НУШ. Ранкові зустрічі. Тиждень 18. ДЕНЬ 1. ЩО МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ? ЩО Я ЛЮБЛЮ?

Опис документу:
Мета: розкрити перед учнями чарівний світ людських захоплень; учити їх розповідати про себе, свої вподобання, родину; виховувати поважне ставлення до захоплень інших, культуру спілкування одне з одним, бажання дізнаватися щось нове, пробувати свої сили в різних сферах діяльності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

НУШ Каламбет Ю.О.

Ранкові зустрічі 1 клас

Тиждень 18. СВІТ ЗАХОПЛЕНЬ

Мета: розкрити перед учнями чарівний світ людських захоплень; учити їх розповідати про себе, свої вподобання, родину; виховувати поважне ставлення до захоплень інших, культуру спілкування одне з одним, бажання дізнаватися щось нове, пробувати свої сили в різних сферах діяльності.

ДЕНЬ 1. ЩО МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ? ЩО Я ЛЮБЛЮ?

1. Вітання

Учитель, тримаючи в руках іграшку, по черзі підходить до кожного з учнів, вітається від імені іграшки. Діти відповідають своїм привітанням.

2. Обмін інформацією. Тема дня «Що мені подобається? Що я люблю?»

— У світі навколо нас багато всього цікавого та захопливого. Кожен може знайти собі щось до душі. Захоплення людини — це те, що вона робить не тому, що потрібно, а тому, що їй це подобається.

Кожна людина має захоплення. Одні люблять співати, інші — танцювати. Хтось захоплюється малюванням, хтось цікавиться музикою, спортом. Людина, яка має захоплення, цікава. Із нею ніколи не буває нудно. Захоплення дає можливість повною мірою виявити себе.

Що таке захоплення або хобі? Як ви розумієте значення цього слова?

— Правильно, захоплення, хобі — це те, що нам подобається робити у вільний час.

А чим захоплюєтеся ви, що вам подобається, чим цікавитеся?

· Вправа «Мікрофон»

□ Найбільше мені подобається...

□ Я хотів(ла) би бути...

□ Я почуваюся щасливо, коли...

□ Я сумую тоді, коли...

□ Я сподіваюся коли-небудь...

□ Я мрію про...

□ Мені весело, коли я...

— Кожна людина не схожа на інших у своїх звичках, інтересах, бажаннях і мріях. Кожна дитина унікальна, вона єдина у світі, тому вона є великою цінністю.

— Чи любите ви дивитися телевізор? Я називатиму захоплення, а ви назвіть телепрограму.

□ Готувати («Майстер-шеф»);

□ співати («Х-фактор», «Караоке на майдані»);

□ танцювати («Танці з зірками», «Танцюють усі»);

□ показувати витівки, читати реп, їздити на мотоциклах («Україна має талант»);

□ подорожувати («Орел чи решка»);

□ розповідати анекдоти («Розсміши коміка».)

· Гра «Цікавинки»

— Чи знаєте ви, як перекладається хобі «Володар помер»? Це шахи, адже це слово походить від перських слів «шах мат». Хобі може бути корисним для багатьох людей.

У ХІХ столітті жив незвичайний чоловік, якого звали Едісон. Його вважали великим винахідником. Одного разу змайстрував нову хвіртку, але вона важко відчинялася. Друзі запитали, чому він, великий винахідник, не полагодить її. Відповідь приголомшила всіх: «Моя хвіртка — це і є великий винахід. Вона з’єднана з насосом у криниці, бо кожен, хто крізь неї проходить та її відчиняє, накачує мені 20 літрів води».

Американець британського походження Олександр Грехем Белл був логопедом і працював із дітьми, а у вільний час винайшов телефон. У старовинному телефоні було дві трубки — в одну потрібно було говорити, а з другої слухати. Це сталося 10 березня 1876 року. Перше, що сказав Белл своєму асистентові, було: «Містере Ватсон, зайдіть до мого кабінету, будь ласка».

1928 року шотландський учений Олександр Флемінг експериментував із бактерією. Одного ранку він помітив, що в пробірці, де знаходилася бактерія, з’явилося щось зелене та м’яке. Науковець уже мав намір її викинути, та раптом помітив, що ця зелена субстанція вбила бактерію. Це була пліснява Пеніціліум. Завдяки цьому 1943 року винайшли перший у світі антибіотик першого ряду пеніцілін та врятували багато життів. 1945 року Олександр Флемінг отримав Нобелівську премію.

1886 року аптекар із Атланти (штат Джорджія, США) Джон Пембертон випадково винайшов напій «Кока-кола». Він приготував коричневий сироп, перемішавши листя коки та горіхи коли. Він назвав напій кока-кола і продавав його як ліки від усіх хвороб. Лише декілька людей купили ці ліки, тому Пембертон продав рецепт іншому аптекареві Асі Кандлеру, який додав у напій газованої води і став міліонером. Зараз у напій не додають ані листя коки, ані горіхів, але фірмовий рецепт залишається таємницею. Лише декілька людей знає його, але смак кока-коли однаковий і в США, і в Україні.

3. Групове заняття

· Гра «Автопортрет»

Завдання. Намалювати на невеликому аркуші свій портрет, але в дещо незвичній формі: замість очей намалювати те, на що любите дивитися, замість рота — що любите їсти, замість вух — те, що любите слухати, замість волосся — те, про що найчастіше думаєте, замість носа — те, що любите нюхати. Всі портрети приклеюють на аркуш ватману: «Знайомтеся, це ми!».

4. Теми для щоденника вражень

□ Мені подобається...

□ Я хочу бути схожим(ою) на...

□ Я б спробував(ла)...

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!