Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

НУШ. Тиждень 27. Інтегрований урок "ЯК ВИЗНАЧИТИ КОРИСНУ ТА ШКІДЛИВУ ЇЖУ"

НУШ

Для кого: 1 Клас

07.11.2018

6846

679

4

Опис документу:
На жаль, завантажений матеріал не співпадає із зображенням на сайті. Пропоную колегам скористатися ідеєю проведення інтегрованого уроку "Як визначити корисну та шкідливу їжу". У розробці надаються інтерактивні вправи, дидактичні ігри за змістом уроку. Звичайно, використати весь запропонований матеріал неможливо. Вчитель обере завдання собі за смаком, за рівнем підготовленості класу. Я намагалася зробити урок змістовним, емоційно яскравим. Як вийшло - судити вам. І дітям.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тиждень 27. НАВІЩО ЇСТИ

Інтегрований урок (добірка цікавих вправ, ідей)

Тема: ЯК ВИЗНАЧИТИ КОРИСНУ ТА ШКІДЛИВУ ЇЖУ

Мета: – формувати позитивне ставлення до власного здоров’я та прагнення

правильно харчуватися для збереження і зміцнення здоров’я;

дати уявлення про те, які корисні поживні речовини містяться у

різних продуктах;

формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті

знання та використовувати їх у повсякденному житті;

допомогти дітям усвідомити вплив емоційної атмосфери на

засвоєння їжі;

вчити висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного

спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

Обладнання: ілюстративний матеріал; обладнання для дидактичних ігор;

картки букв з розрізної абетки (ї, ж, а); табличка «Ревізор»; ребуси

(корисна, шкідлива); табличка із зашифрованими словом (десерт);

упаковки продуктів; табличка «Ревізор».

Хід уроку

І. Оголошення теми та завдань уроку

1) Робота над загадкою про їжу.

Холодильник похвалився, що на дім перетворився,

де смачна і свіжа проживає … (їжа).

2) Мовні вправи

а) Складання слова «їжа» з букв розрізної абетки.

б) Запис на дошці слово «їжа».

Чи вмієте писати всі літери, які є у слові.

На письмі звук [ж] позначається буквою «ж».

3) Робота над ребусами

корисна шкідлива

4) Стратегія «Сюрприз»

Учитель перед уроком кладе картки зі стислим зображенням

основних ідей уроку, а учні мають їх прокоментувати.

ІІ. Обговорення «Що ми знаємо про їжу?»

1) Створення ментальної карти «Їжа мені дає …»

2) Графічний редактор «Фішбоун»

ІІІ. Формування поняття «Шкідлива їжа»

1) Бесіда

Є чимало смачної їжі, яка шкідлива для дитячого організму.

Діти називають:

* чіпси, * велика кількість солодощів,

* сухарики, * солодкі газовані напої,

* майонез, * гостра їжа.

2) Обговорення матеріалів стенду «Шкідливий цукор»

3) Гра «Що зайве?»

Чи згодні з твердженням, що на малюнку зображені тільки

шкідливі продукти?

В кожному ряду знайди «зайву» їжу (корисну).

Доведіть, що не помиляєтесь.

4) Обговорення життєвих ситуацій

1. На обід Марійка їсть борщ із сметаною, салат із свіжої капу-

сти з петрушкою та кріпом, приправлений олією, гречану ка-

шу з котлетою з курятини (на пару), хліб, компот із сіжих

фруктів.

2. На обід Оленка їсть оселедець, смажену картоплю з кетчупом,

солоний огірок, білий хліб, два тістечка із заварним кремом,

газований напій.

– Хто з дівчаток харчується правильно?

– Що ви порадите Оленці?

5) Вправа «Поясни наслідки»

Складіть пояснення наслідків нездорового харчування: до чого

це може призвести? (Від них псуються зуби, болить живіт, з’яв-

ляються зайві кілограми, порушується обмін речовин, знижуєть-

ся імунітет).

6) Створення плакатиків «Заборона!» (групова робота)

Учні обирають на столах упаковки шкідливих продуктів, при-

кріпляють на плакатники, зверху – червоним скотчем познача-

ють «заборону» вживання шкідливих продуктів.

7) Дидактична гра «Ревізор»

Так само дуже шкідливі продукти, в яких минув термін придат-

ності. Тому обов’язково, купуючи, слід дивитися на дату вигото-

влення і термін придатності.

Вчитель пропонує учням роздивитися на партах упаковки проду-

ктів,

Зверніть увагу на термін придатності продуктів.

Визначте, які продукти не можна купляти? Чому?

Після ретельної перевірки продуктів програма «Ревізор» …

рекомендує використовувати в їжу лише ті продукти, термін

використання яких не вичерпано.

ІV. Формування поняття «корисна їжа»

  1. Складання «Абетки корисних продуктів» (робота в групах)

А – абрикос, ананас, айва, авокадо, арахіс

Б – банан, бобові, базилік, буряк, баклажан, борщ, брусниця,

бринза, бульйон

В – вода (негазована), виноград, варення, вінегрет, вівсянка

Г – голубці, груші, горіхи, горох, галетне печиво, гарбуз,

гранат, грейпфрут, гречка, гуляш

Ґ – ґоґель-моґель

Д – диня, джем, десерт (фруктово-ягідний)

Ж – желе, жовток

З – запіканка (сирна), заливне

І – ікра, імбир, інжир

Й – йогурт

К – каша, кефір, кисіль, компот, курятина, крільчатина, котлети,

ківі, кріп, капуста, картопля, квасоля, кабачок, курага, квас,

какао, каркаде, кокос, кукурудза, куліш

Л – лимон, лайм, лаваш

М – молоко, малина, масло, морс, мед, манго, меліса, мигдаль,

мюслі, морошка

Н – налісники (з сиром та фруктами)

О – омлет, огірки, ожина, олія, окрошка

П – помідор, петрушка, пастернак, персик, пудінг (сирний),

плов, пюре, перець (болгарський)

Р – риба, рагу (овочеве), ряжанка, родзинки, ревень, редиска

С – суниця, салат, слива, суп, смородина, сир, спаржа, сметана

Т – томати, тефтелі

У – узвар

Ф – фініки, фісташки

Х – хліб, хурма, холодець

Ц – цибуля, цукати

Ч – черешня, чай, чорниця, часник

Ш – шніцель (нежирний), шпінат

Щ – щербети (напої на основі соків), щі, шавель

Ю – юшка

Я – яблука, яловичина (нежирна), ягоди, язик (відварний)

2) Гра «Світлофор корисної їжі» (колективна робота)

3) Гра «Обери корисні продукти» (робота в групах)

Група 1

Гра «Продуктовий кошик»

Група 2

Гра «Продуктова тарілка»

Група 3

Гра «Поклади у холодильник лише корисні продукти»

Група 4

Гра «Продуктова сумка»

4) Гра «Корисно-некорисно. Так чи ні?»

Вчитель обирає питання (зміст та кількість) на свій розсуд.

1. Корисно об’їдатися цукерками та тістечками.

2. Ви повинні їсти 20 разів на день.

3. Ви повинні вживати свіжу їжу, яка зберігає ваше здоров’я.

4. Ви повинні їсти різноманітні продукти – м’ясо, рибу, моло-

ко.

5. Вам корисно їсти тільки вермішель.

6. Ви повинні їсти більше овочів та фруктів.

7. Корисно їсти багато солодкого.

8. Необхідно випивати щодня 2 л води.

9. Газовані напої добре втамовують спрагу.

10. Не їжте солодке перед їжею – втратите апетит.

11. Чорний хліб корисніший за білий.

12. Накопичивши за літо вітаміни, ми повністю готові до зустрі-

чі з холодами.

13. Щоб перебити апетит, можна зїсти яблуко чи апельсин.

14. Фруктові соки кращі за лимонад.

4) Гра «Меню для кмітливців»

Впізнайте слова.

Са…ат, …іца, бо…щ, к…мпот (ягідний), сосис…и, пю...е

(картопляне), …ліб, тор…, ко…лета (парова), де..ерт

(фруктовий).

Визначте меню із корисних страв.

5) Гра «Кольоровий овочевий мікс-коктейль»

червоний помідор – подарує мені радість,

оранжева морква – подбає про мої очі,

жовта кукурудза – корисна для мого шлунка,

зелений огірок – покращить мою шкіру.

фіолетовий баклажан – покращить мій настрій, додасть

бадьорості.

Треба вживати у їжу якомога більше овочів, інакше при не-

стачі вітамінів імунітет людини знижується, може захворіти.

V. Практична робота (в групах). Поробка «Фруктово-ягідна веселка»

(пластилін або кольоровий папір)

1) Вступне слово вчителя

І тоді весь світ стає похмурим, чорно-білим. Коли ж відсту-

пає хвороба та приходить здоров’я – світ навколо стає барвис-

тим, яскраво кольоровим, як райдуга. Щоб підняти настрій, хо-

четься зїсти щось смачненьке, але корисне.

2) Розшифровка слова

Десерт

Багато вітамінів знаходиться у фруктах. Тому пропоную не-

звичайниі фруктовий десерт.

  1. Робота в групах. Поробка «Фруктово-ягідна веселка»

Зробіть у групах поробку «Фруктово-ягідна веселка».

Використовувати можна пластилін або кольоровий папір.

Звучить весела музика.

VІ. Рефлексія

Чи сподобався урок? Чи були впевненими у своїх силах?

Розставте в алфавітному порядку слова: цікаво, корисно, смачно.

(Картки прикріплюються на дошку.)

Які завдання були найцікавішими?

Висловте свої враження від уроку «люксиками».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.