НУШ. РАНКОВІ ЗУСТРІЧІ. Тема . Україна – єдина країна.

Опис документу:
Мета : формувати знання дітей про те, що земля, на якій ми живемо називається Україна; закріпити знання про державні символи України (прапор, герб, гімн); формувати пізнавальний інтерес до вивчення історії рідного краю, рідної Батьківщини, її неповторної краси; розвивати світогляд, пам’ять, мовлення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема . Україна – єдина країна.

Мета : формувати знання дітей про те, що земля, на якій ми живемо називається Україна; закріпити знання про державні символи України (прапор, герб, гімн); формувати пізнавальний інтерес до вивчення історії рідного краю, рідної Батьківщини, її неповторної краси; розвивати світогляд, пам’ять, мовлення. Поповнити словник словами: держава, Україна, незалежність, символи, прапор, герб, тризуб, гімн. Виховувати у дітей глибинні почуття любові до свого краю, своєї Батьківщини, рідної землі, почуття гордості за історію країни її народ, відданість своєму народові, готовність для нього на жертви і подвиги.

Обладнання: пісня,картки для роботи в парі, 40 цікавих фактів про Україну, символи України.

      Хід ранкової зустрічі

Організаційна частина

І. ПРИВІТАННЯ

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки,

І сяють усмішки.

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєте ви. Бажаю вам я!

Вправа «Усмішка по колу»

Діти по черзі по колу передають один одному усмішку

-Що ви відчували , коли вам посміхнулись?

Пісня «Червона калина»

Матуся навчила нас пісню співати,
У полі ранкову стрічати зорю.
Матуся навчила людей шанувати
І вірно любити Вкраїну свою!
Приспів:
Там червона калина,
Мов святий оберіг,
Споришева стежина
Приведе на поріг.
Там матуся співала
Колискові пісні,
На добро дарувала
Вишиванку мені.
Матуся навчила добро пам’ятати,
Стежину топтати у ріднім краю.
Матуся навчила утоми не знати
І вірно любити Вкраїну свою!
Приспів (2)

ІІ. ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ

Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти,

А у нас в усіх одна країна,

Найрідніша нам усім,        

То – прекрасна Україна,

Нашого народу дім.(Г.Черінь)

  1. 40 цікавих фактів про Україну

Підбірка цікавих фактів про Україну, що допоможуть Вам краще презентувати свою країну для гостей із зарубіжжя, адже нам і справді є чим пишатися.

1.Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс — у Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п'ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу.

2.Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі, і вона йде під землю на 105 метрів. Станцію побудували однією з перших, в 1960 році, у безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні сховища для політичної верхівки.

3.Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

4.Українець Микола Сядристий, хоч і не «лівша», але підкував блоху, прямо як у казці. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр.

5.Найкоротша головна вулиця, але в той же час одна з найширших і

мальовничих — вулиця Хрещатик у столиці України Києві. Її довжина

усього 1225 метрів.

6.На Україні, у містечку Рахів, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.

7.Украінска мова зайняла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою у світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія і побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році.

8.Найбільш довга печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі, це гіпсова печера на глибині 20м, протяжністю 216 км. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

9.Перша гасова лампа винайдена у Львові у 1853 р і в цьому ж році в одному з Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі

10.Українский духовий інструмент «Трембіта» — найдовший музичний духовий інструмент у світі.

11. Джордж Гершвін написав одну з найбільш відомих світових пісень “Summertime” (її виконує Луї Армстронг та Ельза Фіджеральд) після того, як надихнувся українською народною колисковою “Ой ходить сон біля вікон”

12. Міжнародний український гімн складається всього з шести рядків (чотири у віршах і дві в приспіві). Решта рядків гімну вважаються політично некоректними. (наприклад, “Станемо, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону” має на увазі, претензії Україні на територію Росії та Польщі).

13. В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2.3 мільярда тон або близько 11% від всього світового запасу.

14. Серед яскравих досягнень українського літакобудування – найбільший в світі літак АН-225 «Мрія», а також найпотужніший літак АН-124 «Руслан». У 2001 році, літак «Мрія», взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.

15. Населення України відноситься до найбільш освіченого. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища, ніж середньоєвропейський рівень. Україна займає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою.

16. Україна за власною ініціативою, відмовилася від третього у світі за величиною арсеналу ядерної зброї. У момент проголошення незалежності, на території України було розташовано більше тисячі ядерних боєголовок і ракет, третій за величиною ядерний потенціал після Росії та Америки. Боєголовки і ракети були передані Росії, бункери були знищені. У відповідь на це Україна отримала гроші за роззброєння, а також гарантії безпеки від ядерних держав.

17. Українському поетові Тарасу Шевченко встановлено близько 1200 пам'ятників по всьому світу. Більшість із них знаходиться на західній Україні. Невідомо, кого в Україні більше — Шевченка чи Леніна, оскільки ні комуністична партія, ні Мінкульт обліку вождів уже не ведуть.

18. На момент проголошення незалежності в Україні ”проживало” 19,4 мільйона свиней; сьогодні – лише 8,3 мільйона. Незважаючи на свою репутацію головних у світі пожирачів сала, середній українець з’їдає усього 18 кг свинини на рік. Це в три рази менше, ніж з’їдає типовий німець.

19. Український пауерліфтер, Дмитро Халаджі, включений до Книги рекордів Гіннесса більше 20-ти разів. Один з його рекордів називається “Кузня диявола”, в якому Дмитро лежить на цвяхах і накритий 700-кг сталевою плитою, по якій б’ють кувалдами.

20. Український «Південмаш» (Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

21. Найстародавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдено в Україні, у селі Межиріччя Рівненської області. Їм 14,5-15 тисяч років. Мапу вибито на кістці мамонта.

22. Автор першої в світі Конституції — українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 г, у Франції та Польщі тільки в 1791 році.

23. Лавра — це найбільші та найвпливовіші чоловічі монастирі. У світі статус Лаври мають тільки шість монастирів. Три з них знаходяться в Україні.

24. На території України зосереджено ¼ всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні ґрунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.

25. Протяжність найдовшого тролейбусного маршруту в світі складає 86 кілометрів, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.

26. Українці – п’ята найбільш питуща нація в світі. Нас перепивають тільки молдавани, росіяни, угорці і чехи. Середньостатистичний українець старше 15 років у рік випиває 15,6 літрів алкоголю – на літр більше ірландця і майже на два норвежця.

27. За кількістю сонячних днів такий курорт як Ялта не поступається Ніцці та іншим середземноморським курортам. Більша частина України розташована в межах помірно континентального клімату, одгако для Південного берега Криму характерний субтропічний клімат.

28. Пабло Пікассо був у захопленні від робіт української художниці Катерини Білокур (1900—1961). Коли в 1954 році він побачив її на виставці, він сказав, що її роботи геніальні і порівняв її з відомою художницею Серафін Луіс.

29. Через територію України проходять чотири з десяти європейських транспортних коридорів

30. Найбільшою річкою України є Дніпро. Із загальної довжини 2201 км на Україну припадає 981 км. Це третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю). Бере початок з болота Аксеннінський Мох на південних схилах Валдайської височини, впадає в Дніпровський лиман Чорного моря. 65% площі басейну ріки знаходиться на території України.

31. Україна — це великий виробник зерна (вона входить до трійки найбільших виробників ячменю). Поруч із Францією, Німеччиною та США — один з найбільших виробників цукрового буряка, випереджуючи таких сусідів як Польща та Туреччина. Входить Україна до сімки найбільших у світі виробників цукру, рослинної олії, свинини та картоплі. Входить до п’ятірки найбільших світових виробників меду.

32. Україна — це найбільша з країн, що повністю знаходяться в Європі.

33. За кількістю населення Україна посідає 5 місце в Європі (після Німеччини, Італії, Великобританії, Франції) та приблизно 21 місце у світі. На її долю припадає 7,3% населення Європи i 1% населення Землі.

34. П’ять українських об’єктів внесені до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО, які є видатними культурними і природними цінностями, що становлять надбання усього людства, це такі:

Kiev – Saint-Sophia Cathedra

Kiev – Related Monastic Buildings, Kiev-Pechersk Lavra

L'viv – the Ensemble of the Historic Centre

Struve Geodetic Arc

Primeval Beech Forests of the Carpathians

35. Перший рамковий вулик було винайдено 1814 року П. І. Прокоповичем.

36. В Україні – найбільший запас марганцевої руди в світі, 2.3 мільярда тонн або близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас чимало залізної руди – 7% світових запасів.

37. У 20 – 40-х роках було споруджено найбільші в Європі прискорювачі заряджених частинок, створено й впроваджено теорію зварювання під шаром флюсу (Є. Патон).

38. Іван Павлович Пулюй (1845—1918 рр.) — перший український фізик світового рівня, співзасновник рентгенології. Він домігся найвищої на той час якості Х-променевих фотографій, опублікованих у європейській пресі. А виконана у США одним з І.Пулюєвих електровакуумних апаратів рентгенограма вперше у світі зафіксувала перелом людської кінцівки.

39. Ігор Іванович Сікорський (1889—1972 рр.) — авіаконструктор, який на початку XX ст. розробив цілу серію нових моделей літаків (серед них — одні з перших у світі багатомоторні літаки «Гранд», «Руський Витязь» та «Ілля Муромець») та гелікоптерів.

40. Запорізька Січ — суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва — по праву вважається одним з перших демократичних утворень у світі.

Ось така вона неймовірна наша Рідна Країна.

2.Давайте пограємо

 - Відгадайте загадки:

Знак держави головний –

всяк його повинен знати.

Воля, слава, сила в нім. –

То ж попробуй відгадати.     (Герб)

Коли звучить він – всі встають

до серця руку прикладають,

і вголос, й подумки співають,

 і Україну прославляють.    ( Гімн)

                                           Синьо – жовте полотнище

                                           гордо майорить.

                                           Це – ознака сили й слави

                                           Української держави.    (Прапор)

Кожна країна, в якій живуть люди, має свої візитні картки. Вони неповторні, по них впізнають країну. Це – символи. Про них послухайте легенду.

Легенда

Давно-давно жила одна жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими  і дуже любили свою матір, готові були віддати за неї своє життя. Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір.        Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав, подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками. Пішов син. І за корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину ім’я – Тризуб.  Середньому сину мати в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір. Дали люди йому ім’я – Прапор.                

А там, де був молодший син, завжди звучала дзвінкоголоса  пісня, тому що мати подарувала молодшому сину голос солов’я. І дали йому ім’я – Гімн.

З того часу йдуть завжди разом – Тризуб, Прапор і Гімн, прославляючи рідну матір.

То хто ж ця матір?                                

        Складання сенканів до слів « герб», «гімн»

Герб                                                      Гімн

Старовинний,золотий.                       Урочистий, патріотичний.

Сяє, об’єднує,звеличує.                       Звучить,закликає, підносить

Головний знак держави.                   Прославляє Україну на весь світ.

Тризуб.                                                  Пісня.

Динамічна пауза  « Райдуга»      

ІІІ. ГРУПОВЕ ЗАНЯТТЯ

(Робота в парах. З’єднати частини прислів’я, пояснити значення одного прислів’я)

 Людина без Вiтчизни, ...               а вдома найкраще.

 Всюди добре, ...                             рідна сторона .

 Кожному мила, ...                          як соловей без пісні!

 За рiдний край, ...                           життя віддай.

ІV . ЩОДЕННІ НОВИНИ

23 січня, вівторок
День почерку або День ручного письма

Сьогодні у світі відзначається День почерку або, кажучи більш елегантно, День ручного письма (National Handwriting Day), який засновано з метою нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Ініціатором Дня стала Асоціація виробників письмового приладдя (Writing Instrument Manufacturers Association, WIMA), яка і проголосила датою "рукописного" свята 23 січня. Цікаво, що 23 січня народився один з відомих американських державних діячів - Джон Хенкок (23 січня 1737 - 8 жовтня 1793), який першим поставив свій підпис під Декларацією Незалежності. Підпис Хенкока був великим і розмашистим, що і додало авторитету його автору.

Історія розвитку ручного письма обчислюється тисячоліттями, і, можливо, протягом такого ж часу люди намагалися визначити характер тієї чи іншої людини за почерком. Свої думки про зв'язок почерку з духовним світом людини висловлював і Аристотель, і великі італійці епохи Відродження.

23 січня  святкують День Ангела

Анатолій, Антип, Арсен, Арсеній, Григорій, Дометіан, Зиновій, Макар, Маркіян, Павло, Петро

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Воркшоп як інноваційна освітня технологія»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.