклади і розв’яжіть їх.
Учень біля дошки, решта на планшетках.
Ви молодці, я навіть на хвилинку не сумнівалася, що ви справитесь із завданням.
Гра ТАК чи НІ від маленької Пандочки. З цеглинками лего
У жирафи одне вухо.
У крокодила три лапи.
У мавпочки два хвостики.
У кенгуру чотири лапи.
Черепахи вміло літають.
Кенгуру чудово плавають.
ІV. Підсумок уроку
Наша подорож підходить до завершення.
Вам сподобалася мандрівка?
Яке завдання було найцікавішим?
Що допомагало вам виконувати усі завдання тварин?
Чи справдилися ваші очікування?
Оцініть свою роботу на уроці за допомогою сигнальних карток.
Маю відзначити, ви були на висоті. За ваші старання та завзяту роботу тварини зоопарку підготували вам у подарунок сувеніри - магнітики.
Дякую вам за роботу!!!



